بركات دفاع مقدس در چارچوب مقاومت فعال جریان دارد

بركات دفاع مقدس در چارچوب مقاومت فعال جریان دارد به گزارش كادو دونی مدیر كل بنیاد حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس خراسان رضوی ضمن تشریح ویژه برنامه های هفته دفاع مقدس در استان اظهار داشت: بركات دفاع مقدس در چارچوب مقاومت فعال جریان دارد و به بركت مقاومت و ایستادگی باوجود توطئه های دشمنان می بینیم انقلاب اسلامی و رزمندگان حاضر در میدان مقاومت و در جبهه های مختلف نظامی، امنیتی، فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی پیشرو هستند.


به گزارش كادو دونی به نقل از ایسنا، سردارحسینعلی یوسفعلی زاده، امروز در نشست خبری تشریح ویژه برنامه های هفته دفاع مقدس در محل بنیاد حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس ضمن تسلیت ایام محرم و بزرگداشت هفته دفاع مقدس بیان كرد: امیدواریم بتوانیم رهروان حماسه سازان عرصه دفاع مقدس باشیم.

وی ادامه داد: امسال 39 سال از دفاع مقدس و تجاوز رژیم بعث به مرزهای ایران اسلامی می گذرد، دورانی كه 34 كشور جهان در مقابل ایران اقدامات خصمانه كردند پس برای بزرگداشت سی و نهمین سال دفاع مقدس برنامه هایی تدارك دیده شده است.

مدیر كل بنیاد حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس خراسان رضوی افزود: دفاع مقدس یك جریان فرهنگی و یك حركت موثر تبلیغی و تبیینی تبدیل گشته و بركات آن در جامعه امروز در چارچوب مقاومت فعال جریان دارد و به بركت مقاومت و ایستادگی باوجود توطئه های دشمنان می بینیم انقلاب اسلامی و رزمندگان حاضر در میدان مقاومت و در جبهه های مختلف نظامی، امنیتی، فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی پیشرو هستند.

یوسفعلی زاده بیان كرد: امروز دشمنان به خاطر این حضور است كه به خواسته های نامشروع و بلند پروازی های شیطان صفتانه خود نمی رسد و امروز پس از سی و نه سال از تهاجم رژیم بعث و در چهل سالگی انقلاب به این مرحله از پیشرفت در زمینه های مختلف دست یافته ایم.

وی با اشاره به شعار امسال در هفته دفاع مقدس با عنوان«ما پیروزیم»، افزود: این پیشرفت‎ها و پیروزی ‎ها به میل دشمنان ما نیست، آنها مایل نیستند این واقعیت را بپذیریند كه ما پیروزیم و آنان شكست خورده اند.

مدیر كل بنیاد حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس خراسان رضوی اضافه كرد: منطق ما از انتخاب این شعار نیز آن است كه دشمن طی گذشت این همه سال نتوانستند كاری انجام دهند و از تهاجمات مختلف امروز سرافكنده و شرمنده شدند و ما هم در مقابل سربلند و مقتدر و با عظمت در وسط میادین نقش خودرا ایفا می نماییم تا پیشرفت را برای نظام اسلامی رقم بزنیم، نظامی كه خون بهای شهیدان است و ما باید از این نظام پاسداری نماییم.

یوسفعلی زاده اشاره كرد: امروز بعد از گذشت 40 سال از پیروزی انقلاب توانسته ایم آنرا به جهان معرفی نماییم و مردم جهان نیز از پیشرفت های همه جانبه ما الگو برداری می كنند و این مساله نیز جای شكر دارد.

وی اشاره كرد: مهمترین هدف ما حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس است. ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، تقویت گفتمان انقلاب اسلامی، روحیه ایثار و مقاومت از دیگر اهداف گرامیداشت هفته دفاع مقدس است.

مدیر كل بنیاد حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس خراسان رضوی عنوان كرد: امسال با عنایت به مصادف شدن هفته دفاع مقدس با ایام محرم نیز یك مظلوم بزرگ دینی و شیعی جریان دارد.

یوسفعلی زاده اظهار نمود: انقلاب و دفاع مقدس نیز امتداد قیام حسینی(ع) و پیروزی خون بر شمشیر است و ما پیروزی خودرا قرن هاست كه فریاد زده و از این منطق بلیغ در انقلاب بهره برده و می نماییم.

مدیر كل بنیاد حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس خراسان رضوی بیان كرد: بنا داریم تا بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی كه منشور تداوم انقلاب است و توسط مقام معظم رهبری صادر شده را در هفته دفاع مقدس بیشتر سر دست بگیریم و در امتداد شعار خواستن و توانستن پیش برویم.

وی با اشاره به اینكه گرامیداشت دفاع مقدس مورد بغض دشمنان است، اضافه كرد: برای سوق دادن جامعه به سمت بزرگداشت هفته دفاع مقدس مد نظر داریم از ظرفیت رسانه ها و فضای مجازی استفاده نمائیم. از دستگاه های مختلف اجرایی در استان نیز دعوت شده و تشكل های مردمی نیز در این راستا فعال شده اند.

یوسفعلی زاده در تشریح برنامه های این هفته ابراز كرد: این ایام از روز یكشنبه 31 شهریور ماه آغاز و تا هفتم مهرماه ادامه دارد و بر خلاف سال های گذشته یك روز به آن اضافه شده و به مدت هشت روز برنامه خواهیم داشت.

مدیر كل بنیاد حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس خراسان رضوی با اشاره به اینكه هر روز این هفته به یك عنوان نام گذاری شده، بیان كرد: نخستین روز و آغازین روز هفته دفاع با عنوان قدرت-توانمندی و اقتدار نیروهای مسلح نامگذاری شده كه در این روز با محوریت سپاه پاسداران نیز رژه و تجلی صلابت و توانمندی نیروهای مسلح و به نمایش گذاردن قدرت صنعتی و دفاعی كشور را داریم كه از بلوار نماز آغاز و تا كوهسنگی ادامه دارد.

وی اشاره كرد: دومین روز مصادف با بازگشایی مدارس، دانشگاه ها و مراكز علمی و پژوهشی با عنوان دانش پژوهی، معرفت، جوانان و سربازان است كه تقدیر از جوانان و سربازان و مرزداران غیور در دستور كارمان قرار دارد.

یوسفعلی زاده اظهار داشت: با عنایت به رونق تولید ملی و اقتصادی با نگاه مدیریت انقلابی و جهادی و خودباوری در تقویت صنعت كشور به منظور كم اثر كردن اهداف تحریم دشمن نیز سومین روز از هفته دفاع مقدس با عنوان رونق تولید، حمایت مردمی و خودباوری نامگذاری شده است.

مدیر كل بنیاد حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس خراسان رضوی عنوان كرد: نقش ولایت در بصیرت افزایی عمومی و به منظور مقابله با ترفند فریب و سلطه دشمن بعنوان الگوئی موثر برای نهضت مقاومت و همین طور اهمیت پدافند غیرعامل همچون محورهای تبلیغ در هفته دفاع مقدس خواهد بود و در همین راستا چهارمین روز نیز با عنوان بصیرت، دشمن شناسی، ولایت مداری و دفاع همه جانبه نامگذاری شد.

وی افزود: پنجمین روز با عنوان شهیدان، جانبازان، آزادگان و فخرآفرینان نامگذاری شده و در این روز مراسم عطر افشانی 1464 گلزار شهدا در سراسر استان و 98 یادمان شهید برگزار می شود ضمن اینكه از 2700 خانواده شهید دفاع مقدس و مدافع حرم تجلیل و جانبازان و آزادگان تكریم خواهد شد.

یوسفعلی زاده اظهار داشت: معنویت، وحدت ملی، خانواده و ورزش همگانی نیز عنوان ششمین روز از این هفته است كه در این راستا نیز حضور باشكوه در نماز جمعه، توجه به همبستگی ملی و تقویت سبك زندگی دینی و حفظ كرامت ارزش های اسلامی خانواده و ورزش همگانی عمومی پیش بینی شده است.

مدیر كل بنیاد حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس خراسان رضوی اظهار نمود: هفتمین روز با عنوان رزمندگان، حماسه آفرینان و جهادگران و همزمان با حماسه غروز آفرینان عملیات بزرگ ثامن الائمه(ع) و بزرگداشت شكست حصر آبادان و تجلیل از رزمندگان و جهادگران دفاع مقدس نامگذاری شده است.

وی اظهار داشت: آخرین روز هفته دفاع مقدس هفتم مهرماه مصادف با سالروز شهادت شهیدان فلاحی، فكوری، نامجو، كلاهدوز، جهان آرا است و بزرگداشت فرماندهان شهید دفاع مقدس و تقدیر و تجلیل از پیشكسوتان عرصه جهاد و مقاومت در برنامه داریم.
یوسفعلی زاده اشاره كرد: بیشتر از 300 برنامه در هفته دفاع مقدس در مركز استان پیش بینی شده و به احتساب شهرستان ها نیز در مجموع 500 برنامه خواهیم داشت.

وی برگزاری حدود 100 یادواره شهید و برگزاری 25 شب شعر دفاع مقدس را از دیگر برنامه های این ایام برشمرد و اظهار داشت: برگزاری 74 عنوان برنامه عمومی و پر تكرار نیز با محوریت دفاع مقدس و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در دستور كار است.

منبع:

1398/06/28
12:32:49
5.0 / 5
4164
تگهای خبر: اهدا , تولید , رسانه , رمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است