دیشب برگزار شد

رونمایی از فصلنامه ادبی سان

رونمایی از فصلنامه ادبی سان به گزارش كادو دونی مراسم رونمایی فصلنامه ادبی سان در خانه وارطان برگزار گردید. این فصلنامه به همت اعضای سابق تحریریه ماهنامه داستان همشهری منتشر می گردد.به گزارش كادو دونی به نقل از مهر، مراسم رونمایی فصلنامه ادبی «سان» در خانه وارطان برگزار گردید. این مراسم با فیلمی از تفال نویسندگان خارج از كشور شروع شد. جعفر مدرس صادقی، آناهیتا قزوینی زاده، بیتا ملكوتی و سایر نویسندگان با تبریك شب یلدا غزلی از حافظ خواندند. محمد طلوعی مشاور سردبیر و مجری برنامه از تولد مجله های جدید و سان گفت و سپس ناهید طباطبایی مدیر مسئول مجله درمورد راه اندازی فصلنامه سان توضیح داد و درمورد علاقه قدیمی خود به مجله و ادبیات حرف زد.
آرش صادق بیگی سردبیر مجله ضمن تشكر از استقبال و حضور مخاطبان كه سبب شد بسیاری سرپا مراسم را تماشا كنند، از رویكرد فصلنامه سان در خصوص تمركز بر قالب جستار گفت و این كار را در امتداد گسترش قالب زندگی نگاره در مجله داستان دانست. قالب ادبی ای كه در ایران نسبتا مهجور مانده بود و به جز نمونه های اندكی از شاهرخ مسكوب، محمد قائد و داریوش شایگان نمونه چندانی از آن نمی توان در ادبیات ایران یافت. سردبیر مجله سان كوشش برای جا انداختن این قالب در ادبیات ایران را جزو اهداف این فصلنامه دانست.
آیدین آغداشلو با تاكید بر مبحث شماره اول مجله، شب، از تجربیات خود در سال های فعالیت هنری و كار در شب گفت. از پیاده راه رفتن در شب های تهران، كار كردن كنار پنجره و تخیل كردن زندگی همسایگان، آغداشلو تولد هر مجله ادبی را مغتنم شمرد و آنرا رخنه ای به تاریكی دانست.
در ادامه، فریدون مجلسی به نقش پررنگ خانم ها در تحریریه سان اشاره نمود و درمورد شب یلدا و هویت و ملیت ایران صحبت كرد. مجید قیصری آخرین مهمانی بود كه روی سن رفت و بخشی از زندگی نگاره خود با عنوان «یلدا نشین» روایتی از روزهای یلدا در سالهای جنگ را كه در همین شماره به چاپ رسیده است، برای حاضران خواند.

1397/09/30
14:01:22
5.0 / 5
4989
تگهای خبر: ادبیات , اهدا , تولد , فیلم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است