یك مقام مسئول خبر داد:

اختصاص ۱۲۰ میلیون دلار ارز ۳۸۰۰ تومانی به واردات كاغذ

اختصاص ۱۲۰ میلیون دلار ارز ۳۸۰۰ تومانی به واردات كاغذ كادو دونی: یك مقام مسئول ازاختصاص۱۲۰میلیون دلارارزبانرخ۳۸۰۰تومان به واردكنندگان كاغذ اطلاع داد و اظهار داشت: یارانه۴۰۰تومانی مابه التفاوت دلار۴۲۰۰تومانی با۳۸۰۰تومانی به مصرف كنندگان كاغذروزنامه اختصاص می یابد.به گزارش كادو دونی به نقل از مهر، ابوالفضل روغنی گلپایگانی در نشست خبری امروز خود با خبرنگاران با اشاره به تأثیر نرخ ارز بر بازار كاغذ اظهار داشت: متأسفانه نوسانات نرخ ارز توانست بازار كاغذ را هم بر هم بریزد كه البته بر این اساس دولت وعده داده تا ۱۲۰ میلیون دلار ارز را به وارد كنندگان كاغذ اختصاص دهد تا بتوانند بازار را كنترل كنند.
رئیس كمیسیون صنعت اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و كشاورزی ایران اضافه كرد: بر این اساس نرخ ارزی كه برای این ۱۲۰ میلیون دلار در نظر گرفته شده ۳۸۰۰ تومان است كه در واقع به صورت مابه التفاوت به مصرف كننده نهایی داده می گردد.
وی با تشریح وضعیت كنونی صادرات و تولید كاغذ تصریح كرد: هم اكنون ایران صادر كننده كاغذ بسته بندی به اروپا و به خصوص كشور انگلیس است كه با اینكه این كشور استانداردهای سخت گیرانه ای دارد اما به هر حال واردات كاغذ را از ایران به علت كیفیت بالا انجام می دهد. بر این اساس حال صنعت كاغذ بسته بندی مساعدتر از سایر بخش های صنعت كاغذ است.
روغنی ادامه داد: ارزش صادرات صنعت كاغذ بسیار متفاوت می باشد و ارقام متفاوتی در تنوع كالاهای صادراتی مطرح می گردد اما باید گفت صادرات كاغذ تحریر نداریم و وارد كننده این كالا هستیم. اما در مواردی مانند كاغذبسته بندی و كاغذ بهداشتی صادرات صورت می گیرد.
رئیس كمیسیون صنعت اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و كشاورزی تصریح كرد: سرانه مصرف كاغذ بسته بندی در ایران ۲۲ كیلوگرم است در حالیكه متوسط مصرف جهان ۵۵ كیلو و در آمریكا حدود ۶۵۵ كیلو است.
وی اضافه كرد: مصرف كاغذ در دنیا ۴۰ میلیون تن كاهش یافته در حالیكه همچنان در ایران مصرف بالاست. البته كارخانجات تولیدی اگر مورد حمایت قرار می گرفتند، امروز می توانستند بخش عمده ای از نیازهای داخل را تأمین كنند اما در بخشی مثل كاغذ تحریر نیازی به واردات وجود داشته و تولیدی صورت نمی گیرد.
روغنی خاطرنشان كرد: سال قبل ۱۰۰ هزار تن كاغذ بسته بندی صادر شده كه امسال این رقم به ۲۰۰ هزار تن خواهد رسید. این در شرایطی است كه در واردات كاغذ سود بالا نیست و بیشتر سود متمركز بر فروش آن است و ازاین رو سرمایه گذاری های جدید در كارخانجات جذاب نیست.
رئیس سندیكای تولیدكنندگان كاغذ و مقوا تصریح كرد: كاغذ سازی جز صنایع سرمایه بر است و برای تولید یك كارخانه متوسط باید حداقل هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری كرد در حالیكه حاشیه سود آن برای تولید ۳ درصد است و برای بخش خصوصی صرفه اقتصادی ندارد.


1397/03/24
12:42:36
5.0 / 5
5436
تگهای خبر: كالا , گل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است