چاپ اثری از ادبیات همسایه؛

دیگران به کتابفروشی ها آمدند

دیگران به کتابفروشی ها آمدند به گزارش کادو دونی رمان دیگران نوشته ماهر اونسال اریش با ترجمه مژده الفت منتشر و راهی بازار نشر شد.به گزارش کادو دونی به نقل از مهر، رمان «دیگران» نوشته ماهر اونسال اریش اخیرا با ترجمه مژده الفت توسط نشر نو منتشر و راهی بازار نشر شده است. این کتاب یکی از عناوین مجموعه «کتابخانه ادبیات داستانی معاصر» است که این ناشر چاپ می کند و نسخه اصلی آن، سال ۲۰۱۷ توسط انتشارات کاراکارگا در استانبول انتشار یافته است.
ماهر اونسال اریش نویسنده این کتاب متولد ۱۹۸۰ در ترکیه است. او تعدادی اثر داستانی و دو رمان در کارنامه دارد. این نویسنده در رمان «دیگران»، زندگی افرادی را تصویر کرده که در روند وقایع محو شده و خاطراتشان از سختی و دشواری ها تنها در حافظه خودشان باقی می ماند.
در داستان «دیگران» کوچ هایی به وقوع می پیوندند که ناخواسته و برآمده از نیروهای اقتدارگرا هستند. این کوچ ها توسط توده های بی شکل وسیع انجام می شوند و اقتدارگرایان آنها را بر خرده فرهنگ های مردم تحمیل می کنند. نویسنده در این کتاب زمینه های روان شناختی و اجتماعی جامعه ترکیه را کند و کاو می کند که با این مسئله درگیر بوده و تغییرات بزرگ سیاسی را پشت سر گذاشته؛ در حالیکه هنوز هم با پس لرزه های این تغییرات دست به گریبان است.
آدم های قصه «دیگران»، انسان هایی عادی اند که ترس های بزرگ و رویاهای نه چندان عظیمی در درون دارند و با قرار گرفتن در راه تحولات اجتماعی و سیاسی جامعه شان، ضربات ناگهانی بزرگی را به زندگی خود حس می کنند. این افراد به تدریج خصوصیات انسانی خویش را در نظر انبوه جمعیتِ بی شکل از دست می دهند و به آستانه جداافتادگی جسمی و تبعید سوق داده می شوند...
در قسمتی از این رمان می خوانیم:
از سقف خانه صداهایی می آمد همچون ضربه زدن به تنه درخت. صدایی یکنواخت که گه گاه قطع می شد و با وزش تندباد شروع می شد. ساجده شبح وار و با رخسار رنگ پریده در خانه می گشت و می اظهار داشت: «صدای هیولاست، مادر. به خوابم اومد و گفت میام سرِ همه تونو می بُرم.»
بعد از شام فوزیه ماجراها را برای شوهرش تعریف کرد. تعویذها، طلسم ها، نعل ها و اعضای حیوانات را جلو شوهرش گذاشت و اظهار داشت: «آقا فخرالدین، حال بچه ها خوب نیست. ساجده امروز شده بود رنگ کهربا. جز هیولا هیولا چیز دیگه ای نگفت. سعاد رو بگی توی حیاط پشتی دُم موش های مرده رو گرفته بود و این ور و اون ور می کوبیدشون. صابره هم امروز اینقدر گریه کرد که کبود شد. آخرش هم خون شاشید. بیا تا دیر نشده برگردیم به روستا و خونه خودمون. اینجا به درد ما نمی خوره!»
آقافخرالدین پس از تمام شدن حرف های زنش مدتی سکوت کرد. سبیل قیطانی اش را پیچ وتاب داد. بعد اظهار داشت: «این چه حرفیه فوزیه خانم؟» چهره اش خشمگین نبود. نگران بود. «مگه بچه بازیه؟ خودت دیدی که جور شدن ماموریتم چقدر طول کشید و چه مشکلاتی پیش اومد. حالا برم به مردم چی بگم؟ بگم دخترم توی خونه هیولا دیده و خودشو خیس کرده، باردیگر منتقلم کنین به نیده؟»
این کتاب با ۱۲۰ صفحه مصور، شمارگان هزار و ۱۰۰ نسخه و قیمت ۴۲ هزار تومان انتشار یافته است.


منبع:

1400/10/04
12:57:42
5.0 / 5
279
تگهای خبر: ادبیات , انتشار , تصویر , تولد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است