سراشیب طولانی در كتابفروشی های ایران

سراشیب طولانی در كتابفروشی های ایران كادو دونی: ترجمه ای از رمان سراشیب طولانی به قلم نیك هورنبی به فارسی منتشر گردید.به گزارش كادو دونی به نقل از مهر، رمان «سراشیب طولانی» نوشته نیك هورنبی با ترجمه فریما موید طلوع روانه بازار كتاب شد.
نیك هورنبی، نویسنده رمان سراشیب طولانی را موفق ترین نویسنده بریتانیایی می دانند. در سال ۲۰۰۴، در رأی گیری كه در بی بی سی انجام گرفت، او بیست و نهمین فرد بانفوذ در فرهنگ بریتانیا نام گرفت. از خیلی از رمان های وی مانند: نقطه اوج، سراشیب طولانی، وفادارانه و درباره یك پسر، اقتباس سینمایی موفق، ساخته شده است.
رمان های نیك هورنبی هم از طرف مردم و هم از طرف منتقدین ادبیات داستانی جهان، بسیار مورد استقبال بوده است.
منتقدان رمان سراشیب طولانی را اثری نامیده اند كه كسانی را عاشق رمان خواندن می كند كه صدسال یك دفعه لای كتابی را باز نمی كردند.
در قسمتی از این اثر می خوانیم: وقتی آدم جایی می ایستد كه من شب سال نو ایستاده بودم، فكرمی كند آن هایی كه روی پشت بام ها نیستند، میلیون ها مایل دورترند. ولی این طور نیست. هیچ دریا و اقیانوسی در كار نیست. تقریباً ۰ اگر فقط چشم باز نماییم، می بینیم كه خوشبختی چقدر نزدیك است. نمی خواهم بگویم آن هایی كه خودكشی می كنند چندان فاصله ای با آن هایی كه در زندگی دوام می آورند، ندارند. می گویم این هایی كه در زندگی دوام آورده اند فاصله چندانی با خودكشی ندارند.
رمان «سراشیب طولانی» فقط در سال ۲۰۱۸ بیشتر از پنج میلیون نسخه در سرتاسرجهان فروش داشته است و قبل از این در سال ۲۰۰۳ در فهرست نهایی جایزه ویت برد ناوِل نیز بوده است.
هورنبی قسمتی از این موفقیت ها را مدیون احساس نزدیكی و آشنایی اش با دغدغه های انسان مدرن مانند موسیقی، فوتبال، سینما، طبیعت و وسواس های شخصی اش می داند. برخی منتقدین پیرنگ داستان های وی را ساده می دانند كه مفاهیم عمیق انسانی را در آثار خود نشان میدهد.
رمان سراشیب طولانی را خانم فریما موید طلوع به فارسی ترجمه و انتشارات نیلوفر آنرا در ۳۶۶ صفحه به بازار كتاب عرضه نموده است.


منبع:

1398/10/08
10:56:03
5.0 / 5
4317
تگهای خبر: ادبیات , انتشار , جایزه , رمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است