با حكم مختارپور؛

سرپرست اداره كل كتابخانه های استان تهران منصوب گردید

سرپرست اداره كل كتابخانه های استان تهران منصوب گردید كادو دونی: محمدهادی ناصری طاهری با حكم دبیركل نهاد كتابخانه های عمومی كشور بعنوان سرپرست اداره كل كتابخانه های عمومی استان تهران منصوب گردید.به گزارش كادو دونی به نقل از مهر، با اتمام ماموریت علی نیكنام مدیركل كتابخانه های عمومی استان تهران در نهاد كتابخانه های عمومی كشور، محمدهادی ناصری طاهری با حكم علیرضا مختارپور دبیركل نهاد كتابخانه های عمومی كشور، بعنوان سرپرست این اداره كل ارائه شد.
مراسم معارفه سرپرست اداره كل كتابخانه های عمومی استان تهران، روز گذشته شنبه ۴ آبان با حضور اسماعیل شفاعی معاون مالی اداری نهاد كتابخانه ها، امین متولیان معاون برنامه ریزی، پژوهش و فناوری اطلاعات، مهدی رمضانی معاون توسعه كتابخانه ها و ترویج كتابخوانی، محمد هادی ناصری طاهری مدیركل روابط عمومی و امور بین الملل، هادی امیری مدیركل عمرانی، عباس نعمتی مدیركل حراست، حسام قربانعلی مدیركل امور استان ها، اسماعیل جانعلی پور معاون اداره كل كتابخانه های عمومی استان تهران و همین طور روسای ادارات كتابخانه های عمومی استان تهران، در سالن جلسات اداره كل كتابخانه های عمومی این استان انجام شد.
اسماعیل شفاعی در ابتدای این نشست، طی سخنانی درباره دلیل برگزاری این مراسم اظهار داشت: باتوجه به اینكه ماموریت آقای نیكنام از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در نهاد كتابخانه های عمومی كشور، ابتدای آبان ماه سال جاری به انتها می رسید، بنا بود كه ما در دوره دیگری از ماموریت ایشان در خدمت شان باشیم و حتی مكاتبات اداری برای تمدید ماموریت نیز انجام شده بود و به امضاء رسیده بود؛ اما بنا به ملاحظات شخصی ایشان ترجیح دادند كه به ماموریت خود در نهاد اختتام دهند و ادامه خدمت خودرا در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دنبال كنند.
وی اضافه كرد: در نهایت آقای مختارپور باوجود میل خود با این مساله موافقت كردند و بنا شد كه مسئولیت اداره كل كتابخانه های عمومی استان تهران را شخص دیگری بر عهده بگیرند كه بر این اساس جناب آقای ناصری از نیروهای باتجربه در حوزه كتاب و كتابخوانی كه بیشتر از ۵ سال سابقه حضور در نهاد كتابخانه های عمومی كشور را دارند، با وجود تراكم كاری در اداره كل روابط عمومی و امور بین الملل نهاد، بعنوان سرپرست اداره كل كتابخانه های عمومی استان تهران، تقبل مسئولیت كردند تا در موعد مقرر و شرایط بهتر، بتوان شخص مورد نظر برای تصدی این سمت معرفی نمود.
معاون مالی اداری نهاد كتابخانه ها ضمن تقدیر از زحمات علی نیكنام در اداره كل كتابخانه های عمومی استان تهران اظهار داشت: برمبنای ابلاغ دبیركل نهاد كتابخانه های عمومی كشور تاكید شده تا تقدیر از آقای نیكنام در مراسم دیگری همزمان با معرفی مدیركل جدید این اداره با حضور كتابداران استان برپا شود تا قدردانی مناسبی از تلاش ها و زحمات ایشان در این عرصه صورت بگیرد. بنده نیز در زمان خدمتم در نهاد از نزدیك شاهد تلاش و مجاهدت های این در این اداره كل بوده ام و از خداوند برای ایشان آرزوی سلامتی و برای جناب آقای ناصری آرزوی توفیق در پیشبرد اهداف امور كتابخانه های عمومی استان تهران در دوره سرپرستی را دارم.
در ادامه این مراسم امین متولیان معاون برنامه ریزی، پژوهش و فناوری اطلاعات نهاد كتابخانه ها اظهار داشت: بنده در بیشتر از پنج سالی كه در نهاد توفیق خدمت داشته ام، همواره در جلسات مختلف تودیع، تكریم و معارفه عزیزان مختلف عنوان كرده ام كه این جلسات برای همه ما كه در معرض مسئولیت قرار گرفته ایم اتفاق خواهد افتاد، اما مهم این است كه روزی كه می آییم تا روزی كه می رویم، قضاوت همكاران مان و در سطح دیگر نگاه الهی بر ما، نگاهی مبتنی بر رضایت باشد.
وی اضافه كرد: به سبب پایتخت بودن استان تهران و مجاورت با دولت مركزی، سخت ترین امورات در تمام دستگاه ها در استان تهران واقع شده است كه پیچیدگی های خاص خودرا دارد. به گواهی همه دوستان آقای نیكنام با صبوری و متانت از پس این مشكلات، چالش ها و موانع برآمدند و سكان كتابخانه های عمومی استان تهران را در دست داشتند. برای ایشان آرزوی موفقیت دارم و اساسا موفقیت آقای نیكنام هم در این مدت مدیون تلاش همكاران در ستاد استان و شهرستان ها و كتابداران عزیز در كتابخانه ها بوده است.
معاون برنامه ریزی، پژوهش و فناوری اطلاعات نهاد ضمن آرزوی موفقیت برای علی نیكنام در ادامه فعالیت خود، اظهار داشت: آقای ناصری نیز از چهره های شناخته شده در این عرصه هستند كه از نزدیك در جریان تمام مسائل نهاد هستند و با پیچ و خم های مسیر آشنا هستند؛ امیدوارم این انتقال سبب اتفاقات خیر در نهاد باشد و دوره سرپرستی ایشان نیز امورات اداره كل كتابخانه های عمومی استان تهران با متانت و وزانت خاص خود ادامه پیدا كند تا در نهایت شخصی كه بعنوان مدیركل این اداره منصوب می شود، مسائل را به صورت جدی تر ادامه دهد.
مهدی رمضانی معاون توسعه كتابخانه ها و ترویج كتابخوانی نهاد كتابخانه ها نیز با اشاره به اهمیت جایگاه اداره كل كتابخانه های عمومی استان تهران، اظهار داشت: طبیعتا در طول مدت همكاری با اداره كل كتابخانه های عمومی استان تهران، اختلاف نظرها و همچنین تفاوت دیدگاه و روش در پیشبرد امور وجود داشته، اما این مساله به هیچ وجه نافی زحمات دوستان ما در این اداره كل نیست. همین كه امور جاری در استان تهران با این گستردگی و با این پیچیدگی و مسائل خاص خود، مانند سایر استان ها دیگر با درایت و مدیریت آقای نیكنام پیشرفته نشان از زحمات ایشان در این حوزه دارد. ان شاء الله در ادامه با حضور ادامه آقای ناصری بعنوان سرپرست و در مرحله بعدی با حضور مدیركل بعدی، این مسیر پیش خواهد رفت و توقع این است كه این روند رو به بهبود، اصلاح و بهتر شدن باشد.
وی اظهار داشت: یكی از خاصیت های آقای نیكنام این بود كه خودشان از بدنه نهاد بودند و شناخت ایشان نسبت به پرسنل شناخت جامعی بوده است. ان شاءالله در دوره بعد از ایشان هم این شناخت و ارتباط خوب برای اصلاح امور و ارتقاء استان تهران در حوزه های مختلف به كار بسته شود؛ چونكه توقع از استان تهران در حوزه های مختلف فرهنگی، امور كتابخانه ها، منابع و انجمن ها بیشتر از این است. ان شاء الله اقدامات اساسی كه در همین دوره پایه گذاری شده استمرار پیدا كند و بستری برای خدمت بیشتر ما به مردم استان تهران شود.
عباس نعمتی مدیركل حراست نهاد كتابخانه ها نیز در بخش دیگری از این نشست، طی سخنانی با اشاره به سابقه ۱۵ ساله آشنایی با نیكنام، اظهار داشت: رفتار و ارتباط آقای نیكنام با همكاران خود طی دوران خدمت خود در كتابخانه های عمومی استان تهران، خاطره ای خوش از ایشان در ذهن همه كاركنان استان تهران به وجود آورده است. ایشان به واسطه تجربه گرانبهای خود در استان تهران، به خوبی از پس پیچیدگی های این استان برآمدند و در حوزه های مشترك با حراست همكاری بسیار خوبی با هم داشتیم.
وی اضافه كرد: آقای ناصری هم كه از همكاران انقلابی و با تجربه در ستاد نهاد هستند و ارتباطات بسیار زیادی در حوزه های استانی داشته اند؛ امیدوارم كل مجموعه استان تهران نهایت همكاری خود در این عرصه را با ایشان داشته باشند. بنده هم به نوبه خودم اعلام آمادگی می كنم تا هر نكته و موردی در حوزه های در رابطه با حراست داشته باشند، اقدامات لازم صورت گیرد.
هادی امیری مدیركل عمرانی نهاد نیز با تقدیر از اقدامات علی نیكنام در استان تهران، برای محمدهادی ناصری، سرپرست اداره كل كتابخانه های عمومی استان تهران در ادامه این مسیر آرزوی موفقیت كرد.
در ادامه این نشست علی نیكنام مدیركل سابق كتابخانه های عمومی استان تهران ضمن تشكر از همكاران خود در این اداره كل اظهار داشت: باید تشكر كنم از حمایت های دبیركل نهاد كه در این پنج سال به من لطف و عنایت داشتند. همانطور كه عزیزان در این مراسم شهادت دادند كار كردن در استان تهران كار دشوار و پیچیده ای است، و اگر نگاه محبت آمیز آقای مختارپور نبود، اساسا از پس این پیچیدگی ها برنمی آمدیم. تشكر می كنم كه ایشان در دوره جدید هم حكم تمدید ماموریت بنده را تمدید كردند، اما با عنایت به برخی ملاحظات شخصی، ادامه همكاری برای من میسر نبود.
وی ضمن ابراز خرسندی از اضافه شدن باردیگر كتابخانه پارك شهر به مجموعه كتابخانه های عمومی استان تهران در این دوره، اظهار داشت: با عنایت به اینكه انتظار و توقع از استان تهران، به درستی انتظار بالایی است، معتقدم كه حضور یك نیروی جوان در این سمت می تواند به پیشبرد امور و برآورده كردن انتظارات موجود، كمك نماید. از آقای ناصری تشكر می كنم این مسئولیت را پذیرفتند و انشاءالله كه ایشان در این مجموعه ما كه مجموعه، بتوانند امورات را به نحو مطلوبی پیش ببرند.
در ادامه این مراسم محمد هادی ناصری طاهری ضمن تسلیت به مناسبت ایام رحلت رسول اكرم اسلام حضرت محمد مصطفی صلی الله مقابل و آله و سلم و همین طور شهادت امام حسن مجتبی و امام رضا علیهما السلام اظهار داشت: ابتدا به نوبه خود تشكر و قدردانی می كنم از بیشتر از ۵ سال حضور جناب آقای نیكنام كه در مسئولیت اداره كتابخانه های عمومی استان تهران همت كردند و در حد وسع خود تلاش شان را به كار گرفتند. در خیلی از فعالیت هایی كه در ستاد نهاد انجام می شد استان تهران اهتمام می كرد كه یاری گر ستاد در اجرا باشد. به هر حال ماموریت ایشان به اتمام رسید و امیدوارم هر كجا هستند موفق و موید باشند.
وی اضافه كرد: بنده این توفیق را داشتم كه حدودا از شروع دوره مدیریتی دبیركل محترم نهاد در خدمت نهاد كتابخانه های عمومی بوده ام. یكی از مهم ترین نكاتی كه دبیركل محترم در ابتدای دوره مدیریتی خود و اتفاقا برای نخستین بار در جلسه معارفه جناب آقای نیكنام بیان كردند، موارد هشتگانه ای بود كه از مدیران نهاد خواسته شد. در امور اجرایی و اداره حوزه های مدیریتی خود به آنها توجه نمایند. حالا كه پنج سال از بیان آن موارد می گذرد با مرور تاریخ این چند صباح نهاد، متوجه می شویم هر حوزه ای كه به این موارد توجه كرده، توفیقاتی هم به دست آورده و هر جا كمتر به این موارد توجه شده است با اشكالاتی روبرو بودیم.
ناصری با اشاره به رویكردها و برخی اقدامات صورت گرفته در نهاد كتابخانه های عمومی كشور، اظهار داشت: به هر حال امروز نهاد مفتخر است كه از یك سو در زمینه فرایندهای كتابخانه ای با انجام طرح های متنوع پژوهشی و تدوین سیاست ها و استانداردها و تدوین سند اخلاق حرفه ای و انجام طرح آمایش سرزمینی كتابخانه های عمومی گام های بلندی برداشته است و از طرف دیگر با درك بموقع نیازها و اقتضائات روز و مسائل جامعه نسبت به طراحی و اجرای برنامه های موثر برمبنای ظرفیت كتابخانه های عمومی و رسالت آن فعالیت های قابل توجهی انجام داده است.
مدیركل روابط عمومی و امور بین الملل نهاد كتابخانه های عمومی افزود: حضور پر رنگ و شاید كم نظیر نهاد كتابخانه ها و به تبع آن اداره كل های استانی در پیگیری سوژه كاهش لطمه های اجتماعی یكی از توفیقات مهم این دوره مدیریتی نهاد است كه شاید كمتر به آن توجه شده باشد. شاید همین دغدغه مندی و احساس مسئولیتی كه نهاد نسبت به این مساله از خود نشان داد زمینه ای شد برای تبدیل كتابخانه های عمومی به پایگاه های فرهنگی و اجتماعی. اینها پشتوانه های مهمی است كه هر استان باید به خوبی از آنها در انجام امور خود بهره برداری كند. به همین سبب در این دوره اهتمام خواهیم كرد با تقویت ارتباط مستمر با ستاد نهاد و معاونت ها و مدیریت ها با هم افزایی در این راه حركت نماییم. واقعیت این است كه نهاد كتابخانه های عمومی كشور و اداره كل استان تهران دو ماهیت متفاوت نیستند بلكه یك كل واحد هستند و قاعدتا با هماهنگی و انسجام فعالیت می نمایند.
ناصری درانتها اظهار داشت: ان شاء الله از همین امروز با اتكاء به خداوند متعال و با همراهی همكاران محترم ستاد استان و كتابداران ارجمند اهتمام خواهیم كرد در جهت تحقق اهداف نهاد گام برداریم تا همانطور كه وزیر محترم هم در نشست مدیران كل استان های نهاد كتابخانه ها بیان كردند، نهاد كتابخانه های عمومی كشور بعنوان نهاد پیشران فرهنگی موثر در جریان تمدن سازی اسلامی شناخته شود.
در اختتام این مراسم، حكم دبیركل نهاد كتابخانه ها به محمدهادی ناصری طاهری تقدیم شد. متن حكم به این شرح است:
برادر گرامی جناب آقای محمدهادی ناصری طاهری
سلام علیكم
اینك كه درانتها ماموریت برادر گرامی و آزاده جناب آقای نیكنام، دوران فعالیت صادقانه و پرثمر ایشان در مدیریت اداره كل استان تهران نهاد به اتمام رسیده، با امید به این كه تلاش های خالصانه ایشان ذخیره ای برای آخرت شان باشد، جنابعالی را كه دارای سوابق فرهنگی باارزش بوده و در نهاد كتابخانه های عمومی كشور نیز خدمات چشمگیری دارید، تا زمان انتخاب مدیركل كتابخانه های عمومی استان با حفظ سمت به سرپرستی آن اداره كل منصوب می كنم.
برای شما در انجام وظیفه به نحو دقیق و كامل آرزوی توفیق دارم. بدیهی است بعد از انتخاب مدیركل استان، مراسم تكریم شایسته از برادر گرامی جناب آقای نیكنام و معارفه مدیركل جدید انجام خواهد شد. ان شاء الله.
و من الله التوفیق
علیرضا مختارپور
دبیركل نهاد كتابخانه های عمومی كشور


منبع:

1398/08/06
10:39:29
5.0 / 5
4228
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است