در بازدید نوجوانان نخبه از خبرگزاری مهر مطرح شد

توجه بیشتر به حوزه كودك و نوجوان در عرصه های مختلف فرهنگ و هنر

توجه بیشتر به حوزه كودك و نوجوان در عرصه های مختلف فرهنگ و هنر كادو دونی: 10 دانش آموز نخبه مدارس از مناطق مختلف كشور از طرف كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان از خبرگزاری مهر بازدید نمودند.به گزارش كادو دونی به نقل از مهر، ۱۰ دانش آموز نخبه از طرف كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان امروز ۱۷ مهرماه به همراه روابط عمومی این سازمان از خبرگزاری مهر، بازدید كردند و با خبرنگاران تحریریه و دبیران حوزه های مختلف فرهنگ و ادب، هنر، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی... درباره مسائل خبری، پوشش انعكاس وقایع مهم و رویداد بزرگ فرهنگی و اجتماعی صحبت كردند.
شعار هفته ملی كودك؛ آینده را باید ساخت
حامد رهنما دبیر هفته ملی كودك درباره برنامه های كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان به مناسبت این هفته اظهار داشت: كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان هر سال از ۱۳ تا ۱۹ مهرماه، به مناسبت روز جهانی كودك هفته ملی كودك برگزار می نماید، محوریت فعالیت ها هفته ملی كودك در كشور كانون است و متولی برگزاری هفته ملی كودك است، امسال شورای سیاست گذاری شعار سال را «آینده را باید ساخت» معین كردیم. و امروز كه روز پنجم از هفته كودك بشمار می رود با سوژه محیط زیست و میراث فرهنگی برنامه ها را آغاز كردیم.

دبیر هفته ملی كودك افزود: امسال این اتفاق رخ داد كه با مجموعه های رسانه ای كشور همین طور خبرگزاری شما بازدید داشته باشیم كه نوجوانان و دانش آموزان فعال در كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان از نزدیك با رسانه و حوزه های مختلف آن آشنا گردند و خبرگزاری مهر نخستین خبرگزاری و رسانه ای بود كه برای بازدید امروز حضور داشتیم.
رقابت سخت با دیگر رسانه های بین الملل جهان
محمدحسین دهقان، معاون خبر خبرگزاری مهر در پاسخ به سوال یكی از دانش آموزان نخبه كه روزنامه تهران تایمز تا چه اندازه با دیگر رسانه های بین المللی جهان می تواند رقابت كند، اظهار داشت: نباید این امر را نادیده بگیریم كه حوزه بین الملل در رسانه های جهان بسیار گسترده است و بیشتر رسانه های خارجی قدمت بسیاری دارند كه بخش بین المللی خبرگزاری مهر نزدیك ۱۶ سال است كه فعالیت دارد و گاها نمی توان این ها را با یكدیگر قیاس كرد. البته خبرگزاری مهر در بین رسانه های دیگر شاید حوزه بین الملل قوی تری داشته باشد اما نمی توان آنرا با رسانه های بین المللی در سطح جهان مقایسه كرد.
او درباره یكی از رسانه های چین اظهار داشت كه سردبیر آن رسانه اعلام نموده در حوزه بین المللی نزدیك به ۱۳هزار نفر خبرنگار دارند پس نتیجه می گیریم به این راحتی نمی توانیم با آنها رقابت نماییم.

دهقان درباره جذب خبرنگار نوجوان در خبرگزاری و انتشار خبرها كودك و نوجوان در صفحه ای جداگانه اظهار نمود: از طرف نوجوانان خیلی تمایلی وجود نداشته است تا بخواهیم برای جذب آنان اقدام نماییم. اما اینكه خبرهای مختص كودك و نوجوان در در صفحه ای جداگانه ای منتشر نماییم، پیشنهاد خوبی بود كه باید به آن فكر نماییم. البته درباره بعضی از خبرهای ناگوار باید بگویم كه ما در این زمینه هم فعال بودیم اما پس از مدتی تصمیم گرفتیم كه خیلی در این زمینه فعالیت نداشته باشیم و جریانی را با عنوان «خبر خوب» راه اندازی كردیم و در سایت انگلیسی هم در این زمینه خبرهایی را منتشر می نماییم.
خبرنگار؛ موثر در تحولات و جریانات مختلف اجتماعی
معاون خبر خبرگزاری مهر با اشاره به انتشار خبرهای موثق همراه با رفرنس، اشاره كرد: با عنایت به اینكه ما بعنوان یك رسانه رسمی در كشور شناخته می شویم تمام تلاش و اهتمام مان در این است كه خبرهای موثق و با منبع را منتشر نماییم برای اینكه باید درباب تك تك خبرهای انتشار یافته پاسخگو باشیم. در نتیجه هر خبری كه بعنوان خبرنگار مهر منتشر می شود اگر آن خبر ایراد یا خدشه ای داشته باشد آن خبرنگار توبیخ می شود و نمره منفی خواهد گرفت. در صورتیكه می بینیم بعضی از سایت های غیرمعتبر خبرهای مختلف و بی هویت و كذب را منتشر می كنند.

دهقان درباره بی زمان و بی مكان بودن شغل خبرنگاری اظهار داشت: شغل خبرنگاری، خیلی مشكل و طاقت فرسا است اما تاثیرگذاری بالایی در اجتماع دارد و به صورتی خبرنگار روایت گر تاریخی است و تاثیری به سزایی در تحولات و جریانات اجتماعی دارد. امیدواریم بتوانیم ادامه دار راه درست این حوزه باشیم و در آینده نوجوانانی كه علاقه و انگیزه وارد شدن به این حوزه را دارند، ببینیم.
همچنین در این دید و بازدید نوجوانان به تماشای فیلمی از فعالیت های خبرگزاری مهر و تهران تایمز نشستند.


منبع:

1398/07/17
14:28:28
5.0 / 5
4033
تگهای خبر: انتشار , رسانه , سایت , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است