، در سینما و تئاتر چه خبر است؟،

، در سینما و تئاتر چه خبر است؟، كادو دونی: معرفی گروه طراحی نمایش دكتر رفیعی، اعلام آمار تماشاگران دو سالن، اعلام زمان اجرای هادی مرزبان، نمایش «گل های داودی» و «جاده های سرد» و... همچون خبرهای سینما و تئاتر است.


گروه طراحی بخش های مختلف نمایش «خانه برناردا آلبا» به كارگردانی دكتر علی رفیعی ارائه شد.
به گزارش كادو دونی به نقل از ایسنا، طراحان جدیدترین تجربه كارگردانی دكتر علی رفیعی كه مقرر است از آذر سال جاری در تالار وحدت روی صحنه برود، مشخص شدند.
بر این اساس منوچهر شجاع بعنوان طراح صحنه، ندا نصر بعنوان طراح لباس، محمدرضا جدیدی بعنوان طراح صدا، صبا كسمایی بعنوان طراح نور، مریم خسروانی بعنوان طراح گرافیك و سارا اسكندری بعنوان طراح گریم نمایش «خانه برناردا آلبا» حضور دارند.
ستاره اسكندری تهیه كننده و روح اله زندی فرد مدیرتولید «خانه برناردا آلبا» هستند.
بزودی گروه بازیگران این اثر نمایشی معرفی می گردند.


آمار تماشاگران پنج نمایش روی صحنه در تالار هنر و تئاتر شهر
مجموعه تئاتر شهر در هفته گذشته میزبان سه نمایش در سالن های اصلی، قشقایی و پلاتو اجرا بوده و تالار هنر هم دو نمایش روی صحنه دارد.
به گزارش روابط عمومی اداره كل هنرهای نمایشی، این دو مجموعه تئاتری در آماری تعداد تماشاگران نمایش های خود تا ۲۷ مهر ماه را به تفكیك اعلام نموده اند.
نمایش "خاتون" به كارگردانی حسین عالم بخش كه در سالن اصلی مجموعه تئاتر شهر روی صحنه است طی ۶ اجرایی كه تا ۲۷ مهر ماه انجام داده میزبان ۲۹۹۷ تماشاگر بوده است. برای این نمایش ۴۱ بلیط تمام بها، ۳ بلیط نیم بها و ۲۹۵۳ بلیط میهمان ارئه شده و در گیشه ۱۷ میلیون ریال برایش ثبت شده است.
نمایش "نقاشی اشر" به كارگردانی فریبرز كریمی عنوان نمایشی است كه در تالار قشقایی مجموعه تئاتر شهر روی صحنه است. این نمایش طی ۳ اجرایی كه تا ۲۷ مهر ماه انجام داده میزبان ۱۶۳ تماشاگر بوده است. برای آن ۱۷ بلیط تمام بها، ۷۹ بلیط تخفیف دار و ۶۷ بلیط میهمان عرضه شده كه در گیشه مبلغ ۲۴ میلیون و ۶۰ هزار ریال به نامش ثبت شده است.
نمایش "ابوالهول" به كارگردانی داوود پور حمزه هم در هفته گذشته ۳ نوبت در پلاتو اجرای این مجموعه روی صحنه رفته كه ۹۸ تماشاگر آنرا دیده اند. برای این نمایش ۵۱ بلیط تمام بها، ۱۱ بلیط تخفیف دار و ۳۶ بلیط میهمان عرضه شده كه در گیشه ۸ میلیون و ۷۵۰ هزار ریال دارد.
در تالار هنر كه تنها سالن تخصصی نمایش های كودك و نوجوان به حساب می آید هم دو نمایش پدرآن و شاپرك ها در خیابان روی صحنه هستند.
نمایش "پدرآن" به كارگردانی مهدی فرشیدی سپهر طی ۲۵ اجرایی كه تا ۲۵ مهر ماه انجام داده میزبان ۲۵۳۴ تماشاگر بوده است. برای این نمایش ۱۲۶۰ بلیط تمام بها، ۴۷۶ بلیط نیم بها، ۱۸۰ بلیط تخفیف دار و ۶۱۸ بلیط میهمان عرضه شده است این نمایش ۲۹۳ میلیون و ۹۴۰ هزار ریال در گیشه دارد.
نمایش "شاپرك ها در خیابان" به كارگردانی ناصر آویژه هم كه تا ۲۵ مهر ماه ۲۳ نوبت روی صحنه رفته ۲۵۴۵ تماشاگر داشته است. برای این نمایش ۹۰۶ بلیط تمام بها، ۳۳۷ بلیط نیم بها، ۵۰۶ بلیط تخفیف دار و ۷۹۶ بلیط میهمان عرضه شده كه در گیشه مبلغ ۲۶۱ میلیون و ۷۲۰ هزار ریال برایش ثبت شده است.

آهسته با گل سرخ در تماشاخانه سنگلج به روی صحنه می رود.

نمایش آهسته با گل سرخ به نویسندگی اكبر رادی و كارگردانی هادی مرزبان از ۲ آبان ماه در تماشاخانه ی سنگلج به روی صحنه می ‍رود.
به گزارش روابط عمومی تماشاخانه سنگلج، نمایش آهسته با گل سرخ از آثار دهه ی شصت اكبر رادی، درباره ی چالش های اجتماعی یك خانواده ی بازاری است كه از دوم آبان ماه هر شب ساعت ۲۰ به كارگردانی هادی مرزبان در تماشاخانه سنگلج اجرا خواهد شد. مرزبان قبل از این هم آثاری چون تانگوی تخم مرغ داغ، ملودی شهر بارانی، هاملت با سالاد فصل و... را هم به قلم اكبر رادی به روی صحنه برده است.
گفتنی است در نمایش آهسته با گل سرخ، حبیب اسماعیلی، محمد حاتمی، میترا حجار، سام قریبیان و فریبا كوثری ( به ترتیب حروف الفبا) نقش آفرینی می كنند.
سایر عوامل گروه عبارتند از: امیر كورش اعرابی مدیر تولید و دستیار كارگردان و عكاس، وحید لاری طراح صحنه، امیر ترحمی طراح نور، فریبا نور شعاع حسینی طراح گریم، پریسا فلاح زاده طراح پوستر و بروشور، پوریا نوروزی طراح صدا و آهنگساز
علاقه مندان به تهیه بلیت های نمایش آهسته با گل سرخ می توانند به سایت تیوال یا گیشه تماشاخانه سنگلج رجوع نمایند.


بازسازی تهران قدیم، تبریز دهه۲۰ و كربلای ۶۱ هجری در نمایش «رسول»
طراحی صحنه و ساخت دكور نمایش میدانی «رسول» در سه بخش تهران دهه ۳۰، تبریز دهه۲۰ و كربلای دهم محرم سال ۶۱ هجری در ۳ هزار متر مربع در منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد انجام گرفته است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد، «آنه محمدی ایری» طراح صحنه نمایش «رسول» است كه این روزها به همراه گروه ۳۰ نفری خود مشغول ساخت بزرگترین دكور نمایشی پایتخت است. نمایشی كه مقرر است از ششم تا هجدهم آبان ماه در بوستان نوروز منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد روی صحنه برود.
محمدایری به لوكیشن ۱۲ هزار متر مربعی نمایش «رسول» اشاره كرده و اظهار داشت: «از این فضای بزرگ نمایشی كه شامل صحنه و جایگاه تماشاگران است، ۳ هزار متر مربع به صحنه نمایش اختصاص دارد و در مجموع ما سه بخش را طراحی نموده و به مرحله اجرا می رسانیم.»
مدیر صحنه سریال «در چشم باد» ادامه می دهد: «بخشی از طراحی صحنه نمایش «رسول» در دهه ۳۰ شمسی اتفاق می افتد و حرم امام زاده نصیرالدین، تكیه قنات آباد و بخشی از بازار را طراحی نموده و ساخته ایم كه درست فضای سال ۱۳۱۰ هجری شمسی را تداعی می كند. بخش دیگر شهر تبریز است كه در این بخش ۴۰ سال پیش از دهه ۳۰ را بازسازی كرده ایم. در تبریز خیابان های سال ۱۲۸۰ مد نظرمان بود كه این خیابان ها را در صحنه نمایش ساخته ایم. بخش سوم هم اردوگاه امام حسین (ع) در كربلا است و به شكلی واقعه محرم ۶۱ هجری را روی صحنه بازآفرینی كرده ایم. داستان رسول در این سه لوكیشن روایت خواهد شد.»
دستیار صحنه سریال «روزگار قریب» درباره زمان طراحی و ساخت دكور نمایش یادآور می شود: «دكور را در دو ماه طراحی كردم و در ۴۵ روز به مرحله اجرا رساندیم و در این مقطع زمانی ۳۰ متخصص از خطاطان، گرافیست ها، آهنگران و حجم كاران همكاری داشتند. بعضی از دكورهای نمایش متحرك هستند و قابلیت جابه جایی دارند مانند زندان قصر و برخی هم به گونه ای تولید شده كه می تواند به مدت زیاد در همان صحنه باقی بماند و محلی برای بازدید عموم باشد.»
نمایش «رسول» به نویسندگی حمیدرضا نعیمی و كارگردانی سعید اسماعیلی كاری از گروه شیدایی است كه به همت منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد اجرای خویش را از ششم آبان آغاز می كند. اجرای این نمایش تا ۱۸ آبان ادامه دارد.


فیلم های«گل های داوودی» و «جاده های سرد» با حضور كارگردانان فیلم هادر موزه سینما اكران می گردد.
به گزارش روابط عمومی موزه سینمای ایران، در دومین جلسه از ویژه برنامه «نمایش گزیده چهل سال سینمای ایران» كه پنج شنبه سوم آبان ها در موزه سینمابرگزار می شود، دو فیلم سینمایی «گل های داوودی» و «جاده های سرد» از تولیدات سال های ۱۳۶۳ و ۱۳۶۴ روی پرده می روند.
در این اكران ویژه و متفاوت، «رسول صدرعاملی»كارگردان فیلم «گل های داوودی»و «مسعود جعفری جوزانی» كارگردان «جاده های سرد» همراه مردم به تماشای فیلم های خود می نشینند و از روند ساخت این فیلم ها سخن می گویند.
یادآوری می شود، فیلم های معرفی شده در ویژه برنامه «نمایش گزیده چهل سال سینمای ایران» با تلاش فیلمخانه ملی ایران برای اولین بار و ویژه این برنامه، اسكن و اصلاح رنگ شده اند، از این رو اعضای سینماتك موزه سینما نسخه های باكیفیت بالا و كم نظیری از فیلم ‎های چهار دهه سینمای ایران را خواهند دید.
بر اساس این خبر، این ویژه برنامه تا آخر سال ۱۳۹۷ ادامه خواهد داشت و پنج شنبه های هر هفته در دو سانس ۱۵ و ۱۷ دو فیلم سینمایی ویژه مخاطبانی كه در این گردهمایی ثبت نام كرده اند، اكران می گردد.
پژوهشگران، دانشجویان و علاقه مندان می توانند برای اطلاع از برنامه و زمان بندی اكران فیلم هابه سایت موزه سینمای ایرانhttp: //cinemamuseum.ir/مراجعه و جدول نمایش فیلم ها را دریافت نمایند.1397/08/01
21:46:42
5.0 / 5
4726
تگهای خبر: اكران , تئاتر , تخصص , رمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است