جایزه قلم پینتر ۲۰۱۸ برنده خویش را شناخت

جایزه قلم پینتر ۲۰۱۸ برنده خویش را شناخت كادو دونی: جایزه شناخته شده ای كه هر سال در تجلیل از یاد و خاطر هارولد پینتر نمایشنامه نویس برنده جایزه نوبل اهدا می شود، امسال به رمان نویس خوش نقد نیجریه ای رسید.به گزارش كادو دونی به نقل از انگلیش پن، چیماماندا نِگوزی آدیچی نویسنده شهیر اهل نیجریه برنده امسال جایزه قلم پینتر (PEN Pinter) است. او جایزه خویش را طی مراسمی عمومی كه عصر روز سه شنبه نهم اكتبر در كتابخانه ملی بریتانیا برگزار می شود، دریافت و یك سخنرانی ایراد خواهد نمود.
این نویسنده توسط داوران امسال انتخاب گردید كه مسئولیت هدایت آن ها را فیلیپ سندز، رییس انگلیش پن بر عهده داشت. از دیگر داوران عضو هیاتی كه او را انتخاب كردند می توان از آنتونیا فریزر تاریخدان، بیوگرافی نویس و بیوه هارولد پینتر، الكس كلارك نویسنده و منتقد، اینوآ الامز شاعر، فیلمنامه نویس و اجراكننده و مارین فریلی، رییس هیات امنای انگلیش پن نام برد.
مارین فریلی اظهار داشت: در این عصر خودِ خصوصی شده و بازارسازی شده، چیماماندا نگوزی آدیچی آن استثنایی است كه قانون را نقض می كند. در داستان های خیالی زیبا و البته همینطور در سخنرانی ها و مقاله هایش، او تحت اسارت و محدودیت طبقه بندی های دیگران قرار نمی گیرد. او دركی خاص از جنسیت، نژاد و نابرابری جهانی دارد و ما را در عبور از درهای گردان سیاست های هویت به سمت آزادی هدایت می كند.
خود این نویسنده اهل نیجریه اظهار داشت: من همیشه استعداد، شجاعت و تعهد خالص هارولد پینتر نسبت به گفتن حقیقت را تحسین می كردم و افتخار می كنم كه جایزه ای به نام او به من اهدا می گردد.
جایزه قلم پینتر در سال ۲۰۰۹ توسط سازمان خیریه انگلیش پن تاسیس شد كه به یاد و خاطره این نمایشنامه نویس برنده جایزه نوبل، در جهت دفاع از آزادی بیان و ترفیع ادبیات تلاش می كند.
آنتونیا فریزر، بیوه پینتر اظهار داشت: من این دهمین دوره جایزه قلم پینتر را با شوقی مضاعف خوش آمد می گویم. نه تنها چیماماندا نگوزی آدیچی نویسنده ای فوق العاده و گیراست، بلكه در خود همان كیفیت هایی از شجاعت و صداقت را به نمایش می گذارد كه هارولد بسیار به آن ها علاقه داشت.
طی مراسم اهدای جوایز، چیماماندا برنده ای مشترك را انتخاب می كند كه جایزه بین المللی «نویسنده شجاعت» ۲۰۱۸ را دریافت خواهد نمود. این برنده یك نویسنده بین المللی خواهد بود كه در زمینه دفاع از آزادی بیان فعال است و اغلب خود و آزادی اش را در معرض خطر قرار می دهد. جایزه قلم پینتر سال ۲۰۱۷ به مایكل لانگلی شاعر رسید. مارگارت آتوود و جیمز فنتون دریافت كنندگان جایزه قلم پینتر در سال های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۵ بودند.

1397/03/26
10:51:17
5.0 / 5
4976
تگهای خبر: اهدا , جایزه , رمان , گل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است