پاسخ معاون گردشگری به انتقادها از امكانات فرودگاه امام

پاسخ معاون گردشگری به انتقادها از امكانات فرودگاه امام كادو دونی: معاون گردشگری كشور در حالی تحولات فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) را مثبت ارزیابی كرد كه هنوز خیلی از گردشگران خارجی این فرودگاه را جزو ضعیف ترین فرودگاه های بین المللی جهان از نظر خدمات دهی و امكانات رفاهی می دانند و برخی كارشناسان گردشگری هم آن را به فرودگاهی جنگی تشبیه كرده اند.به گزارش كادو دونی به نقل از ایسنا، محمد محب خدایی در جریان بازرسی های نوروزی، از وضعیت فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) كه یكی از مهم ترین دروازه های ورود و خروج كشور است، بازدید كرد و اظهار داشت: تحولات صورت گرفته در این فرودگاه و احداث سرویس های بهداشتی جدید در آن كه دارای استانداردهای هتل های ۴ ستاره است، جای تقدیر دارد.

تحولات این فرودگاه در ۷۰ روز گذشته، درحالی قابل توجه دبیر ستاد هماهنگی خدمات سفر قرار گرفته و پیشنهاد داده شده كه الگوی سایر فرودگاه های كشور قرار بگیرد كه این فرودگاه همچنان امكانات رفاهی ناچیزی برای مسافران ترانزیت و یا در توقف های طولانی دارد و با كمبود تابلوهای راهنما مواجه می باشد.

تابلوهای موجود هم آنچنان كه بیشتر مسافران اشاره می كنند، كوچك و ناخوانا و در بیشتر موارد ناكارآمد است. كانترهای اطلاع رسانی درباره امكانات مورد استفاده گردشگران همچون سیستم ناوگان حمل و نقل درون شهری و مشخص نبودن كریدورهای كنترل ویزا و گذرنامه كه معمولا گردشگران و مسافران خارجی را در اولین برخورد سردرگم می كند، از دیگر نقطه ضعف های مهم ترین فرودگاه بین المللی ایران است.

استفاده نكردن از نشان های در رابطه با ایران و صرفا مزین شدن سالن های این فرودگاه به تبلیغات كالاهای خارجی، سبب شده بعضی از كارشناسان گردشگری آن را به فرودگاهی نظامی یا جنگی تشبیه كنند. محمد محب خدایی در بازدیدی كه از این فرودگاه داشت از مسؤولان آن خواست كه فرصت های گردشگری كشور و جاذبه های روستایی و عشایری را در تعطیلات نوروز در محوطه باز فرودگاهی به مردم و گردشگران معرفی كنند.

همچنین اختصاص فضایی به صنایع دستی ایران در فرودگاه بین المللی تهران پیشنهاد شد كه علی رستمی ـ مدیرعامل فرودگاه امام خمینی (ره) ـ از آن استقبال كرد و برای اختصاص جایگاهی مناسب به منظور نمایش هنرهای سنتی ایرانی اعلام آمادگی كرد.

براساس این توافق اولیه قرار شد كه اداره كل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران در چند روز آینده برای برپایی نمایشگاه موقت صنایع دستی در فرودگاه امام خمینی اقدام نماید.
1397/01/04
21:53:45
5.0 / 5
4878
تگهای خبر: خدمات , صنایع دستی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است