مدیر حوزه های علمیه خواهران:

حجاب الزامی و اختیاری معنایی ندارد، رقص دختران در جشن تهران با شرافت دینی در تعارض است

حجاب الزامی و اختیاری معنایی ندارد، رقص دختران در جشن تهران با شرافت دینی در تعارض است كادو دونی: مدیر حوزه های علمیه خواهران با اشاره به اینكه برخی افراد هجمه هایی را به حجاب وارد می كنند، تصریح كرد: حجاب الزامی و اختیاری معنایی ندارد و ملت ایران با افتخار پذیرای حجاب اسلامی شدند.


به گزارش خبرنگار ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین عبدالكریم بهجت پور امروز در دوازدهمین جشنواره سراسری قرآن و عترت حوزه های علمیه خواهران در قم با اشاره به اینكه بعضی از برنامه ها و فعالیت ها سنخیتی با فرهنگ دینی و حجاب و عفاف ندارد، خاطرنشان كرد: رقص دختران در جشنی در تهران با شرافت دینی و حیا در تعارض است و باید برای آن فكری شود. این امر دغدغه هایی را برای علما به وجود آورده است؛ باید مراقب بود چنین رویدادهای تلخی تكرار نشود.
وی بیان كرد: همه زنان باید با پیروری از شخصیت حضرت فاطمه(س) پاكدامنی و تقوا پیشه كنند و این روحیه تقوا در جامعه هم پیاده شود. زنان مسلمان دارای ظرفیت های بالنده علمی و دینی در عرصه های مختلف هستند كه به واسطه پاكدامنی و تقوا آن را به دست آورده اند.

مدیر حوزه های علمیه خواهران اضافه كرد: قرآن كریم از زنانی یاد كرده است كه در پاكدامنی و حیا و بزرگی و تقوا الگو و اسوه هستند؛ در واقع سیمایی كه قرآن از زنان برجسته نشان می دهد، سیمای اهل عبادت و بندگی و تقوا می باشد چنین زنانی به مقام والای انسانی دست یافته اند.

بهجت پور اظهار نمود: یكی از افتخارات بزرگ زنان، وجود حضرت فاطمه(س) است كه در زندگی زنان، اسوه ای بی نظیر و وارسته است؛ طلاب و مبلغین باید به تبیین زندگی این بانوی بزرگ در عرصه های مختلف فردی و اجتماعی و دینی و اخلاقی و خانوادگی بپردازند تا زنان به خوبی با چنین شخصیتی آشنا شوند.

مدیر حوزه های علمیه خواهران ادامه داد: همه فعالیت های حوزه های علمیه خواهران در جهت نزدیك شدن به مسیر حضرت فاطمه زهرا (س) است؛ حوزه های علمیه خواهران باید با چنین نگاهی اثرگذار باشند و با پیروی از طریق فاطمه زهرا(س) در راه آموزش، تهذیب و تربیت قدم بردارند.
دوازدهمین جشنواره سراسری قرآن و عترت حوزه های علمیه خواهران و تجلیل از برگزیدگان قرآنی حوزه های علمیه خواهران در قم برگزار گردید.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، حجت الاسلام والمسلمین رضا اسكندری معاون فرهنگی تبلیغی حوزه های علمیه خواهران در مورد برگزاری این جشنواره عنوان كرد: در حدود 12 هزار بانوی طلبه در این جشنواره با رویكرد سبك زندگی اسلامی و اقتصاد مقاومتی شركت كرده اند كه در نهایت 90 نفر مورد تجلیل قرار گرفتند.

وی خاطرنشان كرد: حضور بانوان در عرصه های دینی و علمی باعث مباهات است و خوشبختانه در این دوره رشد چشمگیری در حضور بانوان در جشنواره داشته ایم.

حجت الاسلام والمسلمین اسكندری بیان كرد: با عنایت به حضور گسترده بانوان در حدود 300 درصد نسبت به سال قبل شركت كنندگان بیشتری به رقابت پرداختند.

وی تصریح كرد: قرآن كریم كتاب زندگی است و باید با تدبر در آیات، راه سعادت و خوشبختی و رستگاری را پیدا نماییم. قرآن كریم برای همه ابعاد زندگی انسان دارای برنامه ای جامع است و باید سبك و سیاق زندگی را از آیات آن جستجو كرد. اگر حقایق قرآن را درك نماییم و معارف آن را در زندگی پیاده نمائیم راه سعادت را یافته ایم چون كه قرآن مسیر حق را روشن می كند.

حجت الاسلام والمسلمین اسكندری اضافه كرد: همه باید قرآن را با زندگی خود تطبیق دهند طلاب هم با ترویج فرهنگ قرآنی جامعه را به سمت تدبر و فهم قرآن ترغیب نمایند.قرآن و عترت دو عنصر جدایی ناپذیر هستند و زمانی معنا می یابند كه در كنار هم باشند. خوشبختانه با چنین نگاهی در سالهای اخیر اهتمام ویژه ای نسبت به مفاهیم نهج البلاغه داشته ایم.

گفتنی است در این مراسم پیام تصویری آیت الله سبحانی خطاب به برگزیدگان جشنواره سراسری قرآن و عترت حوزه های علمیه خواهران پخش گردید.

1396/12/17
20:45:08
5.0 / 5
4849
تگهای خبر: جشن , جشنواره , شركت , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است