توسط دانشگاه سلطان قابوس انجام شد؛

انتشار کتابی درباره ی ضرب المثل های فارسی در عمان

انتشار کتابی درباره ی ضرب المثل های فارسی در عمان کادو دونی: کتاب ضرب المثل های فارسی و عمانی نوشته پروفسور احسان بن صادق اللواتی، ظاهر بن مرحون الداودی، صنعا بنت طاهر الجمالی و فاطمه کریمی توسط انتشارات دانشگاه سلطان قابوس در عمان منتشر گردید.به گزارش کادو دونی به نقل از مهر، کتاب «ضرب المثل های فارسی و عمانی» نوشته پروفسور احسان بن صادق اللواتی، ظاهر بن مرحون الداودی، صنعا بنت طاهر الجمالی و فاطمه کریمی بتازگی توسط انتشارات دانشگاه سلطان قابوس در عمان انتشار یافته است.
«ضرب المثل های فارسی و عمانی» عنوان بخش اول این کتاب است که در آن، ترجمه برخی از ضرب المثل های منتخب فارسی همراه با ضرب المثل های عمانی که از نظر معانی موافق یا مشابه آنها هستند آمده است. بخش دیگر کتاب شامل مطالعاتی است که توسط چهار پژوهشگر کتاب انجام شده و در کتاب آمده شده است.
اولین فصل از بخش مطالعاتی این کتاب، «نگاهی به ضرب المثل ها به عنوان یک فرهنگ جهانی» است که توسط فاطمه کریمی تالیف شده و ضرب المثل های رایج در زبان های عربی، فارسی، ترکی و انگلیسی را با هم مقایسه کرده است. فصل دوم این اثر توسط احسان اللواتی درباره ی «تصویر هنری در ضرب المثل های فارسی» نوشته شده و در آن تلاش شده منابع این تصویر را استخراج و طبقه بندی شود و سپس کارکردهایی را که در حوزه وقوع آن انجام می دهد توضیح داده شود.
از دکر احسان اللواتی قبل از این دو کتاب دیگر با عنوان «علوم بلاغی در فارسی و عربی» و «دریچه ای به داستان های کوتاه جدید فارسی» انتشار یافته است.
در بخش دوم کتاب «ضرب المثل های فارسی و عمانی» دو فصل دیگر با عناوین «نظام های اخلاقی در جامعه عمانی، خواندن نمونه هایی از ضرب المثل های عمانی» نوشته صنعا الجمالی و «ضرب المثل های عملی به عنوان الگو و ابعاد عمل گرایانه آنها در ضرب المثل های عمانی» نوشته ظهیر الداودی هم به درج شده است.

1403/04/12
18:54:59
5.0 / 5
108
تگهای خبر: انتشار , تصویر , فرهنگ , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است