انتشار مجموع پریشانی

انتشار مجموع پریشانی به گزارش کادو دونی، دفتر غزل های قربان ولیئی با عنوان «مجموع پریشانی» منتشر گردید.


به گزارش کادو دونی به نقل از ایسنا، این کتاب مجموعه غزل های قربان ولیئی از سال ۱۳۸۲ تا ۱۳۹۳ است که در ۲۶۶ صفحه رقعی اخیرا از جانب نشر نیستان به بازار کتاب عرضه شده است.
این غزل ها پیش از این در ۴ کتاب «ترنم داوودی سکوت»، «باید نوشت نام تو را با پرنده ها»، «جوان شدن جاودانگی» و «لحظه جهان» در کنار سایر اشعار ولیئی انتشار یافته اند و حالا در چارچوب یک مجموعه مجزا انتشار یافته اند.
در معرفی ناشر از خصوصیت های شعری ولیئی آمده است: «شعر ولیئی در بین شاعران هم زمان خود و حتی در بین شاعرانی که مانند او دستی در سرایش اشعار با مضامین فرازمینی و دینی دارند، از یک منظر ویژه قابل تشخیص و اعتناست و آن تشخص فکوری است که شاعر از محتوای شعرش ساخته و در چارچوب کلمات به عرضه آن می پردازد. از این منظر شعر ولیئی را در این دفتر همانند مجموعه اشعار سابقش که از جانب کتاب نیستان انتشار یافته میتوان شعری با مفاهیمی غیر عمومی اما ساخته و پرداخته شده برای افرادی دانست که از شعر بیشتر از رفع نیازها و احساسات روزانه انتظار می کشند.
شعر ولیئی برای تعمق و تفکر مخاطب است؛ شعری که نمی ­توان به آسانی از بندهایش گذشت و به آن چه در آن همانند آجرهای سازنده ساختمانی رفیع بر روی هم قرار می گیرند باید با تمرکز و صبر اندیشید.
شعر ولیئی به همین اعتبار شعری شاخص و شناسنامه دار است که میتوان آنرا از میان هزاران مصرع شعری تشخیص داد و جدا کرد. شعری آهنگین با نوایی معنوی که در آن کلمات به غیر از کارکرد انفرادی و هم ترکیبی در قامت یک مصرع و یا بیت؛ نوعی انرژی وسیع از خود ساطع می کنند که به سادگی می تواند گریبان هر مخاطبی را گرفته و با خودش درگیر کند.
عالمی که در شعرهای قربان ولیئی است داخل دایره خاصی است، به این مفهوم که شاعر دایره ای به دور خود کشیده است که دلیل اش را باید با خواندن اشعارش دریافت. اشعار ولیئی از یک حس کاملا ممتاز است، یعنی غزلش در بین صدها غزل دیگر خویش را نشان می دهد، چون همان عالم خواص عرفانی شاعر را در اشعارش می بینیم، اما مرتبط خاصی را در معرفت بیان نمی کند و شوریدگی هم به اقتضای شعر معاصر کنترل شده است.»
منبع:

1403/03/20
09:35:10
5.0 / 5
118
تگهای خبر: انتشار , شعر , كتاب , معاصر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است