در جمع خبرنگاران مطرح شد؛

بنای دولت توسعه شبکه کتابخانه های سیار است

بنای دولت توسعه شبکه کتابخانه های سیار است به گزارش کادو دونی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به این که تعداد خودرو های کتابخانه های سیار افزایش داشته است اظهار داشت: بنای دولت توسعه شبکه کتابخانه های سیار است.به گزارش کادو دونی به نقل از مهر، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه مراسم شروع هفته کتاب در مدرسه دخترانه فرهنگ در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ما خوشحال هستیم که امسال با ابتکار دوستان خوبمان توانستیم هفته کتاب را در قالب زنگ کتاب و کتابخوانی در مدرسه شروع نماییم. به هر حال جامعه دانش آموزی ما با بیش از ۱۶ میلیون دانش آموزی که امروز در کشور مشغول تحصیل هستند، بزرگترین سرمایه فرهنگی جامعه ما هستند و اگر ما جامعه هدف خودمان را در گسترش کتاب و کتاب خوانی اولویت بندی نماییم، اولویت اول بچه ها هستند، هرچقدر بچه ها با کتاب خواندن خو بگیرند، حتما فردا پدران و مادران و مسئولان خوبی در کشور خواهند شد.
وی اضافه کرد: هرچقدر از کتاب و کتابخوانی فاصله داشته باشند، اثرات نامطلوب خودش را در آینده کشور به جا خواهد گذاشت، بنا بر این امسال بنا براین است که به مدارس برویم ابتدای سال همکاران ما در کانون پرورش فکری سه میلیون کتاب را به کتابخانه های مدارس فرستادند. الان با عزیزانمان صحبت کردیم که حتی در کلاس های درسی نیز ما کتاب های مورد نیاز بچه ها را قرار دهیم.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اضافه کرد: در نمایشگاه کتاب امسال آقای رییس جمهور این تاکید را داشتند که ما کتاب خانه ها را فقط در محلهای خاصی در شهر قرار ندهیم که برای عده مخاطب حرفه ای در دسترس باشد، بلکه باید بتوانیم کتابخانه ها را گسترش دهیم. در این جهت من از وزیر صمت تشکر می کنم که موافقت کردند ما تعدادی خودرو به عنوان کتابخانه سیار هم داشته باشیم. این کتابخانه های سیار در شروع ۲۵ خودرو بود که حالا این آما را دوبرابر کرده ایم و با این کاری که دولت انجام می دهد، تلاش می نماییم، ظرف دو سال آینده برای مناطق محروم و روستاها بتوانیم تا ۵۰۰ کتابخانه سیار را که شامل کامیون و مینی بوس و سایر خودروهایی است که امکان تجهیز آن هست، فراهم نماییم و به همه مناطق عشایری و روستایی آن عدالت فرهنگی که گفتیم بوسیله کتابخانه سیار پیش ببریم.

1402/08/23
14:10:28
5.0 / 5
279
تگهای خبر: فرهنگ , كتاب , نمایشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است