توسط انتشارات كتاب نیستان؛

کتاب جدید سیدمجتبی حسینی با نام پویش پیامبر

کتاب جدید سیدمجتبی حسینی با نام پویش پیامبر کادو دونی: کتاب پویش پیامبر نوشته سید مجتبی حسینی توسط انتشارات کتاب نیستان منتشر و راهی بازار نشر شد.به گزارش کادو دونی به نقل از مهر، کتاب «پویش پیامبر» نوشته سید مجتبی حسینی بتازگی توسط انتشارات کتاب نیستان منتشر و روانه بازار نشر شده است.
سید مجتبی حسینی دارای تحصیلات حوزوی در سطح اجتهاد و نیز دارای مدرک تحصیلی در عرصه معماری و فلسفه علم است. وی در سالهای اخیر بیشترین حوزه فعالیت مطالعاتی خودرا در تفسیر و عقاید متمرکز کرده و بیش از سی اثر نیز دراین زمینه تدوین و منتشر نموده است.
«پویش پیامبر» در قالب مجموعه ای از سخنرانی های حسینی درباره ی شخصیت و وجود پیامبر اکرم (ص) در هفت فصل تدوین شده و به ترتیب موضوعات معرفت و محبت، خلقت تا بعثت، بعثت تا رحلت، معراج، وحی و تجربه نبوی و خاتمیت، سلوک فردی و سلوک اجتماعی در شخصیت ایشان را مورد واکاوی قرار می دهد.
این مجموعه سخنرانی بصورت طبقه بندی شده و با استنادهای گوناگون از منابع روایی و با ایراد برهان و دلیلهای منطقی و در عین حال همه فهم به سراغ موضوع مورد توجه خود رفته است و اهتمام کرده شخصیت عظیم الشان پیامبر اکرم (ص) را در این هفت فصل مورد توجه قرار دهد.
حسینی در قسمتی از این اثر هدف از نگارش آنرا ایجاد معرفت و شناخت هر چند اندک درباره ی شخصیت پیامبر اکرم (ص) اعلام و بیان می کند که اگر صرف نظر از مباحث کلامی و نظری صرف، در جامعه اسلامی تنها خوبی های پیامبر اکرم (ص) را شناخته و به دیگران نیز بشناسانیم، نوعی جذبه عمومی نسبت به شخصیت ایشان ایجاد و خیلی از افراد با شناخت این شخصیت و رفتار و اخلاق او مسلمان می شوند و حتی اگر هم مسلمان نشوند، در مقابل این شخصیت سر تعظیم و احترام فرو خواهند آورد.
حسینی در صحت این اظهارنظر بر این مدعی نیز دست می گذارد که در صدر اسلام هم بیش از این که مردم با سلاح پیامبر یا با مباحث نظری پیچیده پیامبر (ص)، جذب ایشان شوند با جذبه شخصی پیامبر به ایشان و اندیشه اش گرایش پیدا می کردند تا جایی که پیامبر حتی با سکوت خود نیز مردم را به سمت خود جذب می کرد و نیروی جاذب او ریشه در درون الهی و ماموریت الهی اش داشت.
متن این کتاب همانند سخنرانی های وی ساده و شیوا و در عین حال بسیار گرم و گیرا و با ادبیاتی که مخاطب را به تأمل و تدقیق فرو می برد تنظیم شده است و باتوجه به دقت نظر راوی در ایراد سخنرانی ها، تلاش شده تا با برهم نزدن ترتیب و شکل ایراد این سخنرانی ها، تا حد امکان قدرت تأثیرگذاری مکتوب آن نیز مانند نسخه صوتی آن تأثیر گذار باشد.


منبع:

1402/06/22
08:41:40
5.0 / 5
234
تگهای خبر: ادبیات , انتشار , كتاب , مدرك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است