مفتی شهر كموتینی یونان:

نام جمهوری اسلامی ایران سبب دلگرمی ما می شود

نام جمهوری اسلامی ایران سبب دلگرمی ما می شود کادو دونی: مهدی نیکخواه قمی، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در یونان ضمن حضور در مفتی گری شهر کموتینی با جهاد خلیل، مفتی آن شهر دیدار و گفت و گو کرد.


به گزارش کادو دونی به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، جهاد خلیل در سخنانی، روابط فرهنگی دو کشور ایران و یونان را مثبت ارزیابی کرد و اظهار داشت: حضور برادران مسلمان در این منطقه سبب خوشنودی ماست. ما با شنیدن نام «جمهوری اسلامی ایران» که همیشه پشتیبان جهان اسلام است، دلگرم می شویم.
مفتی شهر کموتینی اظهار داشت: به خوبی می دانیم که ادیان مختلف در جمهوری اسلامی ایران نیز همزیستی مسالمت آمیزی دارند و این که در یک کشور مسلمان، پیروان مذاهب مختلف در کنار هم هستند، بسیار زیبا و خوشحال کننده است.
وی با ارائه گزارشی از کارهای خود در حوزه اسلام و ترجمه قرآن کریم به زبان یونانی بیان کرد: هم اکنون مشغول به تدریس قرآن کریم و تفسیر قرآن در دانشگاه ارسطو هستم. در سال 2018 به سمت «مفتی کموتینی» انتخاب شدم و در این منطقه، مفتی علاوه بر این که رهبر مذهبی مسلمانان هر منطقه است، قدرت تصمیم گیری در موضوعات خانودگی را نیز دارد.
جهاد خلیل اضافه کرد: ما در این منطقه، اقلیت مذهبی شناخته می شویم. اما اقلیتی که الگویی برای سایر کشورهایی که در آنها مسلمانان و مسیحیان همزیستی دارند، برای اینکه هارمونی و همزیستی مسالمت آمیز ما زبان زد است.
وی در عین حال، تاکید کرد: ما همیشه همکاری بسیار عالی و سازنده ای با رایزنان فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در یونان داشته ایم. در نشست های مختلفی که در آتن با همکاری رایزنی فرهنگی، دانشگاه تهران و دانشگاه های آتن و تسالونیک در گذشته برگزار شده است، شرکت داشتیم.
رایزن فرهنگی کشورمان در یونان نیز در این دیدار، به تشریح کارهای رایزنی فرهنگی پرداخت و آمادگی خودرا برای همکاری در موضوعات مورد علاقه طرفین خصوصاً گفت وگوهای دینی اعلام نمود.1401/06/29
12:03:48
5.0 / 5
330
تگهای خبر: رمان , شركت , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است