برادران لیلا رسما توقیف شد

برادران لیلا رسما توقیف شد به گزارش کادو دونی سازمان سینمایی اعلام نمود: پروانه نمایش فیلم سینمایی ˮبرادران لیلاˮ به سبب تخلفات و سرپیچی از مقررات از طرف تهیه کننده و کارگردان آن صادر نمی گردد.


به گزارش کادو دونی به نقل از ایسنا و به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان سینمایی، اداره نظارت بر عرضه و نمایش فیلم سازمان سینمایی با صدور اطلاعیه ای اعلام نمود: پروانه نمایش فیلم سینمایی"برادران لیلا" به سبب تخلفات و سرپیچی از مقررات صادر نمی گردد.
متن اطلاعیه اداره کل نظارت بر عرضه و نمایش فیلم به این شرح است:
«فیلم سینمایی "برادران لیلا" به کارگردانی سعید روستایی بدون درنوردیدن تشریفات و روند قانونی برای جشنواره فیلم کن ارسال شده بود. از آن جایی که این فیلم بدون گرفتن پروانه نمایش و بی توجه به مقررات و برخلاف بخشنامه حضور آثار در محافل و جشنواره های بین المللی که طبق ( ماده پنج بخشنامه نظارت بر نمایش فیلم، اسلاید، ویدیو و صدور پروانه نمایش آنها ) و باوجود تاکید مسئولین سازمان سینمایی در خصوص ضرورت تبعیت از قوانین و مقررات، به جشنواره کن ارسال شده بود معاونت ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی با هدف مساعدت، تسهیل و تصحیح حضور و حل مشکل فیلم از تهیه کننده و کارگردان آن خواست تا طی جلساتی وضعیت و شرایط فیلم و پروسه آنرا بررسی نمایند.
با همکاری تهیه کنندگان فیلم " برادران لیلا" در سازمان سینمایی مورد بازنگری قرار گرفت و در امتداد کمک به فیلم با ملحوظ داشتن اهمیت حضور بین المللی محصولی از سینمای ایران، تصمیم و توافق بر این شد تهیه کننده و کارگردان برای دریافت پروانه نمایش جهت ارائه نسخه نهایی در جشنواره کن، موارد و اصلاحات لازم را که قسمتی از آنها حتی در فیلمنامه مصوب شورای پروانه ساخت نیز وجود نداشته اعمال نمایند که این مهم حتی در یک مورد از موارد اعلامی محقق نشد.
برغم تاکید و تذکرات لازم برای رعایت قانون و با علم و آگاهی تهیه کننده و کارگردان نسبت به تبعات هرگونه تخلف، متاسفانه فیلم مذکور بدون هیچگونه همکاری و انجام اصلاحاتی در جشنواره کن به نمایش در آمد.
چنانکه عوامل اصلی فیلم با اصرار و ابرام بر ادامه مسیر اشتباه نشان دادند که اکران فیلم در جشنواره کن را بر نمایش در سالن های سینما و مخاطبان داخلی ترجیح می دهند.
از ین جهت، فیلم " برادران لیلا" به تاسی از اصل"قانون گرایی، استانداردسازی و عدالت محوری"و به سبب تخلفات آگاهانه و رفتار مغایر با قوانین و مقرراتی چون: شرکت در جشنواره های خارجی بدون عبور از مجرای قانونی و گرفتن پروانه نمایش، سرپیچی از مقررات و اصرار بر ارائه نسخه اصلاح نشده برغم تعهدات انجام شده و استمرار بر تخلف و مداومت بر آن حتی پس از جشنواره کن و شرکت در جشنواره مونیخ و در نهایت اعلام رسمی کارگردان محترم در خصوص عدم پذیرش اصلاح فیلم، این فیلم تا اطلاع ثانوی و تا رفع موانع ایجاد شده، صلاحیت گرفتن پروانه نمایش را نخواهد داشت.»
تازه ترین فیلم سعید روستایی با بازی سعید پورصمیمی، ترانه علیدوستی، پیمان معادی، نوید محمدزاده، فرهاد اصلانی و... در جشنواره کن جایزه فیپرشی را دریافت کرد.
منبع:

1401/03/30
23:47:08
5.0 / 5
188
تگهای خبر: استاندارد , اكران , جایزه , جشن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است