اسماعیلی مطرح كرد؛

نگاه زیربنایی به فرهنگ ایثار و شهادت داریم

نگاه زیربنایی به فرهنگ ایثار و شهادت داریم به گزارش کادو دونی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: همه باید نسبت به فداکاری شهدا و ایثارگران کشورمان تعصب داشته باشیم؛ یکی از اولویت های وزارت فرهنگ و ارشاد نیز اهتمام به این مسئله است.به گزارش کادو دونی به نقل از مهر، محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بامداد امروز در نشست با تعدادی از خانواده شهیدان و ایثارگران به مناسبت روز بزرگداشت شهدا اظهار داشت: همه باید نسبت به فداکاری شهدا و ایثارگران کشورمان و همینطور پاسداشت مقام ایثار و شهادت و تجلیل از خانواده آنها تعصب داشته باشیم و یکی از اولویت های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دوره جدید فعالیت، اهتمام به مبحث ایثار و شهادت است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اضافه کرد: قوام و ثبات امروز جامعه اسلامی به برکت گذشت و فداکاری شهدا و ایثارگران کشورمان است. نگاه ما به حوزه ایثار و شهادت در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نگاه اصیل و زیربنایی است و سال جاری در همه رویدادهای جشنواره های فجر بخشی به مبحث مقاومت، ایثار و شهادت اختصاص یافت و تعداد قابل توجهی از آثار برتر در رابطه با ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بود.
وی اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران دارای چند خصوصیت مهم می باشد و یکی از خصوصیت های ممتاز و سرآمد آن وجود فرهنگ متعالی ایثار و شهادت است. یکی از مهم ترین عوامل پیشرفت انقلاب اسلامی و نهضت حضرت امام خمینی (ره) از ابتدا تا امروز عنصر متعالی ایثار و شهادت بود.
اسماعیلی اضافه کرد: اگر فرهنگ ایثار و شهادت باعث پیروزی انقلاب اسلامی شده، بدون شک پاسداشت این مفهوم الهی، تداوم و تعالی انقلاب اسلامی را هم به دنبال دارد؛ کما این که شاهد این مورد تا امروز بوده ایم. در پیام های امام راحل ما زیباترین جملات و مفاهیم و واژه ها آن جایی است که در ارتباط با مفهوم ایثار و شهادت صحبت کرده اند و حضرت امام خمینی (ره) یکی از عرفای بزرگ تاریخ معاصر ما است.
وی با اشاره به اینکه تعداد اندکی مانند امام راحل در حوزه عرفان نظری و عملی در دوره معاصر سراغ داریم، اظهار داشت: اما حضرت امام (ره) تنها در حوزه نظر نماندند و در حوزه عملی هم کارهای بزرگ و کم نظیری انجام دادند. ولی وقتی به توصیف ایثار می رسند آن ادبیات بی نظیر را خلق می کند. پیام منشور روحانیت سوم اسفند حضرت امام (ره) درباره ایثارگران روحانی است که وقتی در این حوزه صحبت می کنند هر فردی که این جملات را می خواند تحت تاثیر عظمت و واژه های استخدامی امام در این منشور قرار می گیرد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه توصیفات حضرت امام خمینی (ره) درباره ایثار و شهادت اضافه کرد: همینطور در پیام قطعنامه ۵۹۸ سال ۶۷ هم توصیف امام و جملات پایانی ایشان در این قطعنامه بسیار تأثیرگذار بود که در آن فرمودند «اجازه ندهید پیشکسوتان جهاد و شهادت مورد فراموشی قرار بگیرند و انقلاب به دست نامحرمان بیفتد». ازاین رو این جملات همچون پیام های جاودان حضرت امام (ره) درباره ایثار و شهادت است و همه ما باید نسبت به پاسداشت مقام ایثار و شهادت و تجلیل از خانواده آنها تعصب داشته باشیم و یکی از اولویت های فعالیت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دوره جدید توجه به مبحث ایثار و شهادت است.
وی اظهار داشت: مسیر حضرت امام (ره) با راهبری حکیمانه مقام معظم رهبری، بزرگ جانباز انقلاب اسلامی ادامه یافته است. رهبر عظیم الشان انقلاب، در ۳۲ سال رهبری نظام پس از حضرت امام (ره) مسیر تجلیل و گسترش فرهنگ ایثار و شهادت را در رأس رهنمودها و اقدامات خود قرار داده اند.
اسماعیلی اضافه کرد: دولت برخاسته از مردم و افکار امام (ره) و رهبر عزیز هم این مسیر را ادامه می دهد و در اصول بنیادین شکل گیری دولت مردمی هم مبحث تکریم و ترویج فرهنگ ایثار و تجلیل از ایثارگران و ایثارگری سرلوحه است و ما هم این مسیر را دنبال می نماییم.
در آخر این نشست از خانواده شهدا و ایثارگران وزارت خانه از جانب وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تجلیل شد.


منبع:

1400/12/22
20:10:02
5.0 / 5
194
تگهای خبر: ادبیات , جشن , جشنواره , رمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است