پیمان جبلی:

صداوسیما محکوم به تحول است

صداوسیما محکوم به تحول است به گزارش کادو دونی رئیس صداوسیما با تاکید بر این که رسانه ملی در دوره جدید محکوم به تحول است، اظهار داشت: تحول هم ثبات می خواهد و هم تغییر، هر کدام در جای خود ضروری می باشد.


به گزارش کادو دونی به نقل از روابط عمومی صداوسیما، پیمان جبلی، رئیس رسانه ملی در آیین تکریم و معارفه ریاست سازمان صداوسیما با قدردانی از دوره پنج ساله ریاست عبدالعلی علی عسکری بر این رسانه اظهار داشت: تحولات صداوسیما در شرایطی با گام دوم انقلاب همزمان شده است که فرصت ها و تهدیدها درحال اوج گیری است. از یک طرف جبهه حق امکان عظیم و گسترده رسانه ای در اختیار گرفته و از طرفی نظام سلطه در حمله به هویت، امنیت، معیشت ملت، وحشی تر از همیشه شده و این آوردگاه ما است.
وی تصریح کرد: در عرصه جهانی، در جغرافیای منطقه و جهان از بالکان تا مدیترانه، از دریای سرخ تا خلیج فارس، نفوذ معنوی ایران گسترش یافته و در منطقه غرب آسیا سودای خام خاورمیانه صهیونیستی دفن شده و طومار پیروزی ها از خرمشهر تا تنگه هرمز، از عراق تا لبنان و از سوریه تا یمن گسترده شده است.
پیمان جبلی اضافه کرد: ما امروز به جهت اینکه در تراز این جغرافیای پیروز مقاومت باشیم، برای عبور از پیچ تاریخ، آرش هایی نیاز داریم که مرز فرهنگ، اندیشه، هنر و رسانه را گسترش دهند و جان خودشان را در این راه بگذارند نه آنهایی که ایران را مرعوب و مغلوب نشان بدهند.
رئیس صداوسیما تاکید کرد: تاریخ ایران در نیم قرن گذشته به اوج شکوه خودش رسیده و هیچ وقت تا به این اندازه ما در تاریخ ایران عزیز قهرمان و حماسه نداشته ایم؛ در کنار این، فرصت بالقوه گفتگو با میلیاردها انسان را در شرق و غرب عالم داریم.
رئیس سازمان صداوسیما ضمن اشاره به این که رسانه ملی ما اگر بخواهد ملی باشد باید مرز گستر و بین المللی باشد، اضافه کرد: چونکه ایران همیشه در طول تاریخ برای جهان حرف های نو و الگوهای تازه داشته است. میهن سرافراز ما در گام دوم تازه ترین خیز تمدنی قرار دارد. فیلسوفان بزرگ دنیا از رؤیای ایرانی سخن می گویند و به دنبال کشف آن هستند.
وی به رویای ایرانی، روایت ملکوتی، رویکرد توحیدی، یکتاپرستی در طول تاریخ اشاره نمود و اظهار داشت: رویای ایرانی، پرورش ابر انسان ها مانند سلمان فارسی ها، ابن سیناها، خواجه نصیرها، فارابی ها، ابوریحان ها، خوارزمی ها، شهریاری ها، علی محمدی ها، رضایی نژادها و احمدی روشن ها و فخری زاده هاست.
دکتر جبلی افزود: امام بزرگ عظیم الشان(ره) ما ۱۴ قرن بعد از فروریختن ۱۴ کنگره از طاق کسری همان مکتبی را احیا کردند که رسول الله بنیان آنرا گذاشت تا ریشه سلمان، چمران ها و سلیمانی ها شکوفا شود.
رئیس صداوسیما همینطور ضمن اشاره به شهدایی که ما را به یک آرمان شهر بشارت می دهند، اضافه کرد: آرمان شهری که در آن نه خوفی است و نه حزنی، نه بیمی و نه غمی، نه دلهره ای است و نه دلسردی، نه نگرانی و نه افسردگی. ما که رسانه هستیم باید به درک روشنی از این آرمان شهر برسیم و مخاطب را به آن برسانیم؛ هنر، بازنمایی این چشم انداز شیرین است و باید زیبایی در زندگی ایرانی را ترسیم نماییم.
جبلی با تاکید بر این که راه درازی در بازنمایی زیبایی های طبیعی و جغرافیایی ایران داریم، چه رسد به شکوه معرفتی و افتخارات تاریخی اظهار داشت: امروز هم هر روز در جای جای ایران ما در شهر، روستا، شمال و جنوب، شرق و غرب میهن ما، زن و مرد، پیر و جوان، مادر و پدر و برادر و خواهر درحال آفرینش زیبایی، مهربانی، همدلی و هوشمندی هستند. ما نباید از این آهنگ عقب بیفتیم.
وی اظهار نمود: رسانه ملی جزئی از خانواده ممتاز و فرهنگ پرور ایرانی است. همکاران عزیزم ما باید این هویت را بیابیم و در قاب رسانه هویت ملی، اسلامی، انقلابی و تاریخی مان را نمایش دهیم. همان گونه که صاحبنظران علم ارتباطات تصریح کرده اند، اگر هویت مان را نقض نماییم در هیچ رقابتی پیروز نخواهیم بود.
جبلی با تاکید بر این که ما بعنوان رسانه ملی به حق بزرگ ترین کنشگر اجتماعی در ایران امروز هستیم، اظهار داشت: رسانه ملی باید پرچمدار استقلال و خلاقیت باشد، نه نماد انفعال و تقلید، وقتی به ظرفیت های عظیم درون و بیرون سازمان نگاه می نماییم، این واقعاً شدنی است.
رئیس صداوسیما ضمن اشاره به این که امروز این رسانه برخوردار از انبوه همکارانی مشتاق و مبتکر است که برای شکوفا کردن قابلیت های خودشان در جستجوی میدان هستند، اضافه کرد: تمام دستاوردهای عظیمی که تا امروز رسانه ملی کسب کرده، حاصل همت، انگیزه و ابتکار همین همکاران عزیز بوده و من مفتخر به این هستم که عضو این خانواده ام!
وی همینطور به جلسات مختلف در ایام اخیر با کارشناسان و همکاران سازمان در رشته های مختلف اشاره نمود و اظهار داشت: اطمینانم به ظرفیت های داخل سازمان برای تحول دوچندان شده است. صد البته همچون مهم ترین قابلیت های یک سازمان حرفه ای و پیشرفته، توان آن برای هم افزایی با ظرفیت های بیرونی است.
وی افزود: فرصت را مغتنم می شمارم و همین جا از همه نخبگان، فعالان فرهنگی، فکری و هنری در کشور صادقانه می خواهم رسانه ملی را خانه خود و قرارگاه هم افزایی همه مفاخر و نیروهای فرهنگی کشور بدانند و به ایشان عرض می کنم عزیزان من، بار فرهنگ ایران بزرگ به دوش همه ماست.
رئیس صداوسیما همینطور به پیشکسوتان این رسانه که امروز خلعت بازنشستگی را به تن کرده اند، اشاره نمود و اظهار داشت: بازنشستگان هم در زمره نخبگان، ایده پردازان و فعالان فرهنگی هستند و حتما در ارتباط با عرضه تجربیات و ایده هایشان به نسل های جوان، احتیاج به اجازه از کسی ندارند و فضای سازمان تا همیشه بر رویشان باز است.
جبلی از مدیران، کارشناسان و برنامه سازان داخل سازمان صداوسیما خواست تا جهت استفاده حداکثری از مفاخر، مراکز و آثار بیرون از سازمان برنامه و ساز و کار و هم افزایی با نخبگان داشته باشند.
وی با تاکید بر این که شعار ما در این دوره رسانه هویت محور و عدالت گستر خواهد بود، افزود: هیچ برنامه ای نباید از شاخصه های هویتی و نشانه شناسی بومی، ملی، دینی و انقلابی جامعه ایران تهی باشد. نباید پیوست عدالت در طراحی ها و تولید در هیچ یک از سطوح و حوزه های متنوع فراموش شود.
جبلی همینطور با اشاره به اینکه رسانه باید امید، نشاط و شادکامی و ابتهاج را ترویج دهد، اضافه کرد: رسانه باید دانشگاه هویت باشد و آوردگاه عدالت؛ به عبارتی آرامش در هویت است. گشایش عدالت در توجه به داشته ها و قدردانی سرمایه ها آغاز می شود؛ چه سرمایه های فکری، فرهنگی و تاریخی ایران عزیز و چه سرمایه های گرانقدر انسانی در درون سازمان!
وی تصریح کرد: مخاطب ما ولی نعمت، جمهور و مردم اند و نه اقشار خاص؛ یعنی همه آنها که حاج قاسم قهرمان ملی آن هاست، قدرشناسان و خط شکنان عرصه خدمت و خطر، چه مدافعان حرم باشند و چه حافظان سلامت، جوانان اردوهای جهادی و یا ورزشکاران میدان های جهادی همان ها که انقلاب کردند و در جنگ حماسه ساختند و در تحریم خویش را نباختند و در کرونا همدل شدند و از پیروزی ها شادمان و از فسادها تلخ کام شدند.
رئیس صداوسیما افزود: مخاطبان ما همه آنهایی هستند که در شهادت محسن حججی، غمگین، اما سربلند بودند و از پیروزی حسن یزدانی، سرمست؛ رسانه ملی باید در خدمت این جمهور باشد. هیچ معضل مهمی از مردم نباید روی زمین بماند. رسانه با تمام توان خود باید سنگ صبور، مرهم دردهای این جمهور شود.
وی ضمن اشاره به این که چه بسیار مشکلاتی که با حضور بموقع رسانه قابل پیشگیری است، اضافه کرد: چه صدمه ها و بحران هایی که با نقش آفرینی مسئولانه رسانه قابل رفع است که نمونه ای از آنرا در سالهای گذشته بعضاً دیدیم. چه بسیارند قوانین گره گشا، درست و راهبردهای بن بست شکن که برای تحقق نیازمند پیگیری مجدانه و منصفانه رسانه هستند.
جبلی افزود: چه بسیارند مفسدان، متخلفان و قانون شکنان که رسانه می تواند و باید خواب را بر چشمانشان حرام کنند. چه بسیار اندیشمندان، پژوهشگران، متخصصان و متفکران که هنوز مخاطبان رسانه از دم گرم آنها بهره برده اند.
وی تصریح کرد: چه بسیار کودکان و نوجوانان که از میراث فرهنگ، تاریخ، سرمایه های معنوی و هویتی کشور عزیزمان محروم مانده اند. چه بسیار مخاطبان مشتاق در اقصی نقاط جهان که تشنه شنیدن و بیشتر شنیدن از هویت دینی، انقلابی و رویای ایرانی اند.
رئیس صداوسیما با تاکید بر این که رسانه ملی در دوره جدید محکوم به تحول است، اظهار داشت: تحول هم ثبات می خواهد و هم تغییر، هر کدام در جای خود ضروری می باشد. ده ها شبکه استانی، سراسری و برون مرزی رادیویی و تلویزیونی با هم افزایی صدها و بلکه هزاران بستر در فضای مجازی، نوین و هم زیرساخت ها در اختیار ما هستند که حضور هدفمند، حداکثری و فراگیر در حوزه تولید و نشر محتوا را فراهم می آورد.
جبلی اظهار داشت: چشم امید این خدمتگزار کوچک رسانه ملی در این دوره تحولی جدید به همکاران عزیزی است که ۳۰ سال در کنارشان تجربه کرده و آموخته ام و هم به همفکران و همراهان که به هر علت موجه و غیر موجه این میدان از آنها دریغ شده است.
او همینطور از همه همکارانی که در ارتفاعات صعب العبور در ایستگاه فرستنده مستقر و مشغول سیگنال رسانی هستند و همکارانی که در خیابان، شهر و روستا مشغول تهیه گزارش خبری هستند، قدردانی کرد.
رئیس صداوسیما همینطور به تمامی همکاران که در لوکیشن و صحنه مشغول ایفای نقش بازیگری، همکاران اتاق های فکر و تحریریه و همکاران رسانه ملی در اقصی نقاط کشور از سیستان و بلوچستان گرفته تا خوزستان، کردستان، یزد، اصفهان، مشهد، تبریز، رشت و بوشهر و... که در همه جای ایران اسلامی درحال تلاش و خلاقیت آفرینی اند، خداقوت و دست مریزاد گفت.
او در آخر اظهار داشت: شما که با وجود همه مشکلات، نابسامانی ها، چالش ها وخطرها در روزهای کرونا و غیر کرونا پرچم پرافتخار رسانه ملی را برافراشته نگاه داشته اید، به همکاری با شما افتخار می کنم و با هم و در کنار هم به امید خدا روزی نو، دوره ای جدید و تحولی باردیگر را با هم آغاز می نماییم.
منبع:

1400/07/17
20:04:57
5.0 / 5
105
تگهای خبر: آرامش , تخصص , تولید , رسانه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است