توسط انجمن آثار و مفاخر فرهنگی؛

مفاخر نامه حسن بلخاری منتشر گردید

مفاخر نامه حسن بلخاری منتشر گردید کادو دونی: کتاب مفاخر نامه شامل مجموعه پیشگفتارها و سخنرانی های حسن بلخاری بر بزرگداشت ها، کتاب ها و نشست های تخصصی انجمن آثار و مفاخر فرهنگی و دیگر سازمان ها منتشر گردید.به گزارش کادو دونی به نقل از مهر، کتاب «مفاخر نامه» شامل مجموعه پیشگفتارها و سخنرانی های حسن بلخاری بر بزرگداشت نامه ها، کتاب ها و نشست های تخصصی انجمن آثار و مفاخر فرهنگی و دیگر سازمان ها با شمارگان ۳۰۰ نسخه و بهای ۵۰ هزار تومان توسط انتشارات انجمن آثار و مفاخر فرهنگی منتشر گردید.
در پیشگفتار این اثر به قلم حسن بلخاری، رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی آمده است: «قال رسول الله صلی الله مقابل و آله و سلم: مَن‎ْ أکرَمَ عالِماً فَقَد أکرَمَنی وَ مَن أکرَمَنی فَقَد أکرَمَ اللهَ و مَنْ أکرَمَ الله فَمَصیرُهُ الی الجَنَّهِ.
هر کس عالمی را گرامی بدارد، مرا گرامی داشته و هرکس مرا گرامی بدارد و اکرام کند، خدا راگرامی داشته و اکرام نموده و هرکس خدا را اکرام کند، به سمت بهشت روانه خواهد شد.
سنت حسنه ای که استاد فرزانه دکتر مهدی محقق در انجمن آثار و مفاخر فرهنگی بر جای گذاشتند نه فقط بزرگداشت و تجلیل و تکریم مفاخر با حضور سخنوران و اندیشمندان، که چاپ کتابی نیز از زندگی نامه و کارهای فکری و فرهنگی هر کدام از آن بزرگان اندیشه و ادب ایران و اسلام بود. در این مجموعه ضمن شرح کامل زندگی هرکدام از مفاخر، مقالات مختلفی از آن شخصیت یا در باره او چاپ می گردید تا منبع و مرجع ماندگاری از حیات و آثار مفاخر برجسته ایران باشد. این سنت همچنان در انجمن آثار و مفاخر فرهنگی پابرجا و مستقر است.
مقدمه این مجموعه ها یا همان شرح احوال و آثار مفاخر، توسط حضرت استاد نگاشته می شد و غالباً در باب آن شخصیت یا موضوعی بود که آن مفخر به آن، مُشتهر و شناخته شده بود. بعدها مجموعه این مقدمه ها در کتابی جداگانه تحت عنوان مفاخرنامه توسط انجمن چاپ گردید.
کتابی که پیش روی شماست ادامه همان سنت حسنه دکتر محقق در چاپ کامل مقدمه های نگاشته شده بر زندگی نامه علمی و فرهنگی استادان مفاخر و نیز برنامه های دیگری است که در انجمن آثار و مفاخر فرهنگی برای بزرگداشت مفاخر ملی ایران چون حافظ، سعدی، فردوسی، مولانا، ابوریحان، ابن سینا و … طی سالهای ۱۳۹۶ تا ۱۳۹۷ اجرا شد.
امید است مجموعه کارهای انجمن آثار و مفاخر فرهنگی که به همت و پایمردی کارکنان متعهد و دلسوزش خصوصاً در حوزه معاونت محترم پژوهشی و نیز بخش انتشارات آن انجام می شود مورد قبول حضرت حق تعالی و نیز مردم فهیم و معزز ایران سربلند قرار گرفته و در شناساندن جایگاه و عظمت مفاخر ملی ایران مؤثر و مفید باشد.»


منبع:

1400/02/23
22:33:48
5.0 / 5
302
تگهای خبر: انتشار , تخصص , فرهنگ , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است