یك هفته با كتاب؛

سخنان جوادی و امیرزاده درباره بازار كاغذ و فوت یك ناشر

سخنان جوادی و امیرزاده درباره بازار كاغذ و فوت یك ناشر سخنان معاون فرهنگی وزارت ارشاد و مدیر روابط عمومی این وزارت خانه در کنار درگذشت رئیس کمیسیون شکایات و حقوقی اتحادیه ناشران، ازجمله خبرهای مهم حوزه کتاب و نشر در این هفته بودند.خبرگزاری مهر _ گروه فرهنگ و اندیشه: گزارش تجمیعی اخبار مهم حوزه کتاب و نشر در هفته ای که گذشت، دربرگیرنده ۱۰ خبر مهم داخلی است که در صدر آنها دو خبر از سخنان معاون فرهنگی وزیر ارشاد و مدیر روابط عمومی این وزارت خانه درباره بازار کاغذ کشور قرار دارند.
درگذشت رئیس کمیسیون شکایات و حقوقی اتحادیه ناشران و دیدار مدیرکل کتابخانه های عمومی تهران با رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی، از دیگر خبرهای مهمی هستند که این هفته اهالی کتاب و نشر با آنها مواجه گشتند. این هفته همینطور دو خبر انتشار فراخوان داشتیم که یکی در ارتباط با دوسالانه بین المللی کارتون کتاب و دیگری، مسابقه کتابخوانی «به سوی نور» بود.
معرفی برگزیدگان جشنواره کوچک نویسان ایران و سه خبر از برگزاری برنامه های فرهنگی درباره عطار نیشابوری و سعدی شیرازی هم اخبار آخر بخش گزارش این هفته هستند.
در ادامه مشروح گزارش «یک هفته با کتاب» آخرین هفته فروردین ۱۴۰۰ را می خوانیم:
سخنان معاون فرهنگی وزیر ارشاد درباره بازار کاغذ
در خبری این هفته به نقل از محسن جوادی معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی انتشار یافت، این خبر اعلام گردید که تابحال نامه نگاری های بسیاری توسط وزارت ارشاد با مسؤلان اقتصادی کشور برای تأمین ارز حداقلی برای تهیه کاغذ مورد نیاز کشور انجام شده اما هنوز به نتیجه نرسیده است.
سخنان مدیر روابط عمومی وزارت ارشاد درباره بازار کاغذ
خبر دیگری که این هفته درباره بازار کاغذ انتشار یافت، به نقل همایون امیرزاده رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بود که پیگیری ها و اقدامات این وزارت خانه را شرح داد و اظهار داشت: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پیگیری های مستمری برای تأمین و تخصیص ارز مورد نیاز کاغذ چاپ و تحریر داشته است.
درگذشت رئیس کمیسیون شکایات و حقوقی اتحادیه ناشران
عبدالناصر ناظم بکایی رئیس کمیسیون شکایات و حقوقی اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران، بازرس قانونی تعاونی ناشران و کتابفروشان تهران و مدیر انتشارات کبوتر روز یکشنبه ۲۹ فروردین به دنبال مبتلا شدن به بیماری سرطان دارفانی را وداع گفت.
دیدار مدیرکل کتابخانه های عمومی تهران با رئیس فراکسیون زنان مجلس
محمدهادی ناصری طاهری مدیرکل کتابخانه عمومی استان و سکینه خاتون مهدیان پور، معاون این اداره کل جهت بررسی راهکارهای رفع مشکلات کتابخانه های عمومی، عصر دوشنبه ۳۰ فروردین با فاطمه قاسم پور نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس و رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی ملاقات و گفتگو کردند.
انتشار فراخوان دوسالانه بین المللی کارتون کتاب
فراخوان پنجمین دوسالانه بین المللی «کارتون کتاب»، این هفته توسط دبیرخانه این رویداد در نهاد کتابخانه های عمومی کشور منتشر گردید.
انتشار فراخوان مسابقه کتابخوانی «به سوی نور»
خبر انتشار فراخوان و برگزاری مسابقه کتابخوانی «به سوی نور» که با محوریت کتاب «نماز و روزه راهی به سمت معبود» توسط فرهنگسرای اندیشه برگزار می شود، این هفته توسط فاطمه جمالو رئیس کتابخانه فرهنگسرای اندیشه اعلام گردید. زمان شرکت در این مسابقه از اول تا بیستم اردیبهشت است.
معرفی برگزیدگان جشنواره ملی کوچک نویسان ایران
انجمن کوچک نویسان ایران روز چهارشنبه اول اردیبهشت همزمان با سالروز تولد سعدی، اسامی برگزیدگان اولین جشنواره ملی کوچک نویسان ایران را معرفی نمود.
برگزاری دومین نشست «از هفت شهر عشق تا هزار وادی اندیشه»
دومین نشست از نشست های پنج گانه «از هفت شهر عشق تا هزار وادی اندیشه» (در بزرگداشت عطار و خیام نیشابوری) که از ۲۵ فروردین شروع شده مانند نشست نخست، به بزرگداشت عطار نیشابوری اختصاص داشت و روز چهارشنبه این هفته اول اردیبهشت، در فضای مجازی برگزار گردید.
برگزاری بزرگداشت سعدی توسط انجمن آثار و مفاخر فرهنگی
مراسم بزرگداشت سعدی همزمان با روز تولد این شاعر بزرگ ادبیات فارسی، روز چهارشنبه اول اردیبهشت توسط انجمن آثار و مفاخر فرهنگی در فضای مجازی برگزار گردید.
برگزاری بزرگداشت سعدی در شیراز
مراسم بزرگداشت دیگری که این هفته برای سعدی برگزار شد، در ارتباط با روز سه شنبه ۳۱ فروردین و در جوار مقبره این شاعر بود. آئین بزرگداشت یادروز سعدی به مدت هفت شب با مجموعه برنامه های «هفت شب برخوان سعدی» شامل نشست های تخصصی و ایراد سخنرانی صاحب نظران، کارشناسان و سعدی شناسان ادامه دارد.


منبع:

1400/02/04
10:12:54
5.0 / 5
571
تگهای خبر: ادبیات , انتشار , پردیس , تخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است