انتشار گزارش چالش های افزایش سواد رسانه ای مخاطبان برای رسانه ی ملی

انتشار گزارش چالش های افزایش سواد رسانه ای مخاطبان برای رسانه ی ملی کادو دونی: گزارش چالش های افزایش سواد رسانه ای مخاطبان برای رسانه‌ی ملی در قالب گزارش فرهنگی بصورت الکترونیکی منتشر گردید.به گزارش کادو دونی به نقل از مهر، چالش های افزایش سواد رسانه ای مخاطبان برای رسانه‌ی ملی در قالب گزارش فرهنگی و بصورت الکترونیکی از طرف پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات منتشر گردید.
هدف نهایی این گزارش، شناسایی گام های ضروری سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران برای تحول، متناسب با افزایش سواد رسانه ای مخاطبان است.
پژوهشگر این گزارش تلاش نموده در گام اول چالش های افزایش سواد رسانه ای مخاطبان برای سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران را شناسایی کند و در گام دوم، راهبردهای تحوّلی این سازمان، متناسب با افزایش سواد رسانه ای مخاطبان را ارائه نماید. به استناد این گزارش، این راهبردها خواهد توانست امکان تحول سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران متناسب با افزایش سواد رسانه ای مخاطبان را پدید آورد.
این گزارش تاکید می کند افزایش تولید پیام های رسانه ای، مصرف کنندگان رسانه را به تولیدکنندگان رسانه تبدیل می کند و میلیون ها رسانه‌ی کوچک و بزرگ را در کنار ابر رسانه ها می آفریند. افزایش تولید پیام های رسانه ای افراد، موضوعات، مکان ها و زمان هایی را به زیر چتر رسانه می کشاند که تا به امروز نظیر نداشته است و یک شبکه‌ی ارتباطی گسترده، سریع، پیچیده، چندلایه و غیرقابل کنترل را در میان مخاطبان پدید می آورد که دنیای رسانه ها را دگرگون می کند. بدین سبب باتوجه به دگرگونی های عظیمی که افزایش سواد رسانه ای مخاطبان پدید می آورد، لازم است چالش هایی که چنین دگرگونی های عظیمی برای سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران (به عنوان رسانه ای که متناسب با مخاطبانی با سواد رسانه ای بالا نیست) پدید می آورد، شناسایی شود.
این گزارش همین طور هشدار می دهد غفلت از شناسایی چالش های افزایش سواد رسانه ای مخاطبان برای سازمان صداوسیما سبب خواهد شد تا رسانه‌ی ملی در گذر زمان بطور فزاینده با چالش های حیاتی روبه رو شود و آنرا از ادامه‌ی کسب اهداف و انجام ماموریت های خود باز دارد.
به استناد این گزارش، شناسایی این چالش ها ضمن آگاه نمودن مدیران، سیاست گذاران و برنامه ریزان رسانه‌ی ملی از گستره‌ی وسیع و غیرقابل انکار چالش های پدید آمده برای سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران در نتیجه‌ی افزایش سواد رسانه ای مخاطبان، مسیر تحول و دگرگونی رسانه‌ی ملی را برای ادامه‌ی حیات خود روشن می سازد.
گزارش چالش های افزایش سواد رسانه ای مخاطبان برای رسانه‌ی ملی توسط ایمان خدابنده انجام شده و بوسیله نشانی زیر قابل دریافت است:
https: //www.ricac.ac.ir/fa/ebook/659


منبع:

1400/01/16
12:33:55
5.0 / 5
566
تگهای خبر: انتشار , اهدا , تولید , رسانه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است