اقبال واحدی در گفت وگو با كادو دونی:

به اجرای بازیگران حسادت نمی كنم اما

به اجرای بازیگران حسادت نمی كنم اما کادو دونی: اقبال واحدی، مجری قدیمی که هیچ وقت لبخند از چهره اش محو نمی گردد، می گوید این شور و نشاط خاصیت ذاتی اوست و معتقد می باشد با وجود تمام مشکلات، زندگی جریان دارد و این تداوم یعنی نشاط زندگی.


واحدی که به اجراهای پر شور و نشاط درمیان مردم خصوصاً مردم مناطق روستایی شهرت دارد، درباره حفظ این روحیه در طول سال ها اجرا و برنامه سازی، به ایسنا اظهار داشت: طبیعت شخصی من اینطور است و فکر می کنم بعضی از شخصیت ها که با طبیعت ذاتی شان رشد پیدا می کنند، ماندگار می شوند، چون از صداقت نشأت می گیرد.
او دراین زمینه به ذکر مثالی پرداخت و افزود: چارلی چاپلین لباس معمولی خودش را دارد و در همه فیلم ها تکرار می شود اما چون خودش است تکراری نیست؛ خودش است در سنین مختلف؛ اینکه خودش است مهم می باشد. من هم اهتمام کردم خودم باشم و نمایش بازی نکنم. مثل یک آدم عادی که می رود در دل جامعه، با این تفاوت که فقط یک دوربین هم همراهش هست اما اگر دوربین هم نباشد با همین شرایط و با همین نگاه با مردم برخورد می کنم. من هر جا می روم به مطب دکتر یا بقالی یا میوه فروشی همه می گویند آقای واحدی انگار الان هم جلوی دوربین هستی. این عین خود بودن، یک مزیت است.او با تاکید بر اینکه مجری اجتماعی باید این خاصیت ها و این نشاط را داشته باشد و به مخاطب برنامه هم منتقل کند، اضافه کرد: مجری اجتماعی، واقعا اجتماعی است و نمایش بازی نمی نماید. می رود کف خیابان و بازار و در بین اقشار مختلف مردم، عشایر و روستایی ها و کارخانه دارها زندگی می کند و بازتاب زندگی شان را منتقل می کند. زندگی بالا و پایین دارد و مجری به این بالا و پایین توجه می کند اما از آن مهم تر جریان زندگی است. من جریان زندگی را شاد و با نشاط می بینم. حتی اگر اتفاقات ناگواری هم باشد همین تداوم زندگی یعنی نشاط زندگی و اگر این نشاط وجود نداشت همه باید خودکشی می کردند؛ اگر نمی کنند یعنی همچنان امیدی دارند و ما به دنبال انعکاس این امید با وجود تمام مشکلات هستیم. بیماری هست، کرونا و مشکلات هست اما زندگی در جریان است؛ همانطور که در زمان دفاع مقدس و جنگ هم زندگی در جریان بود.
این مجری باسابقه با اشاره به اینکه در زندگی خصوصی خودش هم بگفته اطرافیانش آدم بانشاطی است و این نشاط را جلوی دوربین به مردم هم منتقل می کند، درباره کار در دیگر زمینه های هنری اظهار داشت: پیشنهادهای زیادی داشتم، حتی برای بازی در فیلم. بدم نمی آید که این کار را هم انجام دهم چون رشته تحصیلی خودم هم کارگردانی سینما است اما این کار (مستقیم آبادی) باید تمام شود؛ اگر گزارش های روستایی و معرفی کشور تمام شود به آن کار هم می رسم اما آنقدر این کشور گسترده است و آنقدر حرف برای گفتن دارد که فکر نمی کنم عمرم کفاف دهد به تمام زوایایش بپردازم؛ زمانی که حس کردم دیگر وظیفه من در این مساله تمام شده شاید به کارهای دیگر هم فکر کنم.واحدی درباره حضور بازیگران بعنوان مجری برنامه های تلویزیونی که در سالهای اخیر باب شده است، توضیح داد: اصل این کار اشکال ندارد، اما تکرار این ماجرا آن هم بدون فکر کردن اشکال دارد؛ مثلا آقای مهران مدیری بازیگر خوبی است و اجرایش هم خوب است، چه اشکالی دارد، باید از ایشان استفاده گردد یا آقای شهاب حسینی که از اجرا رفتند هنرپیشه شدند و الان باردیگر به اجرا بازگشته اند. فقط نباید در این مساله اغراق شود و البته هر کسی هم نمی تواند اجرا نماید. بحث اجرا بحث خوب صحبت کردن، ادبیات و خوب شعر خواندن نیست، مهم ترین بحث اجرا بحث ارتباط است؛ اگر کسی بتواند ارتباط قلبی را میان خودش و بیننده اش بوجود آورد و بیننده شیشه تلویزیون را حس نکند، آن شخص مجری خوبی است.
وی در ادامه اظهاراتش درباره اجرای بازیگران، اشاره کرد: این اتفاق، به تهیه کننده برمی گردد؛ یعنی تهیه کننده ها حرفه ای نیستند. به هنرپیشه ها پیشنهاد داده می شود و اگر بیکار باشند، می پذیرند و این ایرادی ندارد. ایراد از تهیه کننده و مدیر گروه است. باید از آنها پرسید که چرا این تصمیم را گرفتید و نتیجه برنامه چه شد؟ ما مجری ها هیچگونه مشکل و هیچ حسادتی به این مساله نداریم و معتقدیم مخاطب مثل مشتری می ماند که هرچه را بپسندد فروشنده می فروشد. اما این بحث یک بحث فرهنگی است باید توجه کرد جنسی که فروخته می شود جنسی بنجل یا جنس سالمی است. ما روی این مساله تاکید داریم که سطح سلیقه مخاطب تنزل پیدا نکند. درست است که شادی، تفریح و سرگرمی قسمتی از برنامه تلویزیونی است اما همه آن نیست. برنامه باید طوی باشد که مخاطب در هر قسمت چیزی بیاموزد و چیزی به او اضافه شود.واحدی در آخر این گفت و گو درباره شرایطی که بواسطه کرونا به وجود آمده است، اظهار داشت: من حس می کنم حکیم بودن خداوند شامل حال تمام جهان است و حتما در این بیماری هم حکمتی وجود دارد. باید ببینیم به کجا می رسد؛ اما با مقداری رعایت کردن می توانیم از این بیماری بگذریم. مثل رانندگی می ماند؛ رانندگیِ بی مهابا خطرساز است اما رانندگی صحیح آدم را به مقصد می رساند؛ اگر راننده بااحتیاطی باشیم خطرها را رد می نماییم و به مقصد می رسیم. اتفاقی است که در زندگی مان پیش آمده، باید از کنارش به آرامی بگذریم و مواظب باشیم از دیگران هم ضربه نخوریم.
به گزارش کادو دونی به نقل از ایسنا، اقبال واحدی اجرای برنامه «مستقیم آبادی» را روزهای پنجشنبه ساعت ۱۳: ۳۰ در شبکه یک سیما بر عهده دارد.
این برنامه در این فصل با شعار «می شود در روستا بود و کار قانونی انجام داد و ثروتمند شد» در ۲۶ قسمت ۱۳ دقیقه ای تولید شده و به معرفی موفقیت هموطنانمان در شهرهای کوچک و روستاها می پردازد.
در ادامه تیزر برنامه «مستقیم آبادی» را مشاهده می کنید:
مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی نماید.
فایل آنرا از اینجا دانلود کنید: video/webm


منبع:

1399/09/26
13:33:39
5.0 / 5
1258
تگهای خبر: ادبیات , تولید , جشن , دوربین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است