از سوی موسسه قدر ولایت انجام شد؛

بررسی كاهش جمعیت و تقلیل ازدواج در یك كتاب

بررسی كاهش جمعیت و تقلیل ازدواج در یك كتاب به گزارش كادو دونی كتاب كاهش جمعیت، فاجعه تقلیل ازدواج و تحدید نسل از جانب موسسه فرهنگی قدر ولایت روانه بازار كتاب شده است.


به گزارش كادو دونی به نقل از مهر، رهبر معظم انقلاب اسلامی از مرداد ماه سال ۹۱ رسماً «توقف سیاست تحدید نسل و اتخاذ سیاست افزایش جمعیت» را اعلام و از آن تاریخ تا سوم فروردین سالجاری در حدود ۲۰ دیدار، در این حوزه صحبت كرده اند. ایشان با طرح عناوینی چون «تكثیر نسل»، «تكثیر اولاد»، «فرزندآوری بیشتر»، «باروری بیشتر»، «افزایش نسل جوان» و «موالید» بر لزوم پیشگیری از «پیر شدن جمعیت» تاكید و اصرار كرده و «جمعیت جوان» كشور و حفظ آنرا از ابزارهای «قدرت»، «اقتدار ملی» و «پیشرفت» دانسته اند. معظم له در تاریخ ۳۰ اردیبهشت ۹۳ با ابلاغ «سیاست های كلی جمعیت» به طور روشن، نگاه دراز مدت و چشم انداز سیاست افزایش جمعیت و بنیان های آنرا مشخص فرمودند.
در همین راستا مؤسسه فرهنگی انتشاراتی قدر ولایت كتاب «كاهش جمعیت، فاجعه تقلیل ازدواج و تحدید نسل» را در دو بخش و ۸ فصل با هدف تبیین و تشریح این مسئله منتشر نموده است. در این كتاب درباره لزوم و اهمیت و آثار و منافع و كاركردهای ازدواج و تشكیل خانواده، اصول ازدواج به سبك اسلامی، جمعیت و نقش آن در مشاركت عمومی و تقویت اقتدار ملی، تحولات تاریخی جمعیت ایران از دوران باستان تا آخر عصر قاجاریه، تحولات جمعیتی در دوره‌ی پهلوی اول و دوم، تلاش كانون های استعماری برای كاهش باروری و عقیم سازی در ایران، تحولات جمعیتی در دوره‌ی استقرار نظام جمهوری اسلامی ایران و دیدگاه جمعیتی رهبری نظام جمهوری اسلامی ایران صحبت به میان آمده است
در بخشی از مقدمه‌ی این كتاب كه توسط علی معصومی تدوین و تألیف شده است می خوانیم:
متأسفانه دولتمردان، آن چنان كه باید هشدارهای رهبری را جدی نگرفته اند و سیاست های لازم و اهتمام جدی به این مساله دیده نمی گردد. اما ملت بزرگ ایران و بویژه آنها كه معتقد به نظام ولایی جمهوری اسلامی هستند، بایستی به وظایف خود، فارغ از مسئولین، بیاندیشند و از خدای رازق و رزّاق غافل نشوند.
این كتاب در ۳۶۴ صفحه در قطع رقعی با قیمت ۱۵ هزار تومان توسط مؤسسه فرهنگی هنری قدرولایت انتشار یافته است.
دو كتاب «ازدواج موفق» و «خانواده موفق» به قلم سیدعظیم قوام از انتشارات همین مؤسسه هم پیش از این و در همین مبحث انتشار یافته است.

1399/01/19
23:15:54
5.0 / 5
3571
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است