موزه های جهان را از همین جا ببینید

موزه های جهان را از همین جا ببینید كادو دونی: با شیوع ویروس «كرونا» در سراسر جهان، موزه های زیادی در كشورهای مختلف تعطیل شده اند، اما بازدید از مجموعه های بعضی از این موزه ها به صورت تورهای مجازی امكان پذیر است.


به گزارش كادو دونی به نقل از دیلی آرت، در لیست زیر به منتخبی از موزه های برتر جهان كه در زمان شیوع ویروس «كرونا» امكان بهره بردن از هنر و تاریخ را فراهم نموده اند، اشاره شده است.
موزه هنر متروپولیتن
«موزه هنر متروپولیتن» واقع در نیویورك كه همواره بعنوان یكی از برترین موزه های جهان شناخته می شود باتوجه به ایجاد امكان دسترسی آزاد به آثار هنری اش، ارائه جدول زمانی تاریخ هنر و خیلی از مضامین دیگر یكی از بهترین وب سایت ها را در میان موزه های جهان در اختیار دارد.
این موزه از زمان افتتاحش در سال ۱۸۷۰ تابحال بیش از دو میلیون اثر هنری از سراسر جهان را كه قدمت بعضی از آنها به پنج هزار سال می رسد در مجموعه های مختلف خود نگهداری می كند. وب سایت این موزه كه میلیون ها بازدیدكننده دارد، مجموعه ای از آثار نادر و بی نظیر همچون آثار «ونسان ون گوگ»، «جكسون پولاك» و «جوتو دی بوندونه» را به نمایش می گذارد.
موزه«اورسی»
موزه « اورسی» واقع در پاریس كه خانه یكی از برترین مجموعه های آثار هنرمندان بزرگ فرانسوی امپرسیونیست و پست امپرسیونیست همچون «كلود مونه» و «رنوار» شمرده می شود امكان بازدید از این آثار را به صورت آنلاین فراهم نموده است.
موزه «ون گوگ»
مطمئنا آثار چشم نواز « ونسان ون گوگ» باید در یك وب سایت درخور و شایسته به معرض نمایش گذاشته شود. موزه «ون گوگ» واقع در «آمستردام» امكان مطالعه داستان های مختلف درباره این هنرمند و بازدید از تابلوهای نقاشی و طراحی های وی در چارچوب مجموعه های جداگانه را برای علاقه مندان فراهم نموده است.
موزه ملی دیرینه شناسی آتن
«موزه ملی دیرینه شناسی آتن» با در اختیار داشتن بیش از ۱۱ هزار اثر در مجموعه های خود نه تنها بعنوان یكی از بزرگ ترین موزه های یونان بلكه بعنوان یكی از مهم ترین موزه های تاریخی جهان شناخته می شود. در وب سایت این موزه بازدید آنلاین از خیلی از آثار ماقبل تاریخ، مجسمه، كوزه، اشیای آهنی و در نهایت آثار تاریخی بی نظیر یونانی امكان پذیر است.
موزه ملی آمستردام
چند سال پیش «موزه ملی آمستردام» برای انجام پروژه بزرگ بازسازی، درهایش را به روی علاقه مندان بست و برای جبران این مساله وب سایت غنی ای را برای نمایش آنلاین آثارش به راه انداخت.
موزه جی. پال گتی
موزه «جی. پال گتی» واقع در كالیفرنیا كه به موزه «گتی» معروف است در وب سایت خود دسترسی به پادكست های مختلف، ویدئو و البته شاهكارهای موجود در مجموعه های مختلف خودرا كه شامل هنر قرون وسطی تا حال حاضر می شود فراهم نموده است.
موزه هنر كلیولند
موزه هنر «كلیولند» واقع در اوهایو آمریكا سال قبل وب سایت بی نظیری را برای ارائه آثارش به صورت آنلاین راه اندازی نمود كه در چارچوب آن بازدید از بعضی از مجموعه های موجود در این موزه به صورت سه بعدی نیز امكان پذیر شده است.
مؤسسه اسمیتسونین
موزه علمی فرهنگی «اسمیتسونین» آمریكا با جای دادن طیف وسیع و تنوع بالای آثار در مجموعه های خود كه شمار آنها به ۱۵۵.۵ میلیون می رسد در نوع خود بی نظیر شمرده می شود.
موسسه «تیت»
وب سایت موسسه «تیت» بازدید از آثار هنر بریتانیایی مربوط به سال ۱۵۰۰ میلادی تاكنون، و مجموعه ای از آثار هنری معاصر و مدرن را به صورت آنلاین ارائه می دهد.
موزه ملی استكلهلم
آرشیو تصاویر «موزه ملی استكلهلم» شامل بیش از یك میلیون تصویر می شود. قسمتی از این تصاویر به مجموعه آثار این موزه و بخش دیگر به تصاویری كه تاریخچه این موزه را شرح می دهند اختصاص پیدا كرده است.
گالری «اوفیتزی»
مشاهده آنلاین آثار گالری «اوفیتزی» كه آرامش هنر رنسانس ایتالیایی را یادآوری می كنند نیز به صورت آنلاین فراهم گشته است.
موزه «دل پرادو»
وب سایت موزه «دل پرادو» اسپانیا با فراهم كردن امكان بازدید از ۱۰ هزار اثر هنری بیش از ۱۸۰۰ هنرمند و امكان دسترسی به اسناد مختلف در نوع خود بی نظیر شمرده می شود.
موزه «تیسن-بورنمیسا»
موزه «تیسن-بورنمیسا» در مادرید بوسیله وب سایت خود تور های مجازی، تورهای موضوعی و منابع تحقیقاتی را در اختیار علاقه مندان گذاشته است.
منبع:

1399/01/02
14:55:53
5.0 / 5
3647
تگهای خبر: آرامش , تصویر , سایت , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است