، خبرهایی از تئاتر،

، خبرهایی از تئاتر، كادو دونی: آغاز اجرای نمایش «اپرای 90»، جدیدترین خبر از پروژه خانواده در آینه ی تئاتر، نمایشنامه خوانی «وقتی خروس غلط می خواند»، كامران تفتی و جواد یحیوی بازیگران یك تئاتر و آغاز پیش فروش نمایش میكائیل شهرستانی همچون خبرهای تئاتر است.


نمایش «اپرای ۹۰» به نویسندگی، طراحی و كارگردانی عباس عبدالله زاده با حضور علی سرتیپی اجرای خودرا شروع كرد.
به گزارش كادو دونی به نقل از ایسنا، نمایش «اپرای ۹۰» به نویسندگی، طراحی و كارگردانی عباس عبدالله زاده از ساعت ۲۱: ۱۵ روز گذشته مصادف با سه شنبه ۲۲ بهمن ماه اجرای خودرا در در سالن اصلی عمارت نوفل لوشاتو شروع كرد.
در ابتدای این اجرا كه با حضور علی سرتیپی همراه بود، از پوستر این نمایش كه توسط مهدی نقاش زاده طراحی شده بود، رونمایی گردید.
سپس علی سرتیپی در ادامه این مراسم به ارائه توضیحاتی درباره اهمیت تئاتر پرداخت و گفت: ترجیح دادم كه بجای جشنواره فیلم فجر، برای افتتاح این نمایش در این سالن حضور داشته باشم. سال هاست در سینما كار می كنم و شاید بتوان اظهار داشت كه نزدیك به 500 فیلم تولید، پخش یا سرمایه گزاری نموده ام ولی خیلی با تئاتر ارتباط نداشته ام. اما چند وقتیست كه ارتباطم با دوستان فعال در تئاتر نیز برقرار شده و پس از سال ها متوجه شده ام كه تئاتر تا چه اندازه شیرین است و حضور جوان ها در آن تا چه اندازه به مجموعه هنر گرمی می دهد.
وی افزود: همیشه ارتباط را بین سینما و تلویزیون می دیدم. یعنی ما هرچه عوامل و بازیگر می خواستیم، از تلویزیون بود اما در دو سه سال گذشته؛ این كار تفاوت پیدا كرده و ارتباط بین تئاتر و سینما شكل گرفته است. حالا بازیگران، كارگردانان، طراحان صحنه و گریم و بسیاری عوامل دیگر كه در سینما كار می كنند، از تئاتر به سینما تزریق شده و معمولا جز تاثیرگزاران هم هستند.
سرتیپی در ادامه با مثبت خواندن فعالیت سالن های خصوصی تئاتر كه در منطقه رودكی، انقلاب و لاله زار فعال می باشند، بیان كرد: شرایط كنونی كه در این مناطق فراهم شده، حاصل تلاش فعالان این حوزه بوده كه حالا مسئولان را به این نتیجه رسانده كه به تئاتر اهمیت بیشتری دهند. چونكه این وضعیت سبب شده تا جمعیتی كه حتی از این مناطق در حال رفتن بودند، به این مناطق بازگردند. همه این مساله به سبب پشتكاری است كه دوستان و جوانان این حوزه به وجود آورده اند كه امیدوارم ادامه پیدا كند و تئاتر و سینمای ما در آینده نزدیك شاهد شكوفایی بیشتری شود.
این اثر نمایشی، اقتباسی از نمایشنامه «اپرای سه پولی» برتولد برشت است كه عبدالله زاده علاوه بر حفظ فضای روایی آثار این نویسنده، قرائتی ایرانی نیز از این اثر كمدی موزیكال داشته است.
این نمایشنامه توسط درام نویس آلمانی، الیزابت هاوپتمن و برمبنای ترجمه ای از اپرای باله جان گی به نام «اپرای گدایان» توسط برشت روی صحنه رفته است و همچون آثار موفق و شناخته شده وی بشمار می رود.
موسیقی این نمایش به صورت زنده و تلفیقی نواخته می شود و داستان آن درباره رئیس كمپانی دزدهاست كه دختر رئیس كمپانی گداها را می دزدد و می خواهد او را در فروشگاه الكس فرگوسن به عقد خود در بیاورد. بدین سان نزاعی بین كمپانی دزدها و كمپانی گداها در می گیرد كه لحظات مفرحی را رقم می زند.
حمید رضا الماسی، بهنام امینی، علی ایزدی، نازنین بابایی، شهاب بهرامی، پریوش جاوید، عرفان حق روستا، علیرضا حیدری، آتنا حیدری، فائزه خانزاده، حسام خانعلی، صادق خداپناه، عباس خضری پور، امیر داودی منش، محسن زرآبادی پور، شبنم شاهسون، تینو صالحی، سروش طاهری، سولماز غنی، تیماه كلاته، احمدرضا محمدی، سارا محمدی، سهیلا مقدم، شقایق مهاجر، محمد مهدوی، پارمیس نیری، علیرضا نیكخواه، اكبر همراهی همچون بازیگرانی هستند كه در این اثر نمایشی به ایفای نقش می پردازند.
از دیگر عوامل این اثر نمایشی می توان به تهیه كننده: ایرج نیك پور، مدیر تولید: حمید رضا ثنائی، آهنگساز: امیر حسام زبردست، گروه كارگردانی: احمدرضا محمدی، عرفان حق روستا، فاطمه گوشه، آیلارشجری، آیناز شجری، امیر داودی، طراح لباس: سینا ایرانپور، طراح گریم: سهیلا جوادی، طراح پوستر و گرافیست: مهدی نقاش زاده، دكور: امیر رئیسیان، عكاس: محسن بیده اشاره نمود.
علاقمندان به تماشای این اثر می توانند بلیت آنرا از سایت تیوال تهیه كنند
جدیدترین خبر از پروژه «خانواده در آینه ی تئاتر»
ایوب آقاخانی، مدیر دفتر مطالعات و پژوهش های مركز هنرهای نمایشی حوزه ی هنری و مؤسس و مسئول پروژه ی آموزشی چهارفصل تئاتر ایران، اعلام نمود مهلت دریافت متون نهایی فصل سوم از دور نوین این پروژه با نام «خانواده در آینه ی تئاتر» و همین طور مهلت دریافت طرح های اولیه ی فصل چهارم از دور نوین این پروژه با عنوان «شهدای مقاومت» به درخواست متقاضیان شركت كننده در این پروژه ی آموزشی و به سبب تقارن با برگزاری جشنواره های محترم تئاتر فجر و فیلم فجر تا شنبه روز 3 اسفند تمدید گردید.
علاقه مندان مقیم شهرستان ها می توانند تا تاریخ مورد اشاره طرح های اولیه ی خودرا در پاسخ به فراخوان چهارم این پروژه بوسیله آدرس الكترونیكی sahnemagazine@yahoo.com به دفتر مطالعات و پژوهش های مركز هنرهای نمایشی حوزه ی هنری ارسال نمایند.
گفتنی است مهلت پیشین پاسخ به این فراخوان 22 بهمن 1398 بود.

«وقتی خروس غلط می خواند» علی شمس، سومین نمایشنامه خوانیِ نمایش های آخر ماه
«وقتی خروس غلط می خواند» به نویسندگی علی شمس، سومین نمایشنامه خوانیِ نمایش های آخر ماه است كه سوم اسفندماه 1398 در عمارت نمایشی نوفل لوشاتو نمایشنامه خوانی می شود.
نمایش های آخر ماه، نامی است كه شنبه های آخر ماه، به نمایشنامه خوانیِ آثار نمایشی می پردازد. در دوره‌ی اول این رویداد، گروه اجرایی، به آثار ممتاز ایرانی نگاه دارد. بهمین منظور، بعد از نمایشنامه خوانی «بر اساس دوشس مَلفی» محمد رضایی راد و «بیضایی» سیدمحمد مساوات، «وقتی خروس غلط می خواند» به كارگردانی مهران عشریه روی صحنه می رود. علی شمس، برای نگارش «وقتی خروس غلط می خواند»، تندیس بهترین نمایشنامه را در بخش مسابقه‌ی تئاتر بین الملل، در سی وهفتمین جشنواره‌ی تئاتر فجر، دریافت كرده است.
حمیدرضا عیوضی، تهیه كنندگیِ این نمایشنامه خوانی را بر عهده داشته و نقش خوانان این متن میلاد كرباسی، عقیل دانش دوست، فاطمه همتی، صادق خاجوی، سارا صلح دوست، زهرا مرادیان، شایان معماری و مه سیما كلاهچی هستند.
دیگر عوامل كار عبارت اند از: دستیار كارگردان: ایمان حاج عظیمیان؛ عكاس: ساره ارجمند؛ طراحان پوستر: صادق حسینی و مانا شهباز و روابط عمومی: ندا كاوندی.
فروش اینترنتی این نمایشنامه خوانی در سایت تیوال صورت می گیرد. این اثر، شنبه سوم اسفندماه 1398، ساعت 19: 30 به مدت هفتادوپنج دقیقه در عمارت نمایشی نوفل لوشاتو به نشانیِ خیابان حافظ، خیابان نوفل لوشاتو، پس از چهارراه رازی، نرسیده به خیابان ولیعصر، كوچه‌ی زیبا روی صحنه خواهد بود.

كامران تفتی و جواد یحیوی بازیگران نمایش «چ. ف. ت. بر وزنِ رفت» شدند
نمایش «چ. ف. ت. بر وزنِ رفت» به نویسندگی امیر اربابی و كارگردانی محمد خان حسینی از ۱ اسفند در پردیس تئاتر شهرزاد روی صحنه خواهد رفت.
نمایش «چ. ف. ت. بر وزنِ رفت» با بازی كامران تفتی، سید جواد یحیوی، دُنا تارفی، كیارش حق گو به كارگردانی محمد خان حسینی از ۱ اسفند راس ساعت ۲۰ در پردیس تئاتر شهرزاد به صحنه می رود.
درخلاصه این نمایش تراژدی-كمدی كه به زندگی خانواده ای ایرانی در آمریكا می پردازد آمده است: «همه مردم دنیا چفت اند... همه مردم دنیا بازی می خورند...».
سایر عوامل این نمایش عبارتند از: طراح لباس: مارال سوری، طراح صحنه: كیارش ظریفی، طراح گریم: هادی فكری، آهنگساز: حامد تهرانی، گرافیست و عكاس: پیمان شجره، دستیار كارگردان: پارمیدا زارعی و محمد تندرو، منشی صحنه: پارمیدا زارعی، مشاور رسانه و روابط عمومی: سید حسین رسولی.
این نمایش از ۱ تا ۲۷ اسفند ۱۳۹۸ روی صحنه خواهد بود وعلاقه مندان برای خرید بلیت اینترنتی می توانند از ساعت ۱۲ ظهر روز جمعه ۲۵ بهمن به سایت ایران كنسرت یا ایران نمایش بازگشت كنند.

آغاز پیش فروش نمایش میكائیل شهرستانی
پیش فروش نمایش «آگوست در اوسیج كانتی» با كارگردانی میكائیل شهرستانی و دراماتورژی هما علیزاده و تهیه كنندگی مرتضی مرتضوی در سایت تیوال شروع شد.
به گزارش كادو دونی به نقل از روابط عمومی گروه، نمایشنامه «آگوست در اوسیج كانتی» توسط «تریسی لتس» نوشته و به قلم «آراز بارسقیان» ترجمه شده است و بازیگرانی همچون؛ زهره یعقوبی، شیرین فرخنده نژاد، مریم فرح آبادی، بهادر باستان حق، ماهی مشیری، هانا استیفایی، نفیسه ناصری، حسین زنگنه، مهدی ارجمند، سارا اسد سلیمانی، سامره حسن زاده، مسعود آشوری، علی قنبرزاده در آن ایفای نقش می كنند.
در خلاصه این نمایش ۷۵ دقیقه ای كه از ۲۴بهمن ماه در خانه نمایش مهرگان(سالن شماره۱) به صحنه می رود آمده است، بورلی وستون معلم و شاعر سابق، چند روزی است از خانه خارج شده و هنوز باز نگشته. همسرش وایولت كه بیمار است دخترانش را از موضوع مطلع می كند. آنها به اوسیج كانتی می آیند و در تابستانی سوزان در خانه ی پدری جمع می شوند كه خبر می رسد پدرشان...».
همین طور از دیگر عوامل این نمایش می توان به؛ «طراح صحنه: میكائیل_شهرستانی»، «طراح لباس: شیرین فرخنده نژاد»، «طراح چهره پردازی: مها دوستی»، «طراح پوستر: ندا رضایی»، «انتخاب موسیقی: درسا شهرستانی»، «ساخت دكور: مهدی محمد تقی»، «منشی صحنه: محمد سلیمانی»، «مدیر صحنه: منصور رضایی»، «ساخت تیزر: سارا رحیمی، حسین زنگنه»، «عكاسان: بهادر باستان حق، بابك حقی»، «مدیر روابط عمومی و مشاور رسانه: امیر پارسائیان مهر»، «همكاران رسانه: نسترن معصوم پور، مینا قنبری»، «همكاران روابط عمومی: بابك احمدی، علی امانی»، «مدیر تبلیغات: حمید شفقتی»، «اجرای تبلیغات مجازی: گروه تئاتر ماركت TheaterMarket» اشاره نمود.
نمایش «آگوست در اوسیج كانتی» از ۲۴بهمن تا ۲۰اسفند، ساعت ۲۰: ۰۰ در خانه نمایش مهرگان(سالن شماره۱) به روی صحنه می رود.

منبع:

1398/11/24
01:45:24
5.0 / 5
4679
تگهای خبر: آموزش , پردیس , تئاتر , تولد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است