در خانه وارطان

شب پرنده های ایران با سخنرانی اسماعیل كهرم

شب پرنده های ایران با سخنرانی اسماعیل كهرم به گزارش كادو دونی شب پرنده های ایران با حضور اسماعیل كهرم دوشنبه ششم آبان در خانه وارطان برگزار می گردد. در این برنامه از كتاب پرنده های ایران هم رونمایی می شود.



به گزارش كادو دونی به نقل از مهر، به بهانه انتشار كتاب «پرنده های ایران» تألیف مشترك كیس رزلار، درك اسكات، جیری میلكوسكی، مایكل بلر و پاول كوار تالنوف پنج نویسنده خارجی این كتاب و ابوالقاسم خالقی زاده و محمد توحیدی فر از جانب انتشارات ایرانشناسی، شب پرندگان ایران در خانه وارطان برگزار می گردد.
كتاب «پرنده های ایران» دومین منبع پرنده شناسی تلقی می شود كه تمامی گونه ها و زیرگونه های پرندگان ایران را بعد از گذشت یك قرن از چاپ لیست زارودنی مورد پوشش قرار می دهد و علاوه بر این، لیست های پیشین پرندگان ایران را روزآمد می كند.
پنج نویسنده از هفت نویسنده كتاب غیرایرانی بوده و جملگی پرنده شناسان متبحر و مشهوری در سطح كشور خود، منطقه خاورمیانه و به حد اولی، در منطقه پاله آركتیك هستند.
در لیست تفصیلی اصلی این كتاب، ۵۵۱ گونه و در فهرست سیستماتیك اصلی، ۵۳۵ زیرگونه معرفی شده است. در این خصوص، فاكتورهایی چون پراكنش جهانی، وجود نمونه موزه ای و استناد آن در منابع علمی و همینطور تجربه متخصصین لحاظ شده است.
فهرست ضمیمه های این كتاب هم شامل فهرستی از ۱۳۵ زیرگونه است كه حضور آنها در ایران مشكوك است و ۴۴ گونه كه تا كنون حضور آنها در ایران مورد تأیید قرار نگرفته است. همینطور لیست كامل منابعی كه در كل متن به آنها ارجاع شده در انتها كتاب آمده است.
دكتر اسماعیل كهرم، بوم شناس و فعال محیط زیست، ابوالقاسم خالقی زاده یكی از نویسندگان كتاب، عبداله سالاری، مدیرعامل انجمن حامیان و پژوهشگران حیات وحش و پرویز بختیاری، مدرس پرنده نگری و كارشناس ارشد حیات وحش سخنرانان شب پرنده های ایران را می سازند.
شب پرنده های ایران دوشنبه (۶ آبان ماه) ساعت ۱۷، در خانه گفتمان شهر (وارطان) به نشانی میدان فلسطین، طالقانی غربی، پلاك ۵۱۴ برگزار می گردد.

1398/08/01
17:17:46
5.0 / 5
5278
تگهای خبر: انتشار , تخصص , كتاب , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است