راه اندازی موزه تهران در دستور كار موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس

راه اندازی موزه تهران در دستور كار موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به گزارش كادو دونی با نام گذاری هفته تهران در تقویم رسمی كشور، موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، از مدت ها قبل پروژه راه اندازی موزه تهران را در دستور كار خود قرار داده است كه در آینده نزدیك به بهره برداری می رسد.به گزارش كادو دونی به نقل از مهر، روز تهران، عنوانی است كه از ۳ سال قبل به پیشنهاد شورای اسلامی شهر تهران برای چهاردهم مهرماه تعیین شد. علت این نامگذاری آن است كه درست ۲۳۴ سال پیش در چنین روزهایی (یكشنبه ۱۱ جمادی الثانی ۱۱۶۴ شمسی)، آقامحمد خان قاجار در كاخ گلستان تاج سلطنت ایران را بر سر گذاشت و تهران را بعنوان پایتخت پادشاهی خود قرار داد.
شهرداری تهران برای پاسداشت تاریخ و فرهنگ این شهر كه روزی «آبادی طهران» بود و امروز به كلانشهر تهران تبدیل گشته است، هفته ای را بعنوان هفته تهران در نظر گرفته است كه طی آن برنامه های مختلفی همچون مجانی بودن موزه ها، تورهای تهرانگردی، كارگاه های آموزشی و از این قبیل توسط این نهاد برگزار می گردد.
موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس هم در این راستا، ازمدت ها قبل پروژه راه اندازی «موزه تهران» را دردستور كارخود قرارداده است كه درآینده نزدیك به بهره برداری خواهد رسید. استان تهران با تقدیم بیشتر از ۲۷ هزار شهید سرافراز نقش ویژه ای در پیروزی انقلاب اسلامی و در دوران دفاع مقدس داشته است.

1398/07/16
15:20:06
5.0 / 5
4707
تگهای خبر: آموزش , فرهنگ , گل , موزه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است