پروسه خلق زنده آثار هنری در جشنواره جوانان ایران

پروسه خلق زنده آثار هنری در جشنواره جوانان ایران كادو دونی: «معمولا در دیگر جشنواره ها از شركت كنندگان خواسته می شود آثاری كه قبلا كار كرده را بفرستند تا داوری شود اما فرآیند خلق اثر در جشنواره هنرهای تجسمی جوانان ایران به صورت زنده انجام می شود؛ در واقع در جشنواره بجای آثار، افراد انتخاب می شوند تا در كارگاه ها كنار هم كار كنند.»


به گزارش كادو دونی به نقل از ایسنا، رضوان صادق زاده، دبیر بیست و ششمین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان ایران ضمن اعلام مطلب بالا، خاصیت جشنواره هنرهای تجسمی جوانان را فراهم ساختن چتری واحد برای حضور هنرمندان جوان عرصه تجسمی از سراسر ایران كنار یكدیگر برای آموزش توسط استادان خبره، تربیت نگاه خلاقه هنرمندان جوان و در نهایت خلق آثار می داند.
مدیر گروه نقاشی دانشگاه هنر درباره ایده برگزاری جشنواره جوانان در شهرهای مختلف ایران، اظهار داشت: این جشنواره در فصل تابستان برگزار می شود، لازم بود كه به فصلی فكر نماییم كه مدارس و دانشگاه ها تعطیل باشند. برگزار كردن جشنواره در تابستان ما را ملزم كرد آنرا در استان هایی برگزار نماییم كه آب وهواهای معتدل تری دارند تا بچه ها شرایط مطلوبی را تجربه كنند. هر سال یك یا دو استان برای برگزاری جشنواره اشتیاق نشان می دهند و داوطلب می شوند. سال قبل كه جشنواره در تبریز برگزار شد، دوستانی از شیراز و ایلام هم آنجا بودند و برای برگزاری تمایل نشان دادند. از همین رو امسال شیراز هم مدنظر ما بود اما در نهایت ایلام برای برگزاری جشنواره برگزیده شد.
صادق زاده كه ششمین سال دبیری جشنواره هنرهای تجسمی جوانان ایران را به عهده دارد، اشاره كرد: برگزاری این رخداد فرصت مغتنمی در همراهی هنرمندان جوان در شاخه های مختلف تجسمی زیر نظر استادان و حضور در كارگاه های آموزشی است كه بار علمی فراوانی دارد. از طرف دیگر سعی كردیم جنبه رقابتی این مسابقه را در پایین ترین سطح قرار دهیم اما آنرا حذف نكردیم تا بتوانیم در كنار كار و تجربه فعالیت هنری هنرمندان جوان، شاهد نوعی رقابت میان آنها باشد.
وی جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان را از نظر كیفی هم تراز با جشنواره های معتبر عرصه هنرهای تجسمی مانند فجر یا دوسالانه های هنرهای تجسمی در كشور دانست و اشاره كرد: توجه به هنرمندان جوان خصوصاً هنرمندانی كه در استان ها و شهرستان های دور از پایتخت زندگی می كنند یكی دیگر از اولویت های مهمی است كه در سیاست های این جشنواره برنامه ریزی شده است.
صادق زاده تصریح كرد: ذكر این نكته خالی از لطف نیست كه مدیركل هنرهای تجسمی وزارت ارشاد نیز حساسیت خاصی نسبت به ایجاد شرایط برابر برای فعالیت در عرصه هنرهای تجسمی خصوصاً هنرمندان جوان كشور دارند و توجه به این مهم را بعنوان یكی از اصلی ترین اهداف اداره كل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی معین كرده اند.
وی با اشاره به انتخاب داوران و استادان كارگاهی استانی، افزود: یكی از برنامه های جشنواره این است كه در هر دوره ۳ یا ۴ نفر از اساتید معتبر آن استان برای داوری آثار انتخاب شوند. امسال فكر می كنم در هر كدام از حوزه های خوشنویسی، نقاشی و طراحی یك داور از ایلام خواهیم داشت.
بیست و ششمین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان ایران به دبیری «رضوان صادق زاده» با شعار «نرسیده به درخت، دو قدم مانده به گل» از سی ام مرداد تا سوم شهریور ماه ۱۳۹۸ در ایلام برگزار می شود.
منبع:

1398/04/23
14:55:02
5.0 / 5
4682
تگهای خبر: آموزش , اهدا , جشن , جشنواره
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است