كشف اسكلت دختر ۱۳ ساله در كنار هرم مصر

كشف اسكلت دختر ۱۳ ساله در كنار هرم مصر كادو دونی: به قول باستان شناسان و وزیر آثار باستانی و میراث فرهنگی مصر، اسكلت متعلق به دختری حدوداً ۱۳ ساله در كنار هرم ۴۶۰۰ ساله مصر كشف شده است.


به گزارش كادو دونی به نقل از لایو ساینس، بقایای این دختر در گورستانی در نزدیكی هرم «می دوم»، دفن شده است. در این مقبره هیچ وسیله ای وجود ندارد و این جسد بدون متعلقات دفن شده است.
باستان شناسان سن تقریبی این دختر در زمان مرگ را با بررسی استخوان هایش تخمین زده اند. زمان دقیق دفن این دختر معین نمی باشد با این وجود هرم مجاور او به ۴۶۰۰ سال پیش باز می گردد.
در جایی دیگر در همین گورستان باستان شناسان دو جمجمه حیوان را كه گمان می رود جمجمه گاو هستند، در كنار دو گلدان سرامیكی باز كشف كردند. بنظر می رسد این جمجمه ها و گلدان ها پیشكشی برای مراسم دفن هستند. با این وجود باستان شناسان اطمینان ندارند كه این مراسم برای چه كسی برگذار شده است.
هرم « می دوم» پیش از اینكه به هرمی با وجوه مسطح تبدیل گردد، در ابتدا بعنوان یك هرم پلكانی ساخته شده بود. علت اینكه چرا از یك هرم پلكانی به یك هرم مسطح تغییر شكل داد، هنوز معین نمی باشد.


باستان شناسان معتقدند كه دست كم قسمتی از این هرم به فرعون «سنفرو» تعلق داشت. فرعون « هونی» یكی از نیاكان « سنفرو» برای نخستین بار این هرم را به صورت پلكانی ساخت و سپس «سنفرو» آنرا به یك هرم معمول با وجوه مسطح تغییر داد.
« سنفرو» اهرام متعددی در مصر بنا كرد كه شامل دو هرم در مكانی به نام «دهشور» و چندین هرم پلكانی كوچك دیگر می شود. علت اینكه چرا «سنفرو» به ساخت تعداد زیادی هرم علاقه مند بود معین نمی باشد، اما فرضیه ای وجود دارد كه او اهتمام داشته بهترین هرم ممكن را با روش آزمون خطا بسازد. پسر و جانشین او « خوفو» هرم عظیم « جیزه»، بلندترین هرم جهان را بنا كرد.1397/11/24
16:22:57
5.0 / 5
5598
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است