اجرای آثار فرهاد فخرالدینی در جشنواره موسیقی فجر

اجرای آثار فرهاد فخرالدینی در جشنواره موسیقی فجر به گزارش كادو دونی رهبر اركستر سازهای ملی ایران درباره تم اصلی جشنواره امسال كه توجه به آهنگسازان ایرانی است، اظهار داشت: «موضوع امسال جشنواره برای ما از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. هر چند كه من معتقدم ارتباط ما با آهنگسازان خارجی هم باید حفظ شود اما باید موسیقی ایرانی و آهنگسازان ایرانی در درجه اول برایمان اهمیت داشته باشد.»


به گزارش كادو دونی به نقل از ایسنا، علی اكبر قربانی اظهار نمود: اعضای گروه به همراه خواننده، نوازنده و سولیست و من ۱۷ نفر هستیم كه همه نوازنده ها از سازهای ملی ایرانی استفاده می نمایند. در واقع تمام قطعات با تار و تنبك، عود، قیچك، سنتور و سازهای ضربی اجرا می شود. طبق روال همه اركسترهای ملی یك پیانو هم كنار باقی سازها خواهیم داشت. چون كه كارهایی كه اجرا می نماییم همه تنظیم شده است و بنابراین نیاز داریم تا یك ساز هارمونیك هم داشته باشیم.
این آهنگساز در توضیح زمان اجرای خود اظهار داشت: اجرای اركستر سازهای ملی ایران ۲۵ بهمن ساعت ۱۸: ۳۰ در تالار وحدت خواهد بود.
او همینطور توضیح داد: در این اجرا چند اثر از استاد فخرالدینی انتخاب شده و چند قطعه هم از آثار خود بنده است. قطعاتی هم از آثار گذشتگان است كه در سی و چهارمین جشنواره موسیقی آنها را اجرا می نماییم.
خالق «سوئیت سمفونیك معراج» با تاكید بر اینكه پایه اصلی اجرای اركستر سازهای ملی ایرانی، از قطعات آهنگسازان ایرانی است اظهار داشت: خواننده گروه وحید تاج است. البته برخی قطعات هم بدون كلام است كه تنها با اركستر اجرا می شود. همینطور چند قطعه با آقای امین غفاری كه سولیست ویولون هستند كار كردیم كه به صورت ویولون و اركستر اجرا می شود. سولیست ویولون ما هم قطعات ایرانی اجرا می كند اما برای چاشنی كار، چند قطعه كلاسیك هم می نوازد.
قربانی همینطور درباره تم اصلی جشنواره امسال كه توجه به آهنگسازان ایرانی است اظهار داشت: مبحث امسال جشنواره برای ما از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. هر چند كه من معتقدم ارتباط ما با آهنگسازان خارجی هم باید حفظ شود اما باید موسیقی ایرانی و آهنگسازان ایرانی در درجه اول برایمان اهمیت داشته باشد.
وی با اشاره به كمبود موسیقی اركستری اظهار داشت: توجه به آهنگسازان ایرانی می تواند سبب شود به موسیقی اركستری هم توجه ویژه ای شود چون كه كمبود رپرتوار در این زمینه صدمه جدی وارد كرده است.
او همینطور اضافه كرد: چه خوب كه آهنگسازان ایرانی آثار اركستری در ژانر موسیقی ایرانی بسازند تا این كمبود هم كمكم بتواند جبران شود و موسیقی ایرانی بیشتر از پیش خویش را نشان دهد.1397/11/08
16:35:27
5.0 / 5
4558
تگهای خبر: جشن , جشنواره
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است