عضو اتحادیه تولید وصادرات پوشاك مطرح كرد

معضل قاچاق پوشاك به سبب سود بالا، حل نشدنی است

معضل قاچاق پوشاك به سبب سود بالا، حل نشدنی است كادو دونی: عضو هیات مدیره اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاك ایران اظهار داشت: معضل قاچاق پوشاك به سبب سود بالایی كه دارد حل نشدنی مانده و سبب شده است صنعت پوشاك با مشكلات بزرگی مواجه شود.به گزارش كادو دونی به نقل از كارگروه ساماندهی مد و لباس كشور، مجید نامی عضو هیات مدیره اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاك ایران با اشاره به اینكه اتحادیه تولیدات و صادرات نساجی و پوشاك ایران بعنوان موسس اصلی برگزاری هر سال این نمایشگاه بوده است، اظهار داشت: آغازین نمایشگاه پوشاك ایران درسال ۱۳۹۱باعنوان جشنواره و نمایش توانمندی های تولید كنندگان داخلی آغاز به كار كرد و درطول سال های مختلف با عنایت به مشكلات و مسائل مختلفی كه صنعت پوشاك با آن درگیر بود، تلاش كردیم هرسال این نمایشگاه گسترش یافته و برگزاری آن حفظ شود.
او افزود: سال ۱۳۹۵ كه انجمن پوشاك ایران تشكیل شد، این انجمن باز باعضویت در كمیته برگزاری نمایشگاه پوشاك ایران، به برگزاری این رویداد مهم در كشور كمك شایانی كرده است. امسال باز با عنایت به تعاملات صورت گرفته اتحادیه فروشندگان و تولید كنندگان پوشاك تهران هم به جمع برگزاركنندگان این نمایشگاه پیوسته است. همه دست اندركاران حوزه پوشاك كشور امسال دست به دست هم داده اند تا یك نمایشگاه متفاوت و باشكوهی تحت عنوان ششمین نمایشگاه بین المللی پوشاك ایران (ایران مد۹۷ )، با محوریت نمایش توانمندی های صنعت پوشاك ایران برگزار گردد.
وی درباره افزایش وسعت فضای نمایشگاه امسال نسبت به سال های گذشته، اضافه كرد: آغازین نمایشگاه پوشاك ایران در سال ۱۳۹۱به صورت جشنواره، در فضایی به وسعت هزار و ۸۰۰متر مربع برگزار شد، با افزایش فعالیت ها در صنعت پوشاك، امسال ششمین دوره برگزاری این نمایشگاه در فضایی به وسعت ۶هزارمتر مربع در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می گردد.
نامی اظهار نمود: در نمایشگاه امسال علاوه بر تولیدكنندگان پوشاك و فعالان اقتصادی كه در زمینه های مختلف و در رابطه با صنعت پوشاك در ایران (در زمینه مواد اولیه، ماشین آلات و تجهیزات) فعالیت می نمایند، هیات ها و نمایندگانی از كشورهای مختلف آسیایی و همسایگان ایران در این دوره حضور دارند تا از نزدیك با توانمندی های صنعت پوشاك كشور آشنا گردند و برای سرمایه گذاری در زمینه پوشاك ایران و گسترش بازارهای صادراتی با شركت های مختلف رایزنی كنند. در این بین، كشورهای همسایه بویژه عراق استقبال خوبی از حضور در نمایشگاه كرده است.
وی در زمینه شركت كنندگان این دوره از برگزاری نمایشگاه پوشاك ایران باز اضافه كرد: بخش های مختلف جامعه چه مصرف كننده و چه توزیع كنندگان و فروشندگانی كه در كشور ما وجود دارند همین طور بازارهای صادراتی هدف و كشورهای همسایه كه روابط تجاری خوب و زیادی با ایران دارند دعوت شدند تا با حضور در این نمایشگاه از توانمندی های صنعت پوشاك كشور آگاهی پیدا كنند، امید داریم حضور كشورهای همسایه موجب احداث تحول در عرصه صنعت پوشاك كشور شود.
نامی درباره آمار میزان مصرف و تامین پوشاك در كشور، بیان كرد: طبق آمارهای موجود، بزرگی بازار پوشاك ایران، چیزی حدود ۱۲میلیارد دلار است. اینكه چه میزان از این بازار را تولیدكنندگان داخلی پوشش می دهند اختلاف نظر وجود دارد اما به صورت كلی طبق آمارهای موجود ۵۰درصد پوشاك كشور توسط تولیدكنندگان داخلی تامین میگردد. اگر سوژه قاچاق حل شود و پشتیبانی از كالای ایرانی مطرح باشد به جرات می توان اظهار داشت كه تولیدكنندگان داخلی، این توانایی را دارند كه این درصد را بالا برند.
وی درباره واردات پوشاك، اظهار داشت: میزان واردات رسمی پوشاك به كشور در سال ۱۳۹۶ كه از راه گمرك جمهوری اسلامی ایران وارد كشور شده است مبلغی بالغ بر۵۹میلیون دلار اعلام گردید. با عنایت به سهم ۵۰ درصدی كه تولید داخل دارد، میزان واردات رسمی كشور نسبت به میزان واردات كلی و قاچاق پوشاك بسیار ناچیز است. یعنی طبق اعلام رسمی ستاد مبارزه با قاچاق كالا، میزان قاچاق پوشاك سالانه بین ۲.۷تا۳میلیارد دلار بوده است.
نامی به معضل قاچاق پوشاك اشاره نمود و نظر خودرا اینگونه بیان كرد: به نظر می آید معضل قاچاق پوشاك به سبب سود بالایی كه دارد حل نشدنی باقی بماند و این معضل سبب شده است كه صنعت پوشاك با مشكلات بزرگی مواجه شود.

1397/09/06
19:26:20
5.0 / 5
4626
تگهای خبر: جشن , جشنواره , شركت , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است