رسانه های آلمانی گزارش دادند؛

ابتكار سفیر آلمان برای گشودن مسیری نو درگردشگری میان ایران وآلمان

ابتكار سفیر آلمان برای گشودن مسیری نو درگردشگری میان ایران وآلمان كادو دونی: سپری نمودن تعطیلات در ایران، ابتكاری كه سفیر آلمان در ایران طی هفته های اخیر برای گشودن مسیری تازه در امر گردشگری میان دو كشور تجربه كرد، به شدت مورد توجه رسانه های این كشور قرار گرفته است.به گزارش كادو دونی به نقل از مهر، در هفته های گذشته خبر گذراندن تعطیلات سفیر آلمان در ایران، مورد توجه رسانه ها و علاقه مندان به فرهنگ ایرانی در آلمان قرار گرفته است. آقای میشائل كلور برشتولد، سفیر آلمان در ایران برای گذراندن تعطیلات تابستانی خود با عشایر بختیاری در دره كوهرنگ زاگرس همراه شد.

از دیدگاه گردشگر های اروپایی كه برنامه ای برای گذراندن تعطیلات خود در كشورهایی نظیر ایران در سر می پرورانند، آشنایی نزدیك با فرهنگ ها و سنت های مناطق مختلف جغرافیایی كشور مقصد، بسیار قابل توجه است. از نگاه یك گردشگر سفر باید دربرگیرنده تجارب جالبی باشد به صورتی كه فرد قادر باشد همه آنها را در طول یك سفر چند روزه تجربه كند.
از جمله نكات قابل توجه برای یك گردشگر آشنایی با انواع غذا، آداب و رسوم و لباس های سنتی مناطق مورد نظر است چون كه قرار گرفتن در محیط های ناشناخته و جذاب از اهداف اصلی مسافرین خارجی است.

بر این اساس تصمیم سفیر آلمان در مورد گذراندن تعطیلات به همراه عشایر بختیاری بازتاب جالبی را در كشورش به دنبال داشته است. از جنبه سیاسی و رسانه ای نیز، این انتخاب برشتولد به شكلی تاكید غیرمستقیم بر امنیت داخلی ایران و اشاره به زیبایی های ناشناخته این سرزمین كه غالباً در رسانه های غربی كمتر به آن پرداخته می شود، هم بوده است.

این سفر از جهت آشنایی افرادی كه هیچ نوع اطلاع كافی در مورد سفر و زیبایی های داخل ایران ندارند، بسیار جالب و با اهمیت تلقی می شود؛ به سر بردن در محیطی امن با میزبانانی بسیار گرم و صمیمی كه نظیر آن را در كمتر نقطه ای از جهان امروز می توان یافت.

همزمان با انتشار این خبر، روزنامه اشپیگل اخبار دیگری در مورد حضور گردشگر ها و مسافرین خارجی در ایران منتشر نمود. اشپیگل در یكی از مطالب خود، در مصاحبه ای با سخنگوی اپراتور توریستی مونیخ به مبحث علاقه مسافران اروپایی به سفر به ایران و كشورهای اطراف آن می پردازد.
فرانكو ایلیك به سوالات اشپیگل اینگونه پاسخ می دهد.
* در شرایطی كه بعضی از خطوط هوایی اروپایی شمار برخی پروازهای خویش را محدود كرده اند، نتایج این دست اقدامات چه تاثیراتی بر روی نیاز مسافرین گذاشته است؟
درست است كه این مورد سفر اروپاییان به ایران را تحت الشعاع خود قرار داده است. اما از سوی دیگر ما هم به هنگام دریافت مثلاً خبر لغو یك پرواز به سمت ایران، گزینه های دیگر هوایی را به مسافران ارائه می دهیم.
* در سال های اخیر سفر به ایران مورد توجه خیلی از آلمانی ها قرار گرفته است. تورهای به مقصد ایران، اغلب از جانب آلمانی ها رزرو می شوند. اما هم اكنون بعد از مسئله یادشده تقاضا در چه حدی است؟
در یك سال اخیر تقاضاها در حد معمول بوده است ولی در چندین سال قبل بویژه سال ۲۰۱۵ تقاضای سفر به سمت ایران به اوج خود رسیده بود. ما در آن زمان دقیقاً ۲۶۵۰ میهمان داشتیم كه برای سفر به این كشور تور رزرو كرده بوده اند. در سال ۲۰۱۶ هم این تقاضا همچنان ادامه داشت ولی در سال قبل (۲۰۱۷) تعداد ۲۲۵۰ میهمان داشتیم كه در مقایسه با دو سال قبل اندكی ریزش داشته است.
* چه نكته ای مانع از سفر علاقه مندان به گذراندن تعطیلات در ایران است؟
نكته اصلی تغییرات اقلیمی و آب و هوایی ایران است كه چند سالی است این كشور را درگیر كرده است و این اتفاق عملاً سفر به این كشور را كمی دشوار كرده است. البته وجود موانع برای سفر به برخی كشورها همواره وجود دارد و فقط مختص ایران نیست. به صورت مثال ما متقاضیانی برای سفر به تركیه داشتیم كه تنها به دلیل سیاست های نادرست رجب طیب اردوغان تمایل خویش را برای سفر به این كشور از دست داده اند.
در مورد ایران اما باید به این نكته هم توجه داشت كه اغلب افراد علاقمند با وجود مشكلات اقلیمی، همچنان دوست داشته اند تا سفر خویش را انجام دهند چونكه ایران یك مكان توریستی مناسب برای گردشگران است. میهمان نوازی ایرانی ها نسبت به مسافران خارجی بسیار ویژه است. از نظر شرایط سیاسی و مواضع این كشور هم باید دانست كه این موارد تغییری نداشته و مانند سابق ادامه دارد. با عنایت به كاهش ارزش ریال در داخل ایران، بازدید گردشگران خارجی از ایران به احاظ مالی بسیار مقرون به صرفه است. در نتیجه این مورد و همینطور وجود تنوع اقلیمی و فرهنگی به نظر می آید در سال های آتی ایران مقصد خیلی از گردشگران اروپایی خواهد شد.
توضیح: گزارش فوق و گفتگوی یادشده را بخش رسانه رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در آلمان از لینك های ۱ و ۲، به فارسی برگردانده و آن را برای انتشار در اختیار مهر قرار داده است.

1397/06/25
14:45:22
5.0 / 5
4608
تگهای خبر: انتشار , اهدا , تولد , رسانه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است