كتابفروشی میراث فرهنگی شهر است

سرمایه گذاری چند میلیون دلاری چین برای حیات كتابفروشی ها

سرمایه گذاری چند میلیون دلاری چین برای حیات كتابفروشی ها كادو دونی: چین با سرمایه گذاری ۵۰ میلیون ینی (برابر ۷.۵ میلیون دلار) می خواهد كتابفروشی های پكن را در حالی باز نگه دارد كه كشور هر چه بیشتر به خرید دیجیتال روی می آورد.



به گزارش كادو دونی به نقل از چاینا دیلی، مقامات شهر پكن سرمایه گذاری خویش را ۲.۸ مرتبه به نسبت سال ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ افزایش داده اند تا بتوانند به كتابفروشی ها كمك كنند.
با این افزایش بودجه حداقل ۴۰ درصد از هزینه های اجاره و گسترش كتابفروشی ها عملی می گردد و به كتابفروشان این امكان داده می شود تا به گسترش این مكان ها بپردازند و آنها را حتی به مكان هایی جذاب برای گردشگر ها در خیابان های شلوغ و جوامع سكونتی جدید بدل كنند.
این حركت برای این انجام شد تا بشود ۷۰۰ كتابفروشی دیگر را ظرف ۳ سال آینده باز نگه داشت. در صورتیكه این طرح محقق شود شمار كتابفروشی ها در پایتخت پكن به ۱۷۰۰ باب می رسد كه در خدمت جمعیت ۲۲ میلیون نفری این شهر هستند.
معاون دفتر نشر، رادیو، سینما و تلویزیون پكن گفت فشار بر كتابفروشی ها زیاد است و باید به آنها كمك كرد كه به بقای خود ادامه دهند. آنها حامل خاطرات شهر هستند و میراث فرهنگی شهر محسوب می شوند و بر محیط فرهنگی شهر تاثیر می گذارند.
به گفته وی این كمك نه فقط برای حفظ كتابفروشی ها بلكه با هدف بردن پایتخت به سمت صنعت كتابفروشی و بدل شدن پكن به یك مركز عملیاتی در این زمینه انجام می گردد.
در عین حال پكن می خواهد تا ۱۶ ساختمان بزرگ تحت عنوان «مال كتاب» در هر منطقه تولید كند. مقرر است تا سال ۲۰۲۰ در این شهر ۲۰۰ كتابفروشی خاص هم ساخته شود.
این مقام مسئول گفت ساخت مال های كتاب بعنوان مراكزی برای تجربه فرهنگی مطرح است كه كارشان تنها فروش كتاب نیست بلكه مكانی برای برگزاری سخنرانی ها، فعالیت های خیریه، حضور برندها و رویدادهای در رابطه با نوآوری است.
بسیاری از كتابفروشی های چین در یك دهه اخیر تعطیل شده اند و خوانندگان بیشتر به سمت خواندن كتاب های الكترونیك گرایش پیدا كرده اند.
در عین حال یكی از اشكالات كتابفروشی ها نبودن فضای كافی برای ادامه كار آنهاست. برای همین دولت مبادرت به پرداخت سوبسید برای اجازه مكان برای كتابفروشی ها می كند تا بتوانند مراكز تجاری فعالی در این زمینه تولید كنند.
از دیگر سو دولت با كاهش مالیات ها می خواهد به كتابفروشی ها كمك بیشتری كند. این در شرایطی است كه پكن بیش از همیشه بعنوان یك مركز فرهنگی و مكانی برای صنعت نشر مورد توجه قرار گرفته و دو سوم ناشران خصوصی در پكن فعالیت می نمایند.
سال ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ مردم پكن به صورت متوسط هر یك ۱۰ كتاب چاپی در طول سال مطالعه كردند در حالیكه سرانه ملی مطالعه كتاب در سطح كشور ۴ كتاب در سال است.
به گفته این مقام مسئول بیش از ۶۰ درصد شهروندان پكن كتاب ها را از كتابفروشی ها خریداری می كنند، نه آنلاین و این به مفهوم این است كه كتابفروشی ها هنوز كانال اصلی ارتباط كتاب و مخاطبانشان هستند.
مالك كتابفروشی هانفنلو-ای كه از سال ۱۹۰۴ در پكن تاسیس شده می گوید سیاست های دولت برای پشتیبانی از كتابفروشی ها به آنها آرامش خیال می دهد و آنها را نسبت به آینده خوش بین تر می سازد.
وی اضافه كرد: برای همین ما به دنبال روش های كسب و كار جدیدتری می رویم تا بتوانیم مخاطبان بیشتری جذب نماییم.

1397/05/02
14:11:10
5.0 / 5
4901
تگهای خبر: فرهنگ , فروش , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است