در گفتگو با مهر مطرح شد؛

همه هنرمندان صنایع دستی امكان حضور در بازارهای نوروزی را ندارند

همه هنرمندان صنایع دستی امكان حضور در بازارهای نوروزی را ندارند كادو دونی: یك هنرمند فعال در زمینه چرم اظهار داشت: همدانی ها، چرم را دوست دارند و مسافران هم از آن استقبال می كنند اما اجاره غرفه در بازارچه های نوروزی گران است و همه امكان استفاده از آن را ندارند.امینه حسینی از هنرمندان فعال در حوزه چرم دوزی در گفتگو با خبرنگار مهر به این كه همه هنرمندان نمی توانند در بازارچه های نوروزی شركت و از امكانات یكسان استفاده كنند، اشاره و بیان كرد: در شهر همدان از صنایع دستی، بخصوص چرم اسقبال می كنند و بازارچه های نوروزی از فروش خوبی برخوردار می باشند اما اجاره غرفه ها گران است و در اختیار همه هنرمندان گذاشته نمی گردد. به عبارتی مسئولان اداره كل میراث فرهنگی همدان، سلیقه ای رفتار می كنند و این امكانات به تساوی در اختیار هنرمندان قرار نمی گیرد.
به گفته این هنرمند فعال در زمینه چرم، نمایشگاه های صنایع دستی كه در تهران و شهرهای بزرگ و گردشگرپذیر چون اصفهان و شیراز و شهرهای شمالی برگزار می شود، مخاطبان بیشتر و فروش بالاتری دارند. البته هر نمایشگاه و بازارچه ای به تبلیغ و اطلاع رسانی درست نیاز دارد.
حسینی در پاسخ به این كه چرا كیف های چرمی همدان رنگ می دهد اظهار داشت: این چرم، طبیعی و خام است پس بو می دهد از جانب دیگر رنگ رزی آن به شیوه سنتی انجام شده و رنگ می دهد و بهتر است با مانتو یا لباس روشن استفاده نشود.
به گفته این هنرمند فعال در زمینه چرم، شهر همدان همچون شهرهای مهم تولید و صادركنندهٔ چرم در ایران است. سابقهٔ این صنعت در همدان آن قدر طولانی است كه این شهر را شهر دباغ خانه ها هم نامیده اند. این هنر- صنعت تا اوایل حكومت پهلوی هم در شهر همدان از رونق بسیاری برخوردار بوده اما از سال ۱۳۰۹ شمسی به بهانهٔ كنترل بیماری ها و رعایت نكات بهداشتی، از ادامهٔ كار كارگاه های دباغی در داخل شهر جلوگیری به عمل آمد؛ این مساله از یك سو و ورود كالاهای وارداتی همچون كفش و كیف از میزان تقاضای چرم كاسته شد.

1397/01/11
15:32:26
5.0 / 5
4845
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است