توسط انتشارات جمكران؛

بازگشت کاتب

بازگشت کاتب کادو دونی: مجموعه داستان بازگشت کاتب نوشته علی اکبر والایی توسط انتشارات کتاب جمکران منتشر و راهی بازار نشر شد.به گزارش کادو دونی به نقل از مهر، مجموعه داستان بازگشت کاتب نوشته علی اکبر والایی با موضوع سبک زندگی معصومین (ع) توسط انتشارات کتاب جمکران منتشر و راهی بازار نشر شده است.
یکی از حساس ترین دوره ها در زندگی هر فردی نوجوانی است. در دوران نوجوانی انواع تلاطم های روحی و عاطفی در ذهن و فکر افراد به وجود می آید. در این دوره نیاز به راهنمایی درست و اصولی بیش از همیشه احساس می شود. بنا بر این کتاب های نوجوان و موضوعات آن از پیچیدگی خاصی برخوردار می باشند. این پیچیدگی بدین سبب است که این کتاب ها نه باید نثری کودکانه داشته باشند و نه محتوای سخت و سنگین و زیاد بدنبال نصیحت و پند و اندرز نباشند.
همواره یکی از دغدغه های نویسندگان و پژوهشگران بوده حوزه ادبیات و داستان، نوشتن کتاب های مذهبی، به ویژه در مورد معصومین برای نوجوانان است. کتاب هایی که مخاطب نوجوان به خوبی بتواند با آن ارتباط برقرار کند و از آنها الگو بگیرد. بدون این که شعار مستقیمی داشته باشد و موجب بی میلی نوجوان به خواندن اینگونه از کتاب ها شود.
کتاب بازگشت کتاب همچون مجموعه داستان هایی از معصومین است که با نثری روان و نه کودکانه، تمام این نکات ظریف در آن رعایت شده است. این کتاب نوشته «علی اکبر والایی»، پنج داستان کوتاه از زندگی ائمه است. داستان هایی از مهربانی، بخشش و محبت معصومین، نسبت به دشمنان شان و کسانی که به آنها اهانت کرده اند که این مهربانی و بخشش سبب شده که آنها تبدیل به یکی از شیعیان وفادار بشوند و زندگی سیاه گذشته شان را کنار بگذارند.
در قسمتی از کتاب می خوانیم؛
سرباز کافر بی توجه به این پاسخ زید قدم به جلو برداشت و پیش آمد زید وقتی این حالت هجوم را در او، دید شمشیرش را از غلاف بیرون کشید و گفت «خب حال که این طور شد برای رسیدن به این آب و زنده ماندن باید بجنگی و مشک آب را به سویی انداخت و خودرا آماده مبارزه کرد؛ لحظه ای بعد صدای چکاچک شمشیر دو سرباز سکوت سنگین دشت را شکست و باری دیگر نبردی بی امان شروع شد.
اندک زمانی نگذشته بود که هردو نفس زنان بر زمین افتادند. سرباز کافر نایی برای از جا برخاستن نداشت زید اما آهسته آهسته بر زمین خزید و خودرا به سمت مشک آب کشاند. درب مشک را گشود و بی درنگ آخرین جرعه های باقی مانده آب را سرکشید.
این کتاب با ۷۸ صفحه و قیمت ۵۲ هزار تومان انتشار یافته است.


منبع:

1402/07/07
12:45:39
5.0 / 5
171
تگهای خبر: ادبیات , انتشار , كتاب , كودكان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است