ورامین آرامگاه ابدی این تخریب چی شهید شد

ورامین آرامگاه ابدی این تخریب چی شهید شد کادو دونی: وقتی قرار شد بچه های تخریب همراه با بچه های گردان رزمی برای حمله به دشمن راهی شوند، رزمنده ای که از همه بیشتر خوشحال شد، سیدعباس میرنوری بود؛ او این دفعه هم سرستون قرار گرفت و نارنجک هایی که با خودش برای خاموش کردن کمین های دشمن برده بود، خیلی به درد خورد.به گزارش کادو دونی به نقل از ایسنا، جعفر طهماسبی از رزمندگان تخریب چی دوران جنگ تحمیلی با اشاره به بخشی هایی از زندگی شهید سیدعباس میرنوری روایت می کند: سیدعباس همیشه نخستین کسی بود که آماده برای کار می شد و به همین خاطر همیشه سرستون بود و در گذشتن از عرض رودخانه خروشان دز تبحر خاصی داشت. بارها شده بود در صورتیکه در تب می سوخت و توان جسمی اش تحلیل رفته بود، بدون این که ضعفی نشان بدهد با همان حالش وارد آب می شد و حقیقتا عامل روحیه دیگران بود.

شب عملیات «بیت المقدس ۴» آنقدر ذوق داشت که علاوه بر تجهیزات خودش تعداد زیادی نارنجک هم توی کیسه ماسک شیمیایی اش ریخته بود تا در موقع لزوم از آنها استفاده نماید. شب عملیات بچه های تخریب جلو دار غواص های لشگر ۱۰ سیدالشهداء (ع) بودند و نخستین نفراتی محسوب می شدند که در ساحل دشمن پیاده شدند و آن شب سیدعباس سر از پا نمی شناخت.

چون ما با عبور از دریاچه دربندیخان از پشت سر دشمن وارد شدیم، میدان مین و موانع لب آب نداشت. فقط یکی دو تا سنگر کمین در ساحلش مستقر کرده بود، که تقریباً روی ساحل دید تیر و آتش نداشتند. وقتی قرار شد بچه های تخریب هم کمک بچه های گردان رزمی برای حمله به دشمن راهی شوند، رزمنده ای که از همه بیشتر خوشحال شد. سیدعباس میرنوری بود و این دفعه هم سیدعباس سرستون قرار گرفت و نارنجک هایی که با خودش برای خاموش کردن کمین های دشمن برده بود خیلی به درد خورد.

رزمندگان تخریب و رزمنده های گردان ها به سنگرهای دشمن روی ارتفاعات شاخ شمیران حمله کردند و تا پیش از روشن شدن هوا به اهدافشان رسیدند و نیروهای دیگری برای ادامه عملیات جایگزین شدند و دستور برگشت بچه های تخریب از منطقه درگیری رسید. همه سالم به عقب برگشتند الا یک نفر که مجروح شد و البته با کمک هم به عقب منتقل کردند.

روز هفتم فروردین ۱۳۶۷ گذشت تا فردا غروب مواضع تثبیت شد و دشمن اهتمام می کرد با پاتک های سنگین مواضعش را پس بگیرد. چند روز بعد و در روز یازده فروردین ماه ۶۷ چادرهای محل استقرار بچه های تخریب در یکی از شیارهای منتهی به دریاچه دربندیخان عراق با راکت شیمیایی که از هواپیمای دشمن بعثی شلیک شد مورد هدف قرار گرفت و ۱۲ رزمنده کمتر از چند دقیقه به سبب استنشاق گاز شیمیایی به شهادت رسیدند که سیدعباس میرنوری هم جزو آنها بود. پیکر سیدعباس در گلزار شهدای شهرستان ورامین خاکسپاری شد.

منبع:

1402/03/15
19:18:39
5.0 / 5
244
تگهای خبر: اهدا , گل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است