تحلیل علم الهدی از وضعیت فروش فیلمها

تحلیل علم الهدی از وضعیت فروش فیلمها به گزارش کادو دونی، یک کارشناس سینمای ایران ضمن اشاره به وضعیت فروش سینماها در فروردین ماه معتقد است: «موفقیت سینما با آمارهای اقتصادی تحلیل می شود و مهم ترین دلیل تحلیل رسیدن به این موفقیت، حضور پررنگ همه تفکرات و سلایق در عرصه تولید و ایضا نمایش فیلم خارجی  است و تا این اصل رعایت نشود، توسعه یا افزایش فروش و مخاطب پایدار نیست...»


امیر حسین علم الهدی در تحلیل کوتاهی که در اختیار ایسنا گذاشته است، نوشته است: «نگاهی به عملکرد آماری سینمای ایران در فروردین ماه بعد از پاندمی کرونا و البته سیاست های سینمایی سال قبل بارقه ای از امید را در فعالان سینمایی به خصوص سینماداران متبلور ساخته است.
افزایش ۵۰۰ هزار نفری مخاطب بلیت سینماهای کشور که نشان از افزایش ۳۵ درصدی فروردین سال جاری به نسبت سالجاری را دارد، نشان دهنده رونق نسبی طی ۳ سال قبل پس از سال ۱۳۹۸ دارد ( در فروردین ماه این سال بیشتر از ۴ میلیون مخاطب بلیت جذب سینماهای کشور شده است)
فروش غیر منتظره «فسیل» که نزدیک به ۷۰ درصد از کل فروش سینمای ایران است، نشان دهنده ادامه سلطه کتمان ناپذیر کمدی ها بر ساختار اقتصادی سینمای ایران است.
نکته دیگر که نباید دور از ذهن بماند افزایش نزدیک به ۵۰ درصدی قیمت بلیت سینماها است که نشان دهنده تأثیر تعطیلات عید و... در محدوده زمانی پیک سینماها است که بی گمان این تعطیلات نقش بسزایی در این افزایش فروش سینماها داشته اند.
و نکته آخر:
موفقیت سینما با آمارهای اقتصادی تحلیل می شود و مهم ترین دلیل تحلیل رسیدن به این موفقیت حضور پررنگ همه تفکرات و سلایق در عرصه تولید و ایضا نمایش فیلم خارجی است و تا این اصل رعایت نشود، توسعه یا افزایش فروش و مخاطب " پایدار" نیست...

فروردین ۱۴۰۱
فروش ۵۰۲.۱۳۴.۳۶۵.۰۰۰
مخاطب بلیت ۱.۵۳۸.۹۸۷
میانگین قیمت بلیت: ۳۲۶۰۰ تومان


فروردین ۱۴۰۲
فروش: ۹۷۰.۹۵۴.۳۸۰.۰۰۰
مخاطب بلیت: ۲.۰۸۷.۲۲۴
میانگین قیمت بلیت: ۴۶.۵۰۰ تومان»1402/02/03
11:18:11
5.0 / 5
308
تگهای خبر: تولید , سینما , فروش , فیلم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است