باز هم مصلی میزبان نمایشگاه کتاب شد

باز هم مصلی میزبان نمایشگاه کتاب شد کادو دونی: کادو دونی: پس از رفت و آمدها، شورای سیاستگذاری نمایشگاه کتاب تصمیم گرفته نمایشگاه آینده را در مصلی برگزار کند.


به گزارش کادو دونی به نقل از ایسنا، هفته گذشته، پرویز سروری، نایب رییس شورای شهر تهران از رایزنی ها برای مجاب کردن وزارت ارشاد برای برگزاری نمایشگاه کتاب در شهر آفتاب آگاهی داده و اظهار داشته بود: برداشت ما این است که هم اکنون همه امکانات برای برگزاری مطلوب نمایشگاه کتاب در شهرآفتاب برقرار است. و با رویکرد های مثبتی که در وزارت ارشاد می بینم، احساس می کنم بتوانیم وزارت ارشاد و همه دست اندرکاران برگزاری نمایشگاه کتاب را مجاب نماییم تا نمایشگاه کتاب در شهرآفتاب اجرا شود.
او با اشاره به شلوغی معابر و نبود پارکینگ کافی در مصلی که مشکلاتی را برای شهروندان ایجاد می کند، اظهار داشته بود: دولت از آنجا که به فکر مردم است ان شاءالله کمک می نماید که نمایشگاه کتاب در شهرآفتاب اجرا شود تا مشکلات کمتری را شاهد باشیم.
ولی حالا یاسر احمدوند، معاون فرهنگی وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی به خبرگزاری زیرمجموعه این وزارتخانه آگاهی داده است که نمایشگاه در مصلی برگزار می شود.
او دراین زمینه با اشاره به بازدیدهای مکرر از «شهر آفتاب» توضیح داده است: باتوجه به فعالیتی که پس از چند سال وقفه در این مجموعه برای تکمیل سازه ها و رفع نواقص، این امیدواری را به وجود آورده بود که این مجموعه آماده میزبانی از سی وچهارمین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب تهران باشد. در نهایت با تصویب شورای سیاستگذاری نمایشگاه و نظر دستگاه های همکار برای برگزاری نمایشگاه، تصمیم بر این شد، سی وچهارمین دوره بزرگترین رویداد فرهنگی کشور در «شهر آفتاب» برپا شود. این تصمیم طی مکاتبه ای به شهرداری تهران اعلام گردید. شهرداری تهران اعلام کرد، مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب، در بازه زمانی ۲۰ تا ۳۰ اریبهشت ماه سال ۱۴۰۲ میزبان نمایشگاه صنعت نفت خواهد بود و امکان میزبانی از نمایشگاه کتاب تهران در این تاریخ وجود ندارد؛ بدین سبب مدیریت شهری پیشنهاد کرد تاریخ برگزاری نمایشگاه کتاب به پس از این تاریخ باشد. پیش از این تاریخ نیز اعلام شده بود، مجموعه به سبب انجام عملیات عمرانی آمادگی برای میزبانی را ندارد.
احمدوند درباره ی پیشنهاد به تعویق افتادن زمان نمایشگاه هم گفته است: این پیشنهاد با حضور مدیران شهری، در جلسات گوناگون بررسی گردید. امکان برگزاری نمایشگاه کتاب در خردادماه به سبب تلاقی با ایام ارتحال حضرت امام خمینی (ره)، شروع فصل امتحانات مدارس، همین طور برگزاری ادوار مختلف این رویداد در اردیبهشت ماه و تعیین این ماه، در تقویم فرهنگی کشور و نمایشگاه های بین المللی و حضور میهمانان خارجی وجود ندارد.
علی رمضانی، مدیرعامل خانه کتاب و قائم مقام و سخنگوی سی و چهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران نیز در صفحه شخصی خود اعلام نموده است: نمایشگاه از بیستم تا سی ام اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ در مصلی بزرگ امام خمینی انجام می شود.
آخرین تجربه برگزاری نمایشگاه کتاب امسال در مصلی بود که هم بصورت حضوری و هم مجازی اجرا شد. در سالهای اپیدمی کرونا هم نمایشگاه فقط بصورت مجازی انجام شد.

1401/12/25
13:03:26
5.0 / 5
195
تگهای خبر: فرهنگ , كتاب , نمایشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است