وزیر خارجه ونزوئلا مطرح كرد؛

خاطرات آیت الله خامنه ای راهنمای مبارزه با دشمن است

خاطرات آیت الله خامنه ای راهنمای مبارزه با دشمن است به گزارش کادو دونی، وزیر خارجه ونزوئلا ضمن اشاره به ترجمه کتاب خاطرات مقام معظم رهبری در ونزوئلا اظهار داشت: این کتاب بعنوان راهنمای مبارزه با دشمن و نماد مقاومت و ایستادگی مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.به گزارش کادو دونی به نقل از مهر، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ در ادامه برنامه های سفر خود به کشور ونزوئلا با ایوان جیل پپنتو وزیر امور خارجه ونزوئلا در کاراکاس دیدار و گفتگو کرد.
محمدمهدی اسماعیلی در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از این که به کشور دوست و برادر ونزوئلا سفر کرده است، اظهار داشت: روابط سیاسی و اقتصادی دو کشور با اراده جدی درحال توسعه و گسترش است و به همین میزان هم باید در زمینه روابط فرهنگی که مورد توجه رهبران دو کشور است، برنامه ریزی و تلاش فراوان صورت گیرد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی رونمایی از ترجمه اسپانیولی کتاب خاطرات مقام معظم رهبری از دوران تبعید و زندان در دوران ستمشاهی با عنوان «سلول شماره چهارده» را یکی از اهداف سفر به ونزوئلا برشمرد و اظهار داشت: این کتاب برای اولین بار است که به زبان اسپانیولی ترجمه شده و مقرر است از این نسخه که خطاب به ملت بزرگ آمریکای لاتین است رونمایی به عمل آید.
وزیر فرهنگ روابط فرهنگی را پیشران روابط در تمامی زمینه ها دانست و اظهار داشت: بنا داریم با عنایت به مهیا بودن فضای ارتباطی سازنده میان دو کشور، در توسعه روابط فرهنگی گامهای جدی تری را ترسیم نماییم.
وی در انتها ضمن تسلیت دهمین سالگرد درگذشت هوگو چاوز رئیس جمهور فقید ونزوئلا اظهار داشت: هوگو چاوز، شخصیت بزرگی است که در دوره معاصر برای تحقق عدالت و آزادی همانند یک قهرمان بزرگ کوشش کرد.
رهبر بزرگ ایران نماد مقاومت و ایستادگی است
وزیر خارجه ونزوئلا هم ضمن ابزار خرسندی از حضور وزیر فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در پایتخت ونزوئلا اظهار داشت: ونزوئلا سرزمین دوست و برادر دولت و ملت ایران است که به دنبال توسعه گسترده روابط سیاسی، فرهنگی و اقتصادی میان دو کشور هستیم.
وی اضافه کرد: بسیار خرسندیم که اولین نسخه ترجمه اسپانیولی کتاب خاطرات رهبر بزرگ جمهوری اسلامی ایران در ونزوئلا رونمایی می شود و این مساله باعث خرسندی دولت و ملت ونزوئلا خواهد بود که این کتاب بعنوان راهنمای مبارزه با دشمن و نماد مقاومت و ایستادگی مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.
وزیر خارجه ونزوئلا افزود: روابط فرهنگ دو کشور باید با توسعه بیشتر از پیش مواجه شود چونکه محبت عمیق میان دو ملت ایران و ونزوئلا برقرار است و فرهنگ ایران، فرهنگی غنی است که برای جهانیان قابل احترام است و این فرهنگ و تمدن چند هزارساله برای جهانیان بسیار جذاب است.
وی در ادامه به سفر رئیس جمهور ونزوئلا به ایران اشاره نمود و اظهار داشت: امضای سند ۲۰ ساله همکاری میان دو کشور ایران و ونزوئلا، گامی بزرگ در تعمیق روابط دو کشور به حساب می آید. فرهنگ ایران و اسلام برای ملت ونزوئلا از توجه و اهمیت خاصی برخوردار می باشد و آموختن زبان و ادبیات فارسی می تواند به آشنایی بیشتر ما با فرهنگ و تمدن ایران اسلامی کمک نماید.


منبع:

1401/12/20
12:28:04
5.0 / 5
95
تگهای خبر: ادبیات , اهدا , رمان , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است