رئیس بنیاد شهید:

صیانت از حرمت شهدای حرم وظیفه حقوقی ماست

صیانت از حرمت شهدای حرم وظیفه حقوقی ماست به گزارش کادو دونی کادو دونی: رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران درباره ی شخصیت هایی مانند شهید سلیمانی و شهید همدانی معتقد می باشد، این شهدا چون جان خودرا برای مکتب فدا کرده اند، برای ما محترم هستند.  او می افزاید، البته خود مکتب برای ما محترم تر است که امام حسین (ع) هم جان خودرا برای آن فدا کرد و خانواده او نیز به اسارت رفت.به گزارش کادو دونی به نقل از ایسنا، سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی - معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران - همین طور می گوید، توهین یکی از «سران فتنه» به شهدای مدافع حرم، همان نگاه انحرافی مبنایی است. کسی که این مطالب را می نویسد، خودرا مسلمان و از طرفداران امام و انقلاب می داند و چه بسا قبلاً نیز انقلابی بوده است؛ امامی که یکی از مسائل اصلی که از سال ۱۳۴۳ مطرح فرمودند، مبارزه با رژیم اسرائیل بود، حال چطور این فرد، رزمنده ضد اسرائیلی ما را تقبیح می کند؟! مگر غیر از اسرائیل (رژیم صهیونیستی) مبارزه با جای دیگری انجام شده است؟
معاون رییس جمهور افزوده است: امام خمینی (ره) به عنوان یک مرجع عالی مقام برمبنای نگاه به امام حسین (ع) مکتب انقلابی را در عصر حاضر بنا کرد که دارای دو وجهه استکبارستیزی و استبدادستیزی بود. نماد استبداد، شاه و نماد استکبار، رژیم اسرائیل در منطقه و آمریکا در جهان بود. حال یکی از افراد انقلابی سابق با اصول مکتب امام به مقابله ایستاده است. آیا می شود او را انقلابی نامید؟ اگر کسی با اصول انقلابی امام حسین (ع) مخالفت کرد آیا می توان او را شیعه نامید و اگر کسی با اصول ثابت توحیدی مقابله نمود، آیا او را مسلمانان می توان نامید؟
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اعلان اینکه این فرد یا از ابتدا نفوذی بوده یا تغییر پیدا کرده و استحاله شده، همین طور گفته است: بنیاد شهید و امور ایثارگران یک وظیفه فرهنگی و تبیینی و یک وظیفه حقوقی دارد و بصورت جدی به وظیفه حقوقی خود نیز عمل خواهدنمود و اجازه نخواهد داد کسی به ساحت شهدا توهین کند و در این مساله بصورت جدی ورود خواهیم کرد. این اقدامات نشان دهنده جدا شدن این افراد از اصل است. در زمان پیامبر اکرم (ص) نیز بسیاری به اسلام پیوستند، ولی بعد به عصر جاهلیت برگشتند که یکی از آنها «شبث بن ربعی» بود که مسلمان شد و در صفین در لشگر امیرالمؤمنین (ع) جنگید ولی از دین برگشت و فرمانده لشگر «عمر بن سعد» در کربلا بود.
منبع:

1401/05/21
15:16:11
5.0 / 5
181
تگهای خبر: رمان , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است