بامداد روز نهم نقد و بررسی می شود

بامداد روز نهم نقد و بررسی می شود کادو دونی: نشست نقد و بررسی کتاب «صبح روز نهم» که به زندگینامه سردار شهید علیرضا نوری اختصاص دارد انجام می شود.به گزازرش ایسنا، کتاب «صبح روز نهم» پانزدهمین عنوان از مجموعه «بیست و هفت در بیست و هفت» است که سرگذشت نامه فرماندهان لشگر ۲۷ محمدرسول الله (ص) را در بر می گیرد.

شهید نوری یک مهندس و یکی از مسئولان کارآمد نظامی جنگ بود که در حوزه جنگ های نامتقارن و نبردهای منظم سالهای دفاع مقدس کارنامه درخشانی دارد. او از شهدای شهر ساری از استان مازندران است و وقتی زمستان سال ۹۷ مسئولان استان مذکور با لطف شان برایم مراسم تقدیری برپا کردند، پیشنهاد نوشتن کتاب درباره زندگی دوتن از شهدای این استان را هم مطرح نمودند که یکی از آنها شهید نوری بود.

این دو فرمانده که نوشتن زندگی شان پیشنهاد شد، علی رضا نوری ساروی و سید ابراهیم کسائیان بودند که هر دو با وجود اصالت مازندرانی خود، فرماندهی دو یگان قدرتمند تهرانی یعنی لشگرهای ۲۷ محمدرسول الله (ص) و ۱۰ سیدالشهدا (ع) را به عهده داشتند.

شهید علیرضا نوری از مدیران رده بالای راهن آهن دولتی و فرماندهان ارشد سپاه منطقه ۱۰ تهران بوده است. در مقطعی هم مسئولیت اعزام نیروهای تهران به جبهه را به عهده داشت. او متولد سال ۳۱ بود و سال ۶۵ به شهادت رسید.

نشست نقد و بررسی این کتاب چهارشنبه ۸ تیر از ساعت ۱۶ تا ۱۸ در انتشارات ۲۷ بعثت برگزار می شود و مرتضی قاضی به عنوان کارشناس و منتقد در آن به سخنرانی می کند.

منبع:

1401/04/04
16:56:40
5.0 / 5
163
تگهای خبر: انتشار , تولد , رمان , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است