توسط نشر نزدیك تر؛

چاپ سوم مجلدات مجموعه شعر معاصر عرب به نمایشگاه کتاب رسید

چاپ سوم مجلدات مجموعه شعر معاصر عرب به نمایشگاه کتاب رسید کادو دونی: نشر نزدیک تر چاپ سوم مجلدات چهارگانه شعر معاصر عرب با ترجمه اصغر علی کرمی را به سی و سومین نمایشگاه کتاب تهران آورد.به گزارش کادو دونی به نقل از مهر، نشر نزدیک تر چاپ سوم چهار مجلد از مجموعه «شعر معاصر عرب» به ترجمه اصغر علی کرمی را به سی و سومین نمایشگاه کتاب تهران آورده است. این کتاب ها همچون شاهکارهای معاصر شعر عربی است.
نخست کتاب «از پیکر تا دریا» اثر آدونیس است. بعد از آن دو مجموعه «همه چیز ممکن است» اثر نزار قبانی و «آن زن جمله اسمیه است» اثر محمد درویش منتشر گردید. ملاک انتخاب اشعار آن مجموعه ها یکی بودن آثار و قابل ترجمه بودنشان بود به شکلی که پایین ترین میزان درگیری با زبان مبدا به وجود آمده و بتوان معادل شاعرانه آنرا در زبان مقصد پیدا کرد. البته چنین نگاهی درباب آدونیس قدری سخت و حتی ناممکن است چونکه او یک شاعر واژه محور است و برای ترجمه می بایست نگاه آزادتری داشت.
کتاب «پیاده روی با تبعید» اثر عدنان صائغ نیز دیگر کتاب این مجموعه است. در این کتاب چند شعر کوتاه از اولین کتاب این شاعر یعنی «تأبط المنفی» ترجمه و در مجموعه «شعر معاصر عرب» منتشر گردید و در کنار آنها به چاپ سوم رسید. باتوجه به برنامه پیشنهادی ناشر ممکنست آثاری از غادة السمان، سعاد الصباح، خلیل الحاوی، معین بسیسو و شاعران دیگر معاصر عرب نیز به این مجموعه افزوده شود.


منبع:

1401/02/20
23:23:54
5.0 / 5
212
تگهای خبر: شعر , كتاب , معاصر , نمایشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است