با عنوان شب جاهلان ؛

تازه ترین رمان منصور علیمرادی زیر چاپ رفت

تازه ترین رمان منصور علیمرادی زیر چاپ رفت كادو دونی: بیست و نهمین عنوان از منظومه داستان ایرانی نشر نون با نام شب جاهلان بعنوان پنجمین اثر منصورعلیمرادی در این انتشارات، راهی بازار نشر می گردد.به گزارش كادو دونی به نقل از مهر، «شب جاهلان» رمانی عاشقانه است كه بر بستری تاریخی وقایع اجتماعی دوره ی خاصی را هم روایت می كند. رمزوارگی و عناصر اقلیمی هم از خصوصیت های این اثر هستند.
تاكنون از علیمرادی دو مجموعه داستان «زیبای هلیل» و «نام دیگرش باد است سینیور» و دو مجموعه شعركوتاه با عنوان «لیكوها» در نشرنون انتشار یافته اند. داستان ههای كوتاه او هم بزودی تحت یك عنوان واحد توسط نشرنون منتشر خواهد شد.
وی علاوه بر داستان نویسی و روزنامه نگاری تجربیات زیادی هم در حوزه فرهنگ مردم دارد كه نمودی داستانی و عمیق از آن در آثار داستانی اش قابل مشاهده می باشد. از او آثار پژوهشی هم مانند افسانه های مردمان حوزه هلیل رود، فرهنگ بزرگ ضرب المثل ها، لیكوهای رودبار جنوب، اشعار و ترانه های شفاهی مردم جنوب از او انتشار یافته است كه تابحال جوایز بسیاری را همچون نخستین دوره جایزه ادبی استاد باستانی پاریزی را از آن خود كرده است.
منصور علیمرادی شاعر و داستان نویس و پژوهشكر متولد ۱۳۵۶ كرمان است. «شب جاهلان» بزودی در ۲۸۰ صفحه و توسط نشر نون وارد بازار كتاب خواهد شد.
در بخشی از رمان «شب جاهلان» می خوانیم:
..صدای جوانانه ی موسا سِحر داشت، ساحرانه می خواند و ذهن مردانِ كشت و كار را به دوردست های جوانی می برد، به عاشقی ها و اشتیاق ها، كِشتی گرفتن های سر خرمن جای، كانال بندی های دسته جمعی، روزگاری كه دختران جوان به خوشه چینی می آمدند و مردان عزب دل در گروی زنی داشتند. موسا جوانی را در دل های مردان كار و كشت شعله ور می كرد، طراوت سال های پرباران را...حرارت جو درو، و بارانبارهای بهاری كه شتررود را به طغیان وا می داشت. گاه رام كردن اسبان سركش خان كه دختران جوان را از كپرها به تماشا می كشاند در میدانگاهی ده. میرزا می نواخت و موسا می خواند: بگو تا دلبر حورم بیایه / سفید نازك بورم بیایه / دمی كه می برن تابوت ما را / بگو تا بر لب گورم بیایه.
پیرمردی از ته كنتوك نالید: شیر مادرت حلال موساجان!

1396/11/19
13:34:20
5.0 / 5
4998
تگهای خبر: انتشار , رمان , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است