در قالب حركتی انسان دوستانه؛

اهدای جایزه جهانی كتاب سال به خرید ونتیلاتور برای بیماران انجامید

اهدای جایزه جهانی كتاب سال به خرید ونتیلاتور برای بیماران انجامید به گزارش کادو دونی برنده چینی جایزه جهانی کتاب سال، درخواست نمود مبلغ جایزه اش به بیماران کرونایی ایران اهدا شود که در نتیجه آن، یک دستگاه تنفّس مصنوعی وِنتیلاتور خریداری و به بیمارستان امام حسین(ع) سپرده شد.به گزارش کادو دونی به نقل از روابط عمومی خانه کتاب و ادبیات ایران، کتاب «یادداشت های پارس» نوشته لی لینگ در بیست وهشتمین دوره جایزه جهانی کتاب سال جمهوری اسلامی ایران بعنوان برگزیده انتخاب گردید که مولف آن ضمن قدردانی و ابراز شادمانی از دریافت این جایزه، طی نامه ای درخواست نمود مبلغ ارزی جایزه به بیماران کرونایی ایران اهداء شود.
به این ترتیب، خانه کتاب و ادبیات ایران روز گذشته سه شنبه ۱۱خرداد با همکاری هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران، یک دستگاه تنفّس مصنوعی «وِنتیلاتور» خریداری و در اختیار بیمارستان امام حسین (ع) شهرستان بهارستان استان تهران قرار داد که این کار در چارچوب مراسمی مجازی انجام شد.
آیین اهدای این دستگاه با حضور ایوب دهقانکار مدیرعامل خانه کتاب و ادبیات ایران، ناصر عباسی دزفولی رئیس بیمارستان امام حسین(ع)، عباسعلی وفایی رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در چین، لی لینگ برگزیده بیست وهشتمین دوره جایزه جهانی کتاب سال جمهوری اسلامی ایران، حسن صفرخانی مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مجید امینی مدیر بیمارستان امام حسین(ع)، همراه بود.
معتبرترین جایزه حوزه کتاب و نشر در ایران
در ابتدای این آیین ایوب دهقانکار با تشکر و قدردانی از لی لینگ برای اهدای جایزه خود در بیست وهشتمین دوره جایزه جهانی کتاب سال جمهوری اسلامی ایران به بیماران کرونایی، ابزار امیدواری کرد در جهت این گونه اقدامات بشر دوستانه شاهد ریشه کنی کرونا از سراسر کشور و جهان باشیم.
دهقانکار ضمن برشمردن فعالیتهای خانه کتاب و ادبیات ایران در حوزه کتاب و نشر اظهار داشت: یکی از فعالیتهای خانه کتاب و ادبیات ایران، برگزاری جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران است. این جایزه در دو بخش داخلی و خارجی برگزار و کتاب های شاخص و معتبر علمی و آکادمیک در داخل و خارج از کشور با مبحث اسلام شناسی و ایران شناسی مورد داوری قرار می گیرد.
وی اضافه کرد: بخش خارجی جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران قریب به سه دهه است که در کشور ما برگزار می گردد و آثار برگزیده با موضوعات اسلام و ایران در عرصه بین المللی موفق به کسب این جایزه می شوند. دهقان کار اضافه کرد: در این جایزه اساتید مجرب و برجسته علمی و آکادمیک بعنوان هیئت علمی و داوران حضور دارند که در اعتباربخشی به جایزه نقش بسیار مهمی دارند.
مدیرعامل خانه کتاب و ادبیات ایران با تکیه بر اینکه جایزه جهانی کتاب سال جمهوری اسلامی ایران و جایزه کتاب سال معتبرترین جایزه حوزه کتاب و نشر در کشور ما است، اظهار داشت: این جایزه هر ساله مصادف با سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی با حضور برگزیدگان کشورهای مختلف برگزار می گردد و لوح خویش را با امضای رئیس جمهوری و از دستان ایشان دریافت می کنند. حضور رئیس دولت برای اهدای این جایزه نشان دهنده اهمیتی است که در کشور ما به کتاب داده می شود.
وی اضافه کرد: سال جاری به علت وجود بیماری کرونا امکان حضور برگزیدگان خارجی در ایران وجود نداشت. بنابراین مراسم به صورت محدود با رعایت شیوه نامه های بهداشتی و صرفاً با حضور برگزیدگان داخلی برگزار شد و لوح تقدیر و جوایز برگزیدگان بخش خارجی طی مراسم هایی در خانه کتاب و ادبیات ایران به رایزنان فرهنگی و نمایندگانی از سفارت خانه های کشورهای متبوع در تهران تحویل داده شد. پس از اعلام برگزیدگان جایزه جهانی کتاب سال جمهوری اسلامی ایران، نامه ای از استاد لی لینگ دریافت کردیم، با این مضمون که: «بنده از برگزیده شدن کتابم در جایزه جهانی کتاب سال جمهوری اسلامی ایران بسیار خرسندم، اینجانب تقاضامندم لوح تقدیر بنده را برایم ارسال نمایید، اما مایلم مبلغ این جایزه صرف بیماران کرونایی در ایران شود.» در نتیجه این درخواست ما از محل این جایزه یک دستگاه تنفّس مصنوعی «وِنتیلاتور» خریداری و به بیمارستان امام حسین(ع) اهدا کردیم و دلیل تشکیل این جلسه همین است.
دهقانکار در انتها اظهار داشت: از نویسندگانی که همه عمر خویش را با مطالعه و پژوهش سر کرده اند جز این انتظار نداریم. لی لینگ به درستی شرایط جهانی را درک کرد و با حس بشردوستانه خود از ما خواست این جایزه به بیماران کرونایی اختصاص یابد. امیدواریم نویسندگان همانطور که به فکر سلامت روح (تفکر و آگاهی بخشیدن) هستند برای حفظ سلامت جسم مردم و ریشه کنی ویروس کرونا در جهان به میدان بیایند، چونکه این امر یادآور این شعر از حکیم سخندان پارسی گو سعدی شیرازی است که قرن ها پیش سروده است: «بنی آدم اعضای یکدیگرند/ که در آفرینش ز یک گوهرند/ چو عضوی به درد آورد روزگار/ دگر عضوها را نماند قرار».
ستایش مهربانی های چینی ها
عباسعلی وفایی هم در سخنانی کوتاه در آیین اهدای یک دستگاه تنفّس مصنوعی «وِنتیلاتور» به بیمارستان امام حسین(ع)، ضمن تشکر از کمک های انسان دوستانه مردم چین در دوران کرونا به ایران اظهار داشت: مهربانی های چینی ها را می ستایم و امیدواریم این بیماری هرچه سریعتر ریشه کن شود.
در ادامه، ناصر عباسی دزفولی با بیان اینکه در دوران بحران کرونا ناچار شدیم تخت های بیشتری را به این بیماری اختصاص دهیم، اظهار نمود: در این دوران نیاز شدیدی به دستگاههای مراقبت ویژه داریم چون که یکی از مسائل مهم در درمان بیماران کرونا مراقبت و تأمین نیازهای اکسیژن آنها است. اهدای این دستگاه به غیر از مسائل مادی، یک پشتیبانی معنوی از کادر درمان و بیماران کرونایی است که در دوران همه گیری کرونا، خستگی کادر درمان را برطرف می کند تا با قوت بیشتری به کار خود ادامه دهند. انشالله با اهدای این دستگاه، کار خویش را باکیفیت بهتری در جهت بهبود بیماران کرونایی انجام دهیم.
حسن صفرخانی هم در این برنامه طی سخنانی، جایزه جهانی کتاب سال جمهوری اسلامی ایران را پرارزش دانست و اظهار داشت: این جایزه به محققان برتر در جهان تعلق می گیرد و مفتخر هستیم این جایزه به شخصی تعلق گرفت که غیر از تخصص و پژوهش، نگرانی های بشردوستانه دارد و با اهدای این دستگاه نشان داد که غیر از ویژگی‎های علمی و پژوهشی دارای خصوصیت های اخلاقی هم است که نوع بشر را مورد توجه قرار می دهد. امیدوارم این اقدام باعث سلامتی بیماران شود و برای همه بیماران سراسر جهان آروزی سلامتی می کنم.
در آخر این مراسم، لی لینگ اظهار داشت: از این که کتاب من توسط تیم علمی جایزه دیده شده و موفق به دریافت این جایزه شده ام بسیار خرسندم. با خرید این دستگاه بیماران کرونایی می توانند آسوده تر با این بیماری مبارزه کنند. ازاین رو با بهبود بیماران کرونایی من به هدف خودم رسیده ام. امیدوارم هرچه سریعتر کرونا تمام شود.
وی اضافه کرد: اهدای این جایزه به بیماران کرونایی کار ناقابلی است که به نظرم شایسته تحسین نیست، اما از خانه کتاب ایران بابت برگزاری این مراسم تشکر می کنم. امیدوارم این کتاب به مردم چین کمک نماید تا با فرهنگ و تاریخ ایران آشنا گردند.


منبع:

1400/03/12
12:18:02
5.0 / 5
592
تگهای خبر: ادبیات , اهدا , تخصص , جایزه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است