رئیس فرهنگسرای امید خبر داد؛

باشگاه نوجوانی پیرنگ شروع به كار كرد

باشگاه نوجوانی پیرنگ شروع به كار كرد کادو دونی: پروانه دوستی از شروع به کار باشگاه نوجوانی پیرنگ در فرهنگسرای امید آگاهی داد.به گزارش کادو دونی به نقل از روابط عمومی فرهنگسرای امید، پروانه دوستی، مدیر فرهنگی هنری منطقه ۱۳ و رئیس فرهنگسرای امید ضمن اعلام خبر شروع به کار باشگاه نوجوانی پیرنگ و اشاره به اهمیت امیدآفرینی در نسل جدید و خصوصاً نوجوانان اظهار داشت: مقوله امیدآفرینی یکی از موضوعات بسیار مهمی است که بارها از طرف رهبر معظم انقلاب مورد تاکید قرار گرفته است. در وضعیت فعلی و باتوجه به فشار رسانه های خارجی و شبکه های اجتماعی برای ایجاد ناامیدی در میان اقشار مختلف جامعه لازم است که در اقدامی متقابل روزنه های امید را بیش از پیش نشان داد و با ایجاد بسترهای مناسب، امید را به خانواده ها هدیه کرد.
وی اضافه کرد: این میان امیددادن به نوجوانان از اهمیتی صدچندان برخوردار است، چونکه این نسل بیش از بقیه تحت تاثیر شبکه های اجتماعی و رسانه های مجازی قرار دارند. همین طور بعنوان قشر پویای جامعه، آینده ساز کشور هستند. فشاری که عامدانه از طرف این رسانه ها به این قشر وارد می شود، به سمتی است که زمینه را برای ناامیدی نوجوانان فراهم می آورد. از این روی بنظر می رسد که مراکز فرهنگی وظیفه بسیار مهم و رسالت حیاتی برعهده دارند.
رئیس فرهنگسرای امید در ادامه اظهار داشت: فرهنگسرای امید بواسطه ماموریت کاری خود در سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران برنامه های ویژه ای در جهت امیدآفرینی و ایجاد نشاط اجتماعی در میان شهروندان دارد. در یکی از این اقدامات، این فرهنگسرا مبادرت به راه اندازی باشگاه نوجوانی «پیرنگ» کرده است. این باشگاه محفلی برای گردهمایی نوجوانان در فضایی سالم و فرهنگی است تا مسیر خودباوری و شکوفایی استعدادهای نوجوانان را هموارتر کند. در این باشگاه که به رهبری خود نوجوان شکل می گیرد، تعدادی از کارشناسان فرهنگی، روانشناسان اجتماعی و فعالان حوزه نوجوان حضور دارند و کمک می کنند تا نوجوانان به شناخت دقیق تری از خودشان برسند. یکی از ابعاد این موضوع، توجه به کشف استعدادهای درونی است که سبب می شود این گروه بتوانند برنامه ریزی دقیق تری برای آینده خود داشته باشند. علاوه بر این، کنار هم قرار گرفتن نوجوانان موجب می شود که تجربیات شان را به اشتراک گذارند و به عبارت دیگر این باشگاه، محفلی را برای گفت و گو و انتقال انرژی های مثبت بین نوجوانان فراهم می آورد.
دوستی اظهار داشت: خیلی از نوجوانان از مراقبت ها و دغدغه هایی که والدین برایشان دارند، ابراز نگرانی یا ناراحتی می کنند. باشگاه پیرنگ در فضایی دوستانه تلاش می کند به این نگرانی ها پاسخی دقیق بدهد. برای مثال، گفت وگوی نوجوانان با دغدغه های مشترک می تواند درک آنان نسبت به نگرانی های والدین را بالاتر برده و یکی از چالش های اصلی بین فرزندان و خانواده ها را برطرف کند. علاوه بر این، مقطع حساس بلوغ، نیازهای خاصی را برای نوجوانان از نظر فکری و شخصیتی به وجود می آورد. اگر بتوان پاسخ های روشن و مستدلی به این نیازها داد از خیلی از لطمه های بعدی که یکی از مهم ترین آنها حس ناامیدی است، جلوگیری می شود.
مدیر فرهنگی هنری منطقه ۱۳ درباره عضوگیری این باشگاه اظهار داشت: باشگاه نوجوانی «پیرنگ» ویژه نوجوانان ۱۰ تا ۱۵ سال است که در دو گروه دختران و پسران فعالیت خودرا آغاز نموده است. نوجوانانی که علاقمند پیوستن به «پیرنگ» هستند می توانند با مراجعه به سایت peyrang.farhangsara.ir آمادگی خود برای عضویت در این باشگاه اعلام کنند. به سبب شیوع ویروس کرونا و برای جلوگیری از هرگونه ایجاد خطر برای خانواده ها، فعلا عمده کارهای باشگاه نوجوانی در فضای مجازی تدارک دیده شده است اما بعد از رفع بیماری امکان برگزاری برنامه ها در فضای حقیقی و برگزاری دورهمی های نوجوانی فراهم می شود.
فرهنگسرای امید در میدان امام حسین (ع)، خیابان ۱۷شهریور، خیابان خشکبارچی، بوستان خیام قرار دارد.


منبع:

1400/01/21
11:38:29
5.0 / 5
533
تگهای خبر: رسانه , سایت , فرهنگ , فرهنگسرا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است