كیوان كاشفی

ارتقای كیفیت چاپ بسته ‎بندی از تاثیرات برگزاری جشنواره چاپ است

ارتقای كیفیت چاپ بسته ‎بندی از تاثیرات برگزاری جشنواره چاپ است رئیس اتحادیه چاپخانه داران کرمانشاه اظهار داشت: اولین و مهم ترین خصوصیت برگزاری جشنواره ارتقای کیفیت چاپِ بسته بندی در کشور است که در نهایت باعث کیفیت کارهای چاپی می شود.به گزارش کادو دونی به نقل از مهر، کیوان کاشفی رئیس اتحادیه چاپخانه داران کرمانشاه درباره سه خصوصیت برجسته برگزاری جشنواره چاپ اظهار داشت: اولین و مهم ترین آنها بحث ارتقای کیفیت چاپِ بسته بندی در کشور است. این جشنواره جنب و جوشی در حوزه چاپ بوجود می آورد که در نهایت باعث کیفیت کارهای چاپی می شود. با این که همیشه در سالهای گذشته به بسته بندی و کیفیت ها انتقاد می کردیم اما امروز می توانیم ادعا نماییم که این بخش ارتقا پیدا کرده کالاهای ایرانی به لحاظ بسته بندی، لیبلینگ و برندینگ کیفیت خوبی دارند.
وی خاطرنشان کرد: به نظر من برگزاری جشنواره چاپ طی سالیان گذشته توانسته این رونق را در بین فعالان این حوزه ایجاد نماید و باعث سرمایه گذاری های جدید و ارتقای سطح کیفی کالاهای چاپی شامل کارهای تبلیغاتی، کتاب و بسته بندی شود.
کاشفی در بخش دیگر صحبت های خود ضمن اشاره به نقش دیگری که جشنواره چاپ در طول این سال ها ایفا کرده است، اظهار داشت: این جشنواره در حساس سازی و مطرح کردن حوزه چاپ در کشور نقش موثری داشته است. وقتی جشنواره برگزار می گردد تا مدت ها مسایل و موضوعات در ارتباط با چاپ مطرح می شود و دستگاه ها و نهادهای مسئول به این حوزه بیشتر می پردازند، نظارت ها بیشتر می شود و می توانیم مسایل و مشکلات این حوزه را به این بهانه با آنها در بین بگذاریم.
وی همینطور در ادامه صحبت های خود اظهار داشت: همین که یک کانون خبری در حوزه چاپ ایجاد نماییم که میان مسؤلان و تصمیم گیران حساسیت ایجاد نماید خیلی خوب است هرچند معتقدم که تابحال نتوانستیم از این مورد استفاده نماییم تا از فضای لازم برای سرمایه گذاری و رفع برخی از مشکلات حوزه چاپ بهره ببریم.
به گفته کاشفی، نقش سوم و آخر جشنواره چاپ این است که نوعی رقابت سازنده را در بین فعالان این حوزه بوجود آورده است. چونکه افرادی که در این جشنواره شرکت می کنند از قبل برنامه ریزی دارند و رقبای خویش را می بینند و نمونه کارهای برگزیده به ارتقای کیفیت چاپخانه ها کمک می نماید.
رییس اتحادیه چاپخانه داران استان کرمانشاه همینطور درباره وضعیت فعالان حوزه چاپ در این استان اظهار داشت: ما باید حوزه چاپ را به سه بخش تقسیم نماییم که بخش چاپ کتاب و نشریات و تبلیغات پارسال به علت شرایط ویروس کرونا رشدی نداشته و حتی در رکود قرار دارند.
وی همینطور تصریح کرد: بخش سوم که به بسته بندی اختصاص دارد وضعیت مناسب تری نسبت به بخش های دیگر دارد و با عنایت به ارتباطی که با تولید و صنایع دیگر دارد توانسته جایگاه خویش را حفظ کند. به نظر می آید این بخش آینده روشن تری هم داشته باشد هر چند سرمایه گذاری در آن بسیار سنگین و هنگفت است.
بیستمین جشنواره ملی چاپ در زمستان ۱۳۹۹ برگزار می گردد و متقاضیان حضور در بخش مسابقات چاپی می‎توانند برای شرایط حضور در رقابت و ثبت‎نام در بخش مسابقات به پایگاه جشنواره ملی چاپ به آدرس https: //nppf.farhang.gov.ir/ رجوع کنند.

1399/10/27
18:52:35
0.0 / 5
919
تگهای خبر: تولید , جشن , جشنواره , رمان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است