تماشاخانه سنگلج اواسط هفته آینده فعال می شود

تماشاخانه سنگلج اواسط هفته آینده فعال می شود به گزارش کادو دونی مدیر تماشاخانه «سنگلج» اطلاع داد که این تماشاخانه از اواسط هفته آینده میزبان نمایش «لبخند باشکوه آقای گیل» نوشته اکبر رادی به کارگردانی میکاییل شهرستانی می شود.


به دنبال بازگشایی سالن های تئاتر، پریسا مقتدی درباره از سرگیری فعالیتهای تماشاخانه «سنگلج» به ایسنا اظهار داشت: گروه اجرایی نمایش «لبخند باشکوه آقای گیل» دکور خویش را در تماشاخانه نصب کرده بودند و فروش بلیت این نمایش شروع شده بود که با تعطیلی تئاتر رو به رو شدیم ولی دکور نمایش همچنان سر جای خود باقی است و در این زمان هم ما و هم گروه اجرایی منتظر بازگشایی سالن ها بودیم.
او افزود: آقای شهرستانی و گروه شان آمادگی دارند تا کار خویش را روی صحنه ببرند و هم اکنون مشغول رایزنی هستیم تا ساعت مناسبی را برای اجرای این نمایش در نظر بگیریم.
مقتدی با اشاره به اینکه گروه اجرایی نمایش «لبخند باشکوه اقای گیل» در تمام مدت تعطیلی تئاتر، تمرین های خویش را به شکل کامل متوقف نکرد، اضافه کرد: این گروه در این زمان هم هفته ای دو بار تمرین داشت ولی با عنایت به وقفه طولانی که رخ داده است، اجرای این نمایش منوط به تمرین بیشتر است که در این چند روزه صورت خواهد گرفت و امیدوارم تا اواسط هفته آینده، این نمایش روی صحنه برود.
این مدیر هنری درباره میزبانی تماشاخانه سنگلج از نمایش های سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر هم توضیح داد: احتمالش زیاد است که ما هم مانند سالهای گذشته میزبان جشنواره باشیم مگر اینکه نمایش مناسب اجرا در «سنگلج» در جشنواره سال جاری نباشد ولی به هر حال همه گروه های تئاتری به این مورد آگاه هستند که اجرای نمایش ها همزمان با جشنواره تئاتر فجر متوقف می شود و پس از جشنواره از سر گرفته خواهد شد و از این جهت، مشکلی با گروه آقای شهرستانی نداریم.
نمایش «لبخند باشکوه آقای گیل» همچون آثار مشهور زنده یاد اکبر رادی است که میکاییل شهرستانی آنرا با حضور تعدادی از هنرجویان خود روی صحنه می برد.
این کارگردان و بازیگر تئاتر سال هاست آموزش هنرجویان این رشته را انجام می دهد و تابحال چندین نمایش را با هنرجویان دوره های مختلف خود در سالن های تئاتر روی صحنه برده است.1399/10/24
13:06:39
0.0 / 5
923
تگهای خبر: آموزش , تئاتر , جشن , جشنواره
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است