توسط انتشارات ققنوس؛

دوعنوان جدید به ترجمه كتاب های پانوراما افزوده شد

دوعنوان جدید به ترجمه كتاب های پانوراما افزوده شد كادو دونی: ترجمه دو كتاب تربیت اصولی و یكی مثل تو به عناوین كتاب های جدید مجموعه پانوراما توسط انتشارات ققنوس منتشر و راهی بازار نشر شدند.به گزارش کادو دونی به نقل از مهر، دو کتاب «تربیت اصولی» نوشته کورت ونه گات با ترجمه محمدرضا شکاری و «یکی مثل تو» به قلم تعدادی از نویسندگان بریتانیایی با ترجمه حسین علیرضایی اخیرا توسط انتشارات ققنوس منتشر و راهی بازار نشر شده اند. این دوکتاب عناوین ۱۴ و ۱۷ مجموعه کتاب های «پانوراما» هستند که این ناشر ترجمه شان را چاپ می کند.
این کتاب ها در واقع ترجمه آثار مجموعه کتاب های جیبی هستند که در فرانسه و توسط مجموعه انتشاراتی گالیمار چاپ می شوند. نام اصلی این مجموعه Folio ۲€ است که ناشر به علت انحصار نام مجموعه، به ققنوس اجازه نداده ترجمه فارسی کتاب ها تحت عنوان نام اصلی مجموعه چاپ شود. هدف از انتشار چاپ کتاب های پانوراما، به تعبیر ناشر این است که «خواندن گزیده ای از آثار، بمراتب بهتر از نخواندن آن هاست.»
«کودکی یک رئیس»، «مرگ نامه»، «بانو آمالیا»، «ابریشمی گل برجسته»، «پدرم»، «رستوران نقاشی»، «فلسفه زندگی زناشویی»، «جنایت»، «مسافرخانه سرخ»، «خواندن در توالت»، «سرزمین غریب»، «گربه مادرم»، «فِدِر یا شوهر متمول»، «آزمایش دکتر اکس» و «تابستان» عناوین کتاب هایی هستند که قبل از این، ترجمه شان در چارچوب این مجموعه انتشار یافته است.
«تربیت اصولی» رمانی کوتاه از کورت ونه گات و در واقع یکی از داستان های کتاب «We are what We Pretend to be: The First and Last Works» این نویسنده است. متن داستان مذکور از زبان اصلی و نسخه ای ترجمه شده که سال ۲۰۱۲ چاپ شده است.
داستان بلند «تربیت اصولی» در ۹ فصل نوشته شده است.
این کتاب با ۹۳ صفحه، شمارگان هزار و ۱۰۰ نسخه و قیمت ۱۲ هزار تومان انتشار یافته است.
«یکی مثل تو» هم مجموعه ای از ۷ داستان از نویسندگان بریتانیایی است. نسخه اصلی این کتاب هم سال ۲۰۱۶ با عنوان داستان های انگلیسی انتشارات پنگوئن چاپ شده است.
داستان هایی که در این کتاب چاپ شده اند، به ترتیب عبارت اند از: «کلاغ» نوشته ال. اِی. جی. استرانگ، «زیبای کمبروِل» نوشته وی. اس. پریچت، «جان سخت ها» نوشته الی اسمیت، «یکی مثل تو» نوشته روآل دال، «قسمت» نوشته جورجینا همیک، «سه پیرمرد» نوشته جورج مِکی براون و «راه های فرار» نوشته پنه لوپه فیتزجرالد
این کتاب هم با ۱۲۰ صفحه، شمارگان هزار و ۱۰۰ نسخه و قیمت ۱۵ هزار تومان به چاپ رسیده است.


منبع:

1399/06/31
13:42:30
5.0 / 5
1648
تگهای خبر: انتشار , رمان , كتاب , گل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است