حسن گل محمدی رمانی درباره مهاجرت نوشت

حسن گل محمدی رمانی درباره مهاجرت نوشت كادو دونی: رمان نسل سرگردان نوشته حسن گل محمدی، با موضوع مشكلات مهاجرت، توسط انتشارات یاقوت علم منتشر گردید.به گزارش کادو دونی به نقل از مهر، انتشارات یاقوت علم رمان «نسل سرگردان» نوشته حسن گل محمدی را با شمارگان ۵۰۰ نسخه، ۳۶۴ صفحه و بهای ۵۵ هزار تومان منتشر نمود. نویسنده این رمان منتقد ادبی شاخص این سال هاست که کتاب های بحث برانگیزی چون «امیر هوشنگ ابتهاج: شاعری که باید از نو شناخت» و «دکتر شفیعی کدکنی چه می گوید؟ نقدی بر دیدگاه های استاد درباره نیما و شاملو» را تالیف و منتشر نموده است.
گل محمدی درباره این رمان به مهر اظهار داشت: رمان «نسل سرگردان» داستان زندگی و سرگردانی نسل های مختلف ایرانی و مهاجرت آنها در دوران حاضر را روایت کرده و به چالش و تحلیل می کشد. رمان شرح زندگی نوجوانی ایرانی است که پدرش با زد و بندهای رایج در جامعه کنونی ایران به پول، کارخانه و زندگی مرفه می رسد.
وی اضافه کرد: ماکان که پسر کوچک خانواده است از این نوع زندگی ناراحت است و دائماً در مدرسه و خانه مشکل به وجود می آورد و پدرش دکتر صدیقی هر طور که شده این مشکلات را رفع و رجوع می کند، تا آنکه او به سبب شرایط زندگی و بدهی های بانکی و مشکلات خانوادگی تصمیم به مهاجرت می گیرد. ابتدا به استانبول می روند ولی بعد از مدتی راهی لندن می شوند. در آنجا ماکان را با روابطی که دارد به دانشگاه می فرستد و خانه ای خریداری می کند، اما در ایران مشکلات مختلف مالی و بدهی دارد. پسرش هم به سبب بی توجهی گرفتاری هایی چون اعتیاد پیدا کرده و از دانشگاه اخراج می شود و سرانجام به همراه دوست هندی اش از لندن به تورنتو فرار می کند.
گل محمدی افزود: دکتر صدیقی به دلایلی به ایران باز می گردد و به زندان می افتد و بعد به کارهای خیریه می پردازد و فوت می کند. پسرش هم در کانادا به فکر رهایی خویش است. او اراده می کند تا به ترک اعتیاد بپردازد. بنا بر این به مطب دکتری می رود و در آنجا با دختری اهل تانزانیا آشنا می شود که برای ادامه تحصیل به کانادا آمده است و… با این رمان به نظرم می توان با مشکلات مهاجران ایرانی آشنا شد.


منبع:

1399/05/12
14:40:00
5.0 / 5
1838
تگهای خبر: انتشار , خرید , رمان , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
کادو

كادو دونی

فروش انواع کادو

kadodooni.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كادو دونی محفوظ است